odszkodowaniaHome
odszkodowanieOdszkodowania
powypadkowe
kancelaria odszkodowawczaBłędna
diagnostyka prenatalna
kancelaria odszkodowawczaUrazy i błędy
okołoporodowe
kancelaria odszkodowawczaOdszkodowanie za
błąd lekarski
prawo spadkowePrawo
spadkowe
kancelaria odszkodowawczaWypadek
przy pracy
kancelaria odszkodowawczaWypadki
rolnicze
krop pytania i odpowiedziPytania i odpowiedzi
kancelaria odszkodowawczaBlog
kancelaria odszkodowawczaKontakt

Blog

Jakie odszkodowanie za wypadek komunikacyjnyJakie odszkodowanie za wypadek komunikacyjny

Roszczeniem najczęściej przysługującym osobie, która ucierpiała w wypadku komunikacyjnym, jest odszkodowanie. W szczególności wysokość odszkodowania powinna pokryć wszystkie udokumentowane koszty, jakie ponieśliśmy wskutek uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia.

Ponadto, osoba poszkodowana uczestnicząca w wypadku komunikacyjnym może otrzymać odszkodowanie w ramach polisy NNW. W tym przypadku wysokość odszkodowania jest uzależniona jest od konkretnego ubezpieczenia. Co więcej, należy pamiętać, że możliwe jest także otrzymanie kwoty pieniężnej z ubezpieczenia OC sprawny wypadku.

Jeżeli chcesz skutecznie dochodzić należnej kwoty tytułem odszkodowania, powierz sprawę profesjonaliście. Skorzystaj z pomocy doświadczonego prawnika specjalizującego się w odszkodowaniach komunikacyjnych.

 

Jakie odszkodowanie za wypadek komunikacyjny, komu przysługuje?

  • O odszkodowanie mogą ubiegać się wszyscy uczestnicy ruchu drogowego, tj. kierowca, pasażer, pieszy i rowerzysta, o ile są osobą poszkodowaną w wyniku zdarzenia.
  • Odszkodowanie po wypadku przysługuje osobom poszkodowanym, którzy nie ze swojej winy doznali obrażeń ciała.
  • Rekompensata przysługuje nawet w momencie, gdy poszkodowany był pasażerem samochodu sprawcy, wówczas odszkodowanie wypłacane jest z polisy OC sprawcy.

Jakie odszkodowanie za wypadek komunikacyjny, kryteria do oceny wysokości

Ponadto, należy zaznaczyć, że wysokość odszkodowania nie może przekroczyć kosztów, jakie faktycznie ponieśliśmy jako poszkodowani, aby wrócić do zdrowia po wypadku. W związku z tym, w trakcie trwania leczenia należy gromadzić dokumentację potwierdzającą szkodę m.in. rachunki, faktury oraz wyniki badań.

Jakie odszkodowanie za wypadek komunikacyjny i co obejmuje?

Odszkodowanie obejmuje m.in. koszty z tytułu:

  • leczenia i rehabilitacji
  • zakupu leków, opatrunków, sprzętu rehabilitacyjnego itp.
  • opieki osób trzecich
  • dojazdów do specjalistycznych placówek służby zdrowia

Jeśli obrażenia powstałe w wypadku komunikacyjnym nie pozwalają nam pracować, wówczas możemy żądać od sprawcy wypadku tzw. renty uzupełniającej. Jej wysokość ustala się przez porównanie dochodów osoby poszkodowanej przed wypadkiem i po nim.

Jakie odszkodowanie za wypadek komunikacyjny, jak skutecznie uzyskać?

Jeśli doznałeś obrażeń ciała jako pasażer, kierowca, pieszy, rowerzysta w wyniku wypadku komunikacyjnego, możemy Ci pomóc uzyskać stosowne odszkodowanie. Zaufaj odpowiednim ekspertom z zakresu odszkodowań komunikacyjnych.

W Krajowym Rejestrze Osób Poszkodowanych znajdziesz prawników z wieloletnim doświadczeniem, specjalizujących się w odszkodowaniach.

Zajmiemy się przygotowaniem odpowiedniego pisma do ubezpieczyciela, a jeśli to będzie konieczne, będziemy reprezentować Państwa przed sądem. Pomagamy  w uzyskaniu jak najwyższego zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. Skontaktuj się z nami i zapewnij godną przyszłość swojej rodzinie. Możesz uzyskać odszkodowanie, zadośćuczynienie i rentę.

Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją dokumentację i wskażemy, w jaki sposób możesz dochodzić sprawiedliwości!

 

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl