odszkodowaniaHome
odszkodowanieOdszkodowania
powypadkowe
kancelaria odszkodowawczaBłędna
diagnostyka prenatalna
kancelaria odszkodowawczaUrazy i błędy
okołoporodowe
kancelaria odszkodowawczaOdszkodowanie za
błąd lekarski
prawo spadkowePrawo
spadkowe
kancelaria odszkodowawczaWypadek
przy pracy
kancelaria odszkodowawczaWypadki
rolnicze
krop pytania i odpowiedziPytania i odpowiedzi
kancelaria odszkodowawczaBlog
kancelaria odszkodowawczaKontakt

Blog

Najwyższe odszkodowanie od szpitalaNajwyższe odszkodowanie od szpitala

Nasi klienci każdego dnia ponoszą konsekwencje zaniedbań, złej diagnozy lekarskiej, czy wdrożenia nieadekwatnego leczenia. Niekiedy nie mamy wątpliwości, że pacjent został niewłaściwie potraktowany, jednakże nie każde takie zachowanie możemy uważać za błąd medyczny. W wielu przypadkach mamy do czynienia z powikłaniami, z kwestiami, z którymi niestety wiąże się ryzyko przeprowadzenia operacji czy też zabiegu. W takich przypadkach nie możemy winić lekarza. Błędem medycznym jest nieumyślne działanie albo zaniedbanie czy też zaniechanie, które powoduje szkodę. Dokonujemy bezpłatnej analizy dokumentacji medycznych, aby móc odpowiedzieć na pytanie, czy w Twoim przypadku doszło do błędu medycznego. Długoletnie doświadczenie pozwala nam na ocenę szans dochodzenia roszczeń w postępowaniu cywilnym.

bezpłatna konsultacja prawna

Najwyższe odszkodowanie od szpitala – kiedy możemy walczyć o odszkodowanie od szpitala?

Odpowiedzialność cywila lekarza, szpitala oraz ubezpieczyciela jest ściśle związana z uzyskaniem odszkodowania, zadośćuczynienia czy też przyznaniem renty. Możemy mówić o rekompensacie, kiedy zgromadzony materiał dowodowy wskazuje na to, iż zaistniał związek przyczynowo-skutkowy. Mianowicie, kiedy działanie czy też zaniechanie lekarza trwale wpłynęło na utrzymujący się zły stan zdrowia, czy też śmierć pacjenta.

Najwyższe odszkodowanie od szpitala – jak ustalić wysokość odszkodowania?

Należy pamiętać,  że dane zdarzenie medyczne możemy uznać za błąd lekarski, kiedy takiej oceny dokona sąd. Niewątpliwie podkreślenia wymaga, iż niezbędne jest zasięgnięcie opinii specjalisty w danej dziedzinie. W tym celu sąd powołuje biegłych. To oni określają stopień zawinienia lekarza, oceniają proces leczenia, aby moc dostarczyć konkretnej wiedzy kluczowej dla sądu w danej sytuacji.

Trudno jednoznacznie stwierdzić, o jaką kwotę możemy się ubiegać, jeśli faktycznie możemy mówić o błędzie medycznym. Naprawienie szkody obejmuje straty, które poszkodowany poniósł oraz korzyści, które mógłby osiągnąć, gdyby mu tej szkody nie wyrządzono. Obok odszkodowania, możemy żądać także zadośćuczynienia. Jest to suma pieniężna przyznana za doznaną krzywdę.

zadzwoń teraz

Profesjonalna pomoc

Zadzwoń do nas już dziś. Nasi prawnicy są specjalistami w dochodzeniu roszczeń z tytułu błędu medycznego. Ich wiedza pozwala na ocenę, czy w Twojej sytuacji możemy walczyć o odszkodowanie za błąd medyczny.

Jeżeli istnieje prawdopodobieństwo, iż lekarz popełnił błąd, musimy to sprawdzić. Rzetelnie przeanalizujemy pełną dokumentację medyczną, aby móc ocenić, czy nasze podejrzenia są słuszne. Postępowanie cywilne wiąże się z ryzykiem procesowym, stąd niebywale ważne jest, aby swoje twierdzenia oprzeć na dowodach. Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych rozlicza się jedynie za sukces. Tym samym masz pewność, iż dołożymy wszelkich starań, aby wygrać dla Ciebie możliwie jak najwyższą rekompensatę.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl