odszkodowaniaHome
odszkodowanieOdszkodowania
powypadkowe
kancelaria odszkodowawczaBłędna
diagnostyka prenatalna
kancelaria odszkodowawczaUrazy i błędy
okołoporodowe
kancelaria odszkodowawczaOdszkodowanie za
błąd lekarski
prawo spadkowePrawo
spadkowe
kancelaria odszkodowawczaWypadek
przy pracy
kancelaria odszkodowawczaWypadki
rolnicze
krop pytania i odpowiedziPytania i odpowiedzi
kancelaria odszkodowawczaBlog
kancelaria odszkodowawczaKontakt

Blog

Mózgowe porażenie dziecięce rodzaje

Mózgowe porażenie dziecięce rodzaje

Mózgowe porażenie dziecięce to grupa chorób, która wiąże się z zaburzeniami ośrodkowego układu nerwowego. Do zmian neurologicznych może dojść podczas ciąży, w trakcie porodu lub po porodzie.

Dziecięce porażenie mózgowe może być konsekwencją niewłaściwie przeprowadzonego porodu, albo wystąpić wobec tak zwanych czynników ryzyka. Mowa tu o infekcjach u matki, poronieniach, chorobach przewlekłych, czy też hospitalizacja w okresie ciąży. Niestety, takie aspekty przyczyniają się do wystąpienia mózgowego porażenia dziecięcego.

Zadzwoń do nas, aby dowiedzieć się czy za niepełnosprawność Twojego dziecka odpowiada lekarz. Jeżeli do MPD doszło skutek błędu medycznego, należy Ci się odszkodowanie i zadośćuczynienie.

 

Mózgowe porażenie dziecięce rodzaje

Mózgowe porażenie dziecięce może mieć różne postacie. Biorąc pod uwagę objawy klinicznie, wyróżnia się podział na:

  • MPD czterokończynowe
  • porażenie z przewagą kończyn dolnych (tzw. dplegia)
  • MPD z niedowładem jednej strony ciała
  • Postacie MPD cechujące się zaburzeniami zborności ruchu
  • Tak zwane postacie pozapiramidowe MPD (związane z ruchami mimowolnymi)

Mózgowe porażenie dziecięce rodzaje – spastyczność

  • Spastyczne porażenie mózgowe, oznacza wzmożone napięcie mięśni, czyli spastyczność. Taka postać charakteryzuje się wiotkością mięśni w okolicach tułowia oraz głowy. Może dojść do porażenia jednej połowy ciała, albo do porażenia dwukończynowego.
  • Drugie z wymienionych charakteryzuje się niedowładem we wszystkich kończynach, jednakże przeważa ten, który umiejscawia się w kończynach dolnych.
  • Wyróżnia się także mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe spastyczne, w którym to dochodzi do znacznej niepełnosprawności wszystkich kończyn. Przy tego rodzaju niedowładzie, pojawiają się problemy z wyprostowaną postawą dziecka i utrzymaniem, kontrolowaniem głowy. Porażenie czterokończynowe często występuje razem z padaczką, niepełnosprawnością intelektualną, czy też małogłowiem.

Mózgowe porażenie dziecięce rodzaje – profesjonalna pomoc

Łagodzenie skutków MPD jest długotrwałym i pracochłonnym procesem, który wymaga wsparcia finansowego. Jeżeli podejrzewasz, że mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe spastyczne Twojego dziecka powstało w wyniku błędu, zadzwoń.

Bezpłatnie przeanalizujemy dokumentacje z okresu prowadzenia ciąży, przebiegu porodu, a także następczego leczenia dziecka. Ocenimy, czy porażenie powstało z winy lekarza, a tym samym szanse na dochodzenie roszczeń z tytułu błędu medycznego. Nie czekaj, zwróć się o pomoc już dziś.

 

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl