odszkodowaniaHome
odszkodowanieOdszkodowania
powypadkowe
kancelaria odszkodowawczaBłędna
diagnostyka prenatalna
kancelaria odszkodowawczaUrazy i błędy
okołoporodowe
kancelaria odszkodowawczaOdszkodowanie za
błąd lekarski
prawo spadkowePrawo
spadkowe
kancelaria odszkodowawczaWypadek
przy pracy
kancelaria odszkodowawczaWypadki
rolnicze
krop pytania i odpowiedziPytania i odpowiedzi
kancelaria odszkodowawczaBlog
kancelaria odszkodowawczaKontakt

Blog

Mózgowe porażenie dziecięce metoda VojtyMózgowe porażenie dziecięce metoda Vojty

Gabrysia choruje na mózgowe porażenie dziecięce spowodowane niedotlenieniem okołoporodowym. Nie mamy wątpliwości, że choroba wynika z wielu błędów lekarza popełnionych w trakcie akcji porodowej. Niestety, zbyt późno podjęto decyzję o przeprowadzeniu cesarskiego cięcia.  Proces o zadośćuczynienie i odszkodowanie trwa, jednak sąd wydał postanowienie o zabezpieczeniu renty dla dziewczynki. Zabezpieczenie nie zastępuje ostatecznego wyroku, jednak pozwala rodzicom pokrywać wysokie koszty rehabilitacji córki, jeszcze w trakcie trwania postępowania cywilnego.

Powyższe umożliwia korzystanie przez Gabrysię z różnych form rehabilitacji. Dziewczynka jest rehabilitowana między innymi metodą Vojty. Taka terapia uznawana jest za jedną z najskuteczniejszych dla dzieci chorych na mózgowe porażenie dziecięce.

bezpłatna konsultacja prawna

Mózgowe porażenie dziecięce metoda Vojty – dla kogo?

Po pierwsze należy podkreślić, że metoda Vojty jest najskuteczniejsza dla dzieci do ukończenia 1 roku życia. Co do zasady, jej celem jest usprawnienie układu ruchowego dziecka, a także zapewnienie jak najlepszego rozwoju motoryki. Z tej metody korzystają przede wszystkim noworodki z dziecięcym porażeniem mózgowym, uszkodzeniami centralnego układu nerwowego, asymetriami, jak również dzieci z zespołem Downa i wcześniaki.

Mózgowe porażenie dziecięce metoda Vojty – jak wygląda rehabilitacja?

Co do zasady, metoda Vojty polega na uciskaniu na określone punkty na ciele dziecka. W konsekwencji, wywoływane są odpowiednie reakcje ruchowe noworodka. Taka stymulacja daje większe szanse na prawidłowe poruszanie się dziecka w przyszłości. Dodatkowo, jak podkreśla wielu fizjoterapeutów, dziecko podczas ćwiczeń powinno być nagie.  Bez wątpienia, ubranie może krępować ruchy pacjenta i uniemożliwiać prawidłowe odczuwanie swojego ciała, co za tym idzie ograniczać skuteczność prowadzonej rehabilitacji.

zadzwoń teraz

Mózgowe porażenie dziecięce metoda Vojty – czy terapia jest bolesna?

Co więcej, głównym założeniem metody Vojty jest bezbolesność prowadzonej terapii. Rodzice często zauważają, że dzieci płaczą w trakcie ćwiczeń i obawiają się, że rehabilitacja sprawia ich pociechom duży ból. Warto zatem podkreślić, że płacz dziecka podczas terapii wynika przede wszystkim z wysiłku, jaki dziecko wkłada w utrwalenie prawidłowych wzorców ruchowych. Można zatem zauważyć, że im starsze dziecko, tym ten proces jest dla niego dużo trudniejszy. W konsekwencji bardzo istotne jest jak najwcześniejsze rozpoczęcie rehabilitacji, ponieważ będzie ona dużo łatwiejsza, a także przyniesie lepsze rezultaty.

Skontaktuj się z profesjonalnym prawnikiem

Jeżeli przyczyną mózgowego porażenia dziecięcego jest niewłaściwe postępowanie personelu medycznego podczas porodu, masz prawo uzyskać odszkodowanie i zadośćuczynienie dla siebie i Twojego dziecka. Pamiętaj, możesz skontaktować się z Krajowym Rejestrem Osób Poszkodowanych. Bezpłatnie przeanalizujemy dokumentację medyczną z przebiegu ciąży i porodu.  Następnie pomożemy Ci uzyskać rekompensatę za krzywdę, a także odszkodowanie, które umożliwi pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji Twojego dziecka.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl