odszkodowaniaHome
odszkodowanieOdszkodowania
powypadkowe
kancelaria odszkodowawczaBłędna
diagnostyka prenatalna
kancelaria odszkodowawczaUrazy i błędy
okołoporodowe
kancelaria odszkodowawczaOdszkodowanie za
błąd lekarski
prawo spadkowePrawo
spadkowe
kancelaria odszkodowawczaWypadek
przy pracy
kancelaria odszkodowawczaWypadki
rolnicze
krop pytania i odpowiedziPytania i odpowiedzi
kancelaria odszkodowawczaBlog
kancelaria odszkodowawczaKontakt

Blog

Niedotlenienie u noworodka konsekwencjeNiedotlenienie u noworodka konsekwencje

Bez wątpienia niedotlenienie okołoporodowe ( hipoksja okołoporodowa) u noworodka może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia noworodka, a nawet do jego śmierci. Niedotlenienie okołoporodowe to sytuacja, kiedy dziecko otrzymuje zbyt małą ilość tlenu w obrębie różnych narządów i tkanek. Co więcej, do niedotlenienia może dojść pod koniec ciąży, podczas porodu lub bezpośrednio po porodzie.a

Niestety niedotlenienie okołoporodowe u noworodka może być związane z zawinionym działaniem lub zaniechaniem personelu medycznego. Jeżeli Twoje dziecko odczuwa skutki błędu okołoporodowego, skorzystaj z pomocy doświadczonego prawnika i uzyskaj odszkodowanie za błąd medyczny przy porodzie.

Niedotlenienie u noworodka konsekwencje

Konsekwencje jakie wynikają z niedotlenienia u noworodka zależą od stopnia dojrzałości Ośrodkowego Układu Nerwowego (OUN) w czasie porodu oraz stanu noworodka w pierwszych godzinach po urodzeniu. Niedotlenienie okołoporodowe u noworodka można podzielić na trzy stopnie nasilenia łagodne, umiarkowane i ciężkie. Jeżeli dziecko było niedotlenione przez dłuższy czas, to dochodzi wtedy uszkodzenia mózgu i mamy do czynienia z niedotlenieniem w stopniu umiarkowanym lub ciężkim. Ponadto warto wskazać, że w przypadku krótkotrwałego niedotlenienia dochodzi zwykle do mikrouszkodzeń. Takie uszkodzenia mogą objawić się dopiero u kilkumiesięcznego niemowlęcia, które nie rozwija się prawidłowo.

Niedotlenienie u noworodka konsekwencje stopnia umiarkowanego i ciężkiego

Niewątpliwie niektórymi z konsekwencji jakie mogą dotknąć dziecko w przypadku umiarkowanego lub ciężkiego niedotlenienia są:

Niedotlenienie u noworodka konsekwencje

Jeżeli niedotlenienie okołoporodowe miało postać łagodną to nie jest powiedziane, że dziecko odczuje jego skutki. Niemniej jednak, mogą w tym przypadku wystąpić zaburzenia behawioralne takie jak:

  • hiperaktywność
  • autyzm
  • problemy z koncentracją u dzieci i młodzieży
  • niski iloraz inteligencji
  • schizofrenia
  • choroby psychotyczne

Niedotlenienie u noworodka konsekwencje

Niedotlenienie u noworodka może prowadzić do bardzo poważnych skutków. Jeżeli uważasz, że u Twojego dziecka doszło do niedotlenienia z winy lekarza, powinnaś skorzystać z pomocy specjalistów. W Krajowym Rejestrze Osób Poszkodowanych znajdziesz prawników, którzy przeanalizują dokumentację medyczną Twojego dziecka oraz wskażą Ci jaki sposób możesz dochodzić sprawiedliwości!

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl