odszkodowaniaHome
odszkodowanieOdszkodowania
powypadkowe
kancelaria odszkodowawczaBłędna
diagnostyka prenatalna
kancelaria odszkodowawczaUrazy i błędy
okołoporodowe
kancelaria odszkodowawczaOdszkodowanie za
błąd lekarski
prawo spadkowePrawo
spadkowe
kancelaria odszkodowawczaWypadek
przy pracy
kancelaria odszkodowawczaWypadki
rolnicze
krop pytania i odpowiedziPytania i odpowiedzi
kancelaria odszkodowawczaBlog
kancelaria odszkodowawczaKontakt

Blog

Bardzo ciężki poródBardzo ciężki poród

Niewątpliwie każdej przyszłej mamie towarzyszą pewne obawy co do przebiegu porodu i przyjścia na świat wyczekiwanego przez nią maleństwa. Obawy te są z pewnością zrozumiałe i naturalne, zwłaszcza, jeśli dotyczą pierwszej ciąży. Należy jednak pamiętać, iż poród niekoniecznie musi okazać się traumatycznym przeżyciem. To przede wszystkim piękny moment, w którym witasz na świecie swoje dziecko.

Niestety zdarza się jednak, że poród pozostaje w pamięci kobiety przez całe życie i zdecydowanie nie jest to miłe wspomnienie. Ogólnie rzecz biorąc, często dzieje się tak za sprawą lekarza położnika, czy też całego personelu medycznego obecnego przy porodzie.

bezpłatna konsultacja prawna

Bardzo ciężki poród – ból

Oczywistym jest, iż ból jest nieodzownym elementem narodzin. Odczuwanie go przez rodzącą z pewnością zależy od wielu czynników, wśród których wymienić należy przede wszystkim:

  • Etap porodu
  • Indywidualny próg wrażliwości bólowej
  • Wielkość i ułożenie płodu
  • Czynniki psychologiczne, takie jak na przykład nastawienie matki i jej stan emocjonalny

Istotne znaczenie ma również fakt, czy poród rozpoczął się samoistnie, czy był wywoływany sztucznie. Na odczuwanie bólu wpływa także częstość i długość skurczy. Ból  odczuwany przez rodzącą wynika głównie z ucisku kurczącej się macicy na nerwy i naczynia krwionośne. Rozciąganie się szyjki macicy i dolnego trzonu macicy oraz tkanek krocza również bywa niekiedy bardzo bolesne.

Ból mobilizuje organizm przede wszystkim do zebrania sił i skoncentrowania się na działaniu. Bezsprzecznie jednak, należy odróżnić poród bolesny od traumatycznego. Nie zawsze bowiem silny ból porodowy jest dla kobiety traumatyczny. Badania potwierdziły, że satysfakcja kobiet z porodu nie do końca jest zależna od skuteczności łagodzenia bólu, a raczej wpływa na nią głównie jakość opieki, podmiotowe i indywidualne traktowanie, a także obecność osób bliskich. Niestety wciąż wiele rodzących doświadcza braku szacunku, a wręcz złego traktowania przez personel szpitala.

zadzwoń teraz

Bardzo ciężki poród – w jaki sposób łamane są prawa rodzących?

Przykłady łamania i lekceważenia praw rodzących kobiet obejmują najczęściej: upokorzenia i wyzwiska słowne, przymus lub stosowanie procedur medycznych bez ich zgody, brak uzyskania pełnej, świadomej zgody lub odmowy zastosowania leków przeciwbólowych, łamanie prawa do prywatności, odmowy przyjęcia do zakładów opieki zdrowotnej, a wreszcie zaniedbania podczas porodu prowadzące do możliwych do uniknięcia, zagrażających życiu powikłań.

Bardzo ciężki poród – komplikacje i powikłania okołoporodowe

Komplikacje, czy też powikłania okołoporodowe mogą pojawić się tuż przed, w trakcie lub bezpośrednio po porodzie. Często zagrażają one zdrowiu płodu, mogąc wywoływać tym samym groźne uszkodzenia narządu lub całego organizmu, a nawet śmierć. Są to zwłaszcza: wypadnięcie pępowiny, niedotlenienie płodu, wycieńczenie poporodowe, czy też poród przedwczesny. Należy pamiętać, że do niedotlenienia może dojść z winy lekarza. Niestety dość często skutkuje to dziecięcym porażeniem mózgowym, a zatem bardzo poważnym schorzeniem.

Gdzie szukać pomocy?

Jeżeli masz za sobą ciężki poród, w wyniku którego Twoje dziecko doznało trwałego uszczerbku na zdrowiu, zgłoś się do nas. Bezpłatnie przeanalizujemy dokumentację medyczną i pomożemy Ci uzyskać najwyższe odszkodowanie.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl