odszkodowaniaHome
odszkodowanieOdszkodowania
powypadkowe
kancelaria odszkodowawczaBłędna
diagnostyka prenatalna
kancelaria odszkodowawczaUrazy i błędy
okołoporodowe
kancelaria odszkodowawczaOdszkodowanie za
błąd lekarski
prawo spadkowePrawo
spadkowe
kancelaria odszkodowawczaWypadek
przy pracy
kancelaria odszkodowawczaWypadki
rolnicze
krop pytania i odpowiedziPytania i odpowiedzi
kancelaria odszkodowawczaBlog
kancelaria odszkodowawczaKontakt

Blog

Lekarza zabił dziecko podczas poroduLekarz zabił dziecko podczas porodu

Śmierć noworodka z przyczyn naturalnych to dramatyczne przeżycie dla każdego rodzica. Śmierć noworodka z winy lekarza to nie tylko dramat i ból, ale również niewyobrażalna trauma.

bezpłatna konsultacja prawna

Lekarz zabił dziecko podczas porodu – Śmierć noworodka – mojemu dziecku urwano głowę

Gdy w słuchawce telefonu usłyszałam roztrzęsiony głos kobiety informujący, że dziecku podczas porodu urwano głowę, pomyślałam – przecież to niemożliwe. Zdarzyło się to zanim światowe media obiegła wstrząsająca wiadomość o tragicznych narodzinach w brytyjskim szpitalu, podczas których dziecku również urwano głowę. Można by pomyśleć, że świat się kończy…

Lekarz zabił dziecko podczas porodu – Nieplanowana ciąża i ekspresowe dorastanie

Po dłuższej chwili milczenia, gdy emocje nieco opadły, kobieta – matka tragicznie zmarłego dziecka – wyznała, w jakich okolicznościach nastąpiła śmierć noworodka. To była jej pierwsza ciąża. Ciąża trochę z zaskoczenia, ale też z wielkiej miłości.

„Gdy dowiedziałam się, że zostanę matką sama nadal czułam się jak dziecko – wyznała nasza bohaterka. – Postanowiłam jednak, że urodzę, że stworzymy rodzinę. Mój chłopak, ojciec dziecka, bardzo mnie w tym wspierał. Planowaliśmy ślub i chrzest jednocześnie.

Czułam się dobrze, lekarz zapewniał, że ciąża przebiega bez powikłań, dziecko rozwija się prawidłowo. Zaczęłam oswajać się z nową rolą, dorastałam, budził się we mnie instynkt 11macierzyński.”

Lekarz zabił dziecko podczas porodu – Śmierć noworodka – niepokojące krwawienie

Była niedziela. Dzień wcześniej dostałam pierścionek zaręczynowy – bardzo się wzruszyłam. W tamtej chwili nie istniało dla mnie inne życie niż to, które planowałam z moim narzeczonym i wyczekiwanym maleństwem.

Do narodzin pozostało nieco ponad dwa miesiące. Gdy na bieliźnie zobaczyłam plamę krwi bardzo się zaniepokoiłam, nie myślałam jednak, że może stać się coś najgorszego. Niezwłocznie pojechaliśmy do szpitala. Po wykonaniu KTG zapewniono mnie, że dziecko żyje, a jego tętno jest prawidłowe. Ponieważ miałam skurcze i zagrażał mi przedwczesny poród pozostawiono mnie w szpitalu na patologii noworodka.

zadzwoń teraz

Lekarz zabił dziecko podczas porodu – Śmierć noworodka – nieumiejętnie wykonany chwyt

Skurcze zaczęły się nasilać, odeszły mi wody i zaczął się poród. Moje dziecko, mimo że tak maleńkie, niestety zaklinowało się w kanale rodnym. Lekarz, próbując wydobyć dziecko, pociągnął za jego główkę i wtedy to się stało – przerwał mojemu synkowi rdzeń kręgowy. Śmierć noworodka nastąpiła natychmiast, nie zdążyłam się nawet pożegnać ze swoim dzieckiem”.

Profesjonalna pomoc prawna

Okoliczności tragicznej śmierci noworodka bada prokuratura rejonowa. Wszystko wskazuje na to, że lekarzowi, który odbierał poród zostanie postawiony zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci.

Jednocześnie toczy się postępowanie cywilne o odszkodowanie i zadośćuczynienie dla rodziców dziecka. Ci młodzi ludzie zgłosili się do Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych, ponieważ potrzebują pomocy profesjonalnego prawnika w dochodzeniu swoich praw. Taka pomoc została im udzielona.

Jeśli masz wątpliwości, czy Twoje leczenie przebiegało zgodnie z należytą starannością zgłoś się do Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych. Specjalizujemy się w dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych związanych z błędami medycznymi i błędami przy porodzie – bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę i pomożemy w uzyskaniu stosownej rekompensaty.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl