odszkodowaniaHome
odszkodowanieOdszkodowania
powypadkowe
kancelaria odszkodowawczaBłędna
diagnostyka prenatalna
kancelaria odszkodowawczaUrazy i błędy
okołoporodowe
kancelaria odszkodowawczaOdszkodowanie za
błąd lekarski
prawo spadkowePrawo
spadkowe
kancelaria odszkodowawczaWypadek
przy pracy
kancelaria odszkodowawczaWypadki
rolnicze
krop pytania i odpowiedziPytania i odpowiedzi
kancelaria odszkodowawczaBlog
kancelaria odszkodowawczaKontakt

Blog

Jak uzyskać odszkodowanie od szpitalaJak uzyskać odszkodowanie od szpitala? – po pierwsze dokumentacja medyczna

Bez wątpienia, pierwszym krokiem, który musimy wykonać w sprawie o odszkodowanie od szpitala jest sprawdzenie, czy rzeczywiście doszło do błędu medycznego. Do tego niezbędne jest uzyskanie pełnej dokumentacji medycznej z prowadzonego leczenia, a następnie jej szczegółowa analiza. Warto wiedzieć, że pacjenci od niedawna mają prawo uzyskać pierwszą kopię dokumentacji medycznej całkowicie bezpłatnie. 

Poniżej przedstawiamy, w jaki sposób możesz uzyskać dokumentację medyczną z placówki, w której prowadzone było Twoje leczenie.

Pamiętaj, jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości jak powinieneś to zrobić, skontaktuj się z nami – odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

bezpłatna konsultacja prawna

Jak uzyskać odszkodowanie od szpitala – wniosek o wydanie pełnej dokumentacji medycznej

Po pierwsze, zgodnie z art. 15 RODO, osoba, której dane dotyczą, ma prwo do uzyskania od administratora potwierdzenia, czy przetwarzane są dane osobowe jej dotyczące, a jeśli ma to miejsce – jest uprawniona do uzyskania do nich dostępu.

Co to oznacza w praktyce działalności szpitala? 

Podmioty lecznicze przetwarzają dane osobowe pacjentów prowadząc dokumentacje medyczną. W konsekwencji, pacjent ma prawo dostępu do tych danych poprzez żądanie wydania ich kopii. Placówka medyczna ma obowiązek pierwszą kopię wydać pacjentowi bezpłatnie. Co więcej, powinna to zrobić w ciągu miesiąca od złożenia wniosku.

Pamiętaj, we wniosku o dostęp do danych osobowych musisz powołać się na art. 15 ust. 3 RODO.

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości jak skonstruować taki wniosek, możesz skontaktować się z nami – udzielimy Ci bezpłatnej pomocy i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

zadzwoń teraz

Jak uzyskać odszkodowanie od szpitala – Dokładna analiza dokumentacji medycznej

Po drugie, kolejnym krokiem jest szczegółowa analiza pełnej dokumentacji medycznej. Taką analizę powinien przeprowadzić specjalista, a zatem osoba, która posiada odpowiednie doświadczenie i wiedzę medyczną. W Krajowym Rejestrze Osób Poszkodowanych analiza dokumentacji medycznej prowadzona jest przez osobę posiadającą wiedzę z zakresu konkretnej dziedziny medycyny, a także prawnika doświadczonego w prowadzeniu spraw dotyczących błędów medycznych.

Kto może udzielić Ci pomocy?

Czy podejrzewasz, że w trakcie Twojego leczenia doszło do błędu medycznego? W takiej sytuacji, możesz starać się o odszkodowanie i zadośćuczynienie za doznaną krzywdę w wyniku błędu lekarskiego. Skontaktuj się z Krajowym Rejestrem Osób Poszkodowanych. Przede wszystkim, nasi prawnicy posiadają długoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw dotyczących błędów medycznych. Powiemy Ci, w jaki sposób możesz uzyskać dokumentację medyczną. Następnie, bezpłatnie przeanalizujemy dokumentację medyczną z Twojego leczenia, a także pomożemy ci uzyskać odpowiednie odszkodowanie i zadośćuczynienie. 

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl