odszkodowaniaHome
odszkodowanieOdszkodowania
powypadkowe
kancelaria odszkodowawczaBłędna
diagnostyka prenatalna
kancelaria odszkodowawczaUrazy i błędy
okołoporodowe
kancelaria odszkodowawczaOdszkodowanie za
błąd lekarski
prawo spadkowePrawo
spadkowe
kancelaria odszkodowawczaWypadek
przy pracy
kancelaria odszkodowawczaWypadki
rolnicze
krop pytania i odpowiedziPytania i odpowiedzi
kancelaria odszkodowawczaBlog
kancelaria odszkodowawczaKontakt

Blog

41 tydzień ciąży41 tydzień ciąży – powód do niepokoju?

41 tydzień ciąży – czy powinnaś się niepokoić, kiedy dziecko nie spieszy się na świat? Przyjmuje się, że ciąża powinna trwać około 9 miesięcy, czyli 40 tygodni. A zatem moment, w którym rozpoczął się 41 tydzień ciąży nie powinien budzić niepokoju rodziców. Właściwie pamiętać należy, że termin porodu każdorazowo oblicza się orientacyjnie zakładając regularność miesiączkowania. Z tego powodu urodzenie się dziecka do 10 dni po wyznaczonym terminie traktowane jest jako we właściwym terminie.

bezpłatna konsultacja prawna

41 tydzień ciąży – sposoby przyspieszenia porodu

Bez wątpienia, każda matka czuje niepokój wobec przedłużającego się terminu porodu, kiedy rozpoczyna się już 41 tydzień ciąży. Ciężarna w takiej sytuacji znacznie bardziej odczuwa niepokojące  dolegliwości: zawroty głowy, ból kręgosłupa i krocza. Wśród naturalnych metod wywołania akcji porodowej zalicza się między innymi stymulowanie piersi (pobudzanie brodawek wzmaga wytwarzanie oksytocyny) oraz spacery (ruch). Pojawienie się pierwszych objawów porodu jest sygnałem do zgłoszenia się do szpitala.

zadzwoń teraz

41 tydzień ciąży – wywołanie porodu

Po przybyciu do placówki medycznej, w określonych okolicznościach lekarz podejmie decyzję o indukcji porodu. Należą do nich słabe (mniejsze niż dotychczas) odczuwanie ruchów płodu, pojawienie się nieprawidłowości w badaniu kardiotokograficznym lub ultrasonograficznym, zabarwienie płynu owodniowego smółką, zaburzenia przepływów krwi płodu.

Zazwyczaj, pierwszym krokiem w wywołaniu porodu jest podanie ciężarnej kroplówki z oksytocyną. Przygotowuje się szyjkę macicy poprzez podanie żelu z prostaglandyną. Zdarza się, że lekarz podejmuje decyzję o przebiciu pęcherza płodowego. Zaznaczyć należy, że ryzykiem indukcji porodu jest nadmierna stymulacja macicy powodująca zacznie silniejsze skurcze niż podczas porodu silami natury. Wobec tego prawdopodobieństwo wykonania cięcia cesarskiego lub porodu wspomaganego (vacuum, kleszcze) jest większe.

41 tydzień ciąży – błąd lekarza

Jeśli podejrzewasz, że w Twoim przypadku decyzja o wywołaniu porodu została podjęta zbyt późno, co spowodowało uszczerbek na zdrowiu Twoim lub Twojego dziecka, to jak najszybciej powinnaś zaufać odpowiednim ekspertom. W Krajowym Rejestrze Osób Poszkodowanych znajdziesz prawników z wieloletnim doświadczeniem, specjalizujących się w aspekcie błędów medycznych.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl