odszkodowaniaHome
odszkodowanieOdszkodowania
powypadkowe
kancelaria odszkodowawczaBłędna
diagnostyka prenatalna
kancelaria odszkodowawczaUrazy i błędy
okołoporodowe
kancelaria odszkodowawczaOdszkodowanie za
błąd lekarski
prawo spadkowePrawo
spadkowe
kancelaria odszkodowawczaWypadek
przy pracy
kancelaria odszkodowawczaWypadki
rolnicze
krop pytania i odpowiedziPytania i odpowiedzi
kancelaria odszkodowawczaBlog
kancelaria odszkodowawczaKontakt

Blog

Dziecięce porażenie mózgoweDziecięce porażenie mózgowe – techniki radzenia sobie z negatywnymi emocjami

Dziecięce porażenie mózgowe to grupa chorób związanych z zaburzeniami ośrodkowego układu nerwowego. Zadzwoń do nas, aby dowiedzieć się czy dziecięce porażenie mózgowe powstało na skutek błędu medycznego. Jeśli doszło do tego z winy placówki medycznej, należy Ci się wsparcie w postaci odszkodowania i zadośćuczynienia.

Dzieci, u których występuje dziecięce porażenie mózgowe, potrzebują więcej czasu i uwagi, aby w pewnym stopniu zrozumieć i kontrolować swoje zachowania. To Ty jako rodzic jesteś odpowiedzialny za to, aby dotrzeć do swojego dziecka i nauczyć go radzić sobie z emocjami. Zdrowe techniki radzenia sobie ze stresem czy agresją, mają za zadanie wdrożyć system, który pomoże Twojemu dziecku w życiu codziennym. Twoja rola jest kluczowa w tym procesie.

bezpłatna konsultacja prawna

Oddech

Kiedy możemy kontrolować nasz oddech, możemy kontrolować nasz umysł. Jeśli Twoje dziecko ma atak paniki lub jest zdenerwowane, sposobem na wyśrodkowanie swoich emocji jest kontrolowanie oddechu. Dziecko powinno oddychać przez nos przez cztery sekundy, wstrzymać oddech, a następnie wypuszczać przez usta także przez cztery sekundy. Czynność należy powtórzyć po upływie dwóch sekund. Oddech można ćwiczyć także przy użyciu rąk.

Rozmowa

Często najlepszą rzeczą, jaką Ty i Twoje dziecko możecie wspólnie zrobić, jest rozmowa. Jeśli Twoja pociecha jest czymś zaniepokojona, na przykład relacjami z rówieśnikami, najlepszym sposobem jest skłonienie jej do dyskusji. Twoje dziecko potrzebuje kogoś, komu może zaufać. Każdy człowiek potrzebuje gwarancji, że ktoś pomoże mu w rozwiązywaniu problemów, pewności że nie jest sam ze swoimi wątpliwościami. Dzięki temu dziecko powinno odczuwać ulgę, kiedy ciążące myśli znajdą ujście poprzez prowadzony dialog. Warto pokazać dziecku, że rozmowa, to też najlepszy sposób rozwiązywania wszelkich sporów z innymi ludźmi.

zadzwoń teraz

Wywoływanie pozytywnych emocji

Nic tak nie cieszy, jak znalezienie elementów, które wywołają uśmiech na twarzy dziecka. Nie każdy problem można załatwić od razu, ale zawsze można próbować sprawić, że pociecha mimo wszystko poczuje się lepiej. Czy Twoje dziecko ma ulubione hobby? Może są miejsca, które wyjątkowo pozytywnie działają na malucha? Wyprawa do lodziarni, na zakupy, plac zabaw, czy boisko, może sprawić, że dziecko chociaż na chwilę zapomni o jakimś wydarzeniu. Może warto udać się do schroniska? Zwierzęta mają kojący wpływ na dzieci. Taka terapia może okazać się skuteczniejsza niż myślisz. Pamiętaj, że czas na zabawę i przyjemności, to zawsze pewny sposób wywołania uśmiechu.

Dzieci, u których zdiagnozowano dziecięce porażenie mózgowe, mogą napotykać na wiele trudności w dzisiejszym świecie. Kluczowe jest bycie razem z nimi, szczególnie w tych gorszych momentach ich życia. Ćwicz razem ze swoim dzieckiem te proste techniki radzenia sobie z emocjami. W przyszłości może to zaowocować skutecznym, wypracowanym mechanizmem opanowania w stresujących chwilach.

Profesjonalna pomoc

Jeżeli Twoje dziecko cierpi na dziecięce porażenie mózgowe i przypuszczasz, że stało się to z winy lekarza, zadzwoń do nas. Bezpłatnie przeanalizujemy dokumentację medyczną, aby móc ocenić czy doszło do błędu ze strony placówki medycznej. Warto mieć pewność, czy można było uniknąć urazu okołoporodowego. Za trudy życia codziennego, należy Ci należyte odszkodowanie i zadośćuczynienie, jeżeli lekarz przyczynił się do obecnego stanu zdrowia dziecka.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl