Odszkodowanie za błędną diagnozę zapalenia opon mózgowych


Doświadczenie i wiedza, a błąd w sztuce lekarskiej


Jeżeli uważasz, że Ty lub członek Twojej rodziny staliście się ofiarą błędu medycznego zgłoś się już dziś i sprawdź jakie prawa Ci przysługują.

Skorzystaj z doświadczenia i wiedzy prawniczej Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych. Konsekwentnie uzyskujemy najwyższe odszkodowania dla naszych Klientów, którzy ponieśli uszczerbek na zdrowiu w wyniku zaniedbań personelu medycznego na izbie przyjęć. Przyświeca nam jeden cel: bezpieczeństwo i prawidłowa diagnoza pacjentów. Szczegółowo analizujemy każdy przypadek zaniedbań lub wystąpienia błędu medycznego, aby poprawiać standardy opieki medycznej w Polsce i zapobiegać takim sytuacjom w przyszłości.

Podejmując się prowadzenia sprawy błędu medycznego gwarantujemy naszym Klientom na każdym etapie postępowania profesjonalizm, doświadczenie i zaangażowanie. Zadzwoń do Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych już dziś, aby zachować swoje prawo do należnego Ci odszkodowania.

W Polsce okres przedawnienia roszczeń jest ściśle określony i wynosi trzy lata od dowiedzenia się o błędzie medycznym.

Serdecznie zapraszamy na bezpłatną konsultację prawną. Będziemy dostarczać szczerych i wyczerpujących odpowiedzi na pytania, służąc Ci pomocą i radą.

bezpłatna konsultacja

Udowodnienie błędu w sztuce lekarskiej


Aby wygrać sprawę błędu medycznego, należy udowodnić, że lekarz lub szpital naruszył wymagany standard opieki i było to przyczyną pogorszenia stanu zdrowia pacjenta lub jego śmierci. To może być bardzo trudne oraz wymaga pomocy wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów w tej dziedzinie. Pełnomocnicy Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych są zaznajomieni z terminologią i procedurami medycznymi, jak również mają dostęp do opinii lekarzy specjalistów celem konsultacji medycznej bieżących spraw.

Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich ucierpiał w wyniku błędnej diagnozy lekarskiej zadzwoń już dziś i opowiedz nam swoją historię.

Należy mieć na uwadze fakt, że zapalenie opon mózgowych jest bardzo poważną chorobą i może wywołać długoterminowe konsekwencje. Śmiertelność w takich sytuacjach wynosi średnio ok. 20%.

Obdarzamy lekarzy zaufaniem powierzając im swoje zdrowie i życie. Oczekujemy od nich pomocy medycznej w momencie, gdy tracimy to co dla nas najcenniejsze, czyli zdrowie. Na skutek powikłań związanych z błędną diagnozą poszkodowany pacjent może już nigdy nie powrócić do dotychczasowego życia zmagając się na co dzień z dotkliwymi konsekwencjami błędu medycznego.

Szpitale oraz lekarze są objęci ubezpieczeniem, aby zapewnić środki finansowe na rekompensaty związane z błędami medycznymi.

Dzięki naszemu doświadczeniu jesteśmy w stanie ocenić czy doszło do błędu diagnostycznego i z pewnością pomożemy Ci uzyskać odszkodowanie, które jest należne w sytuacji, gdy lekarz postawił niewłaściwą diagnozę, a skutki takiego zaniedbania odczuwasz do dnia dzisiejszego. Na podstawie wiedzy prawnej oraz doświadczenia nasi prawnicy przedstawią Ci wszystkie możliwości dochodzenia roszczeń w danej sytuacji.

Objawy zapalenia opon mózgowych


Wczesne objawy zapalenia opon mózgowych są podobne do symptomów grypy. Ludzie chorzy na bakteryjne zapalenie opon mózgowych mają zazwyczaj wysoką gorączkę, bóle głowy i szyi, są senni, apatyczni. Mogą wykazywać skrajną wrażliwość na światło, wydają się być zdezorientowani, skarżą się na nudności i wymioty.

Pacjenta z objawami podobnymi do grypy należy uważnie obserwować i nie można bagatelizować niejednoznacznych wyników badań w takiej sytuacji.

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest poszerzenie diagnostyki. Taka decyzja oraz zapobiegawczość ze strony personelu medycznego mogą uratować życie pacjenta.

Zapalenie opon mózgowych - diagnozowanie i leczenie


Jednym z wykładników rozpoznania zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych jest obraz kliniczny, natomiast bardzo szybko należy ustalić rodzaj bakterii powodującej zapalenie opon celem wdrożenia odpowiedniego leczenia.

Kluczowym badaniem diagnostycznym w tym wypadku jest badanie płynu mózgowo-rdzeniowego, który jest pobierany w trakcie punkcji lędźwiowej. Na podstawie obrazu płynu można ustalić, czy zapalenie ma charakter bakteryjny, czy wirusowy, poza tym po wykonaniu badań mikrobiologicznych istnieje możliwość poznania czynnika etiologicznego oraz wybór odpowiedniego antybiotyku. Pomocnymi badaniami w ustaleniu rozpoznania są również: tomografia komputerowa głowy, posiewy krwi oraz wymazy z gardła.

Masz prawo do wysokiej jakości opieki medycznej


Uważamy, że każdy ma prawo do wysokiej jakości opieki medycznej. Wiemy, że lekarze nie są cudotwórcami i nie mogą wyleczyć każdej choroby, pomóc w każdym przypadku. Ale to, co mogą zrobić, to pracować sumiennie z wielką starannością, aby postawić właściwą diagnozę przy użyciu aktualnej, dostępnej w nowoczesnej medycynie wiedzy, a ich uwaga winna skupiać się na potrzebach i stanie zdrowia pacjenta przez cały czas diagnozowania i leczenia.

Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych specjalizuje się w dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych związanych z błędami medycznymi. Możemy Ci pomóc uzyskać należne Twojej rodzinie świadczenia.

Wystarczy jeden telefon, aby bezpłatnie skonsultować Twoją historię i ocenić jak możemy Ci pomóc. Nie wahaj się, znamy się na tym. Zadzwoń teraz, a nasi specjaliści otoczą Ciebie i Twoją rodzinę opieką.

Wystarczy Twój jeden telefon, a zajmiemy się Twoją sprawą. Zadzwoń +48 722 080 080 lub napisz do nas e-mail kontakt@krop.org.pl to nic nie kosztuje, a może tylko pomóc. Sprawdź jak możemy pomóc Twojej rodzinie.

});