odszkodowaniaHome
odszkodowanieOdszkodowania
powypadkowe
kancelaria odszkodowawczaBłędna
diagnostyka prenatalna
kancelaria odszkodowawczaUrazy i błędy
okołoporodowe
kancelaria odszkodowawczaOdszkodowanie za
błąd lekarski
prawo spadkowePrawo
spadkowe
kancelaria odszkodowawczaWypadek
przy pracy
kancelaria odszkodowawczaWypadki
rolnicze
krop pytania i odpowiedziPytania i odpowiedzi
kancelaria odszkodowawczaBlog
kancelaria odszkodowawczaKontakt

Blog

Odszkodowanie za przewrócenie się na chodnikuOdszkodowanie za przewrócenie się na chodniku

Czy wiesz, że za urazy np.: złamanie ręki, skręcenie nogi itp., na skutek upadku na śliskim, nieuprzątniętym chodniku należy Ci się odszkodowanie?

Kolejnymi miejscami, gdzie często dochodzi zimą do wypadków są wejścia do sklepów, kiosków, punktów usługowych i gastronomicznych, obiektów wielkopowierzchniowych (supermarketów, biurowców, parkingów przy nich). Za powstałe w tych miejscach szkody skutkujące uszczerbkiem na zdrowiu również możesz uzyskać odszkodowanie!

bezpłatna konsultacja prawna

Jak uzyskać odszkodowanie za przewrócenie się na chodniku?

Aby otrzymać odszkodowanie za upadek na chodniku muszą wystąpić dwie przesłanki, tj.:

  • szkoda taka musi być spowodowana zawinionym działaniem lub zaniechaniem właściciela lub zarządcy drogi/chodnika/ulicy etc.
  • musi istnieć związek przyczynowy pomiędzy szkodą, a działaniem lub zaniechaniem właściciela lub zarządcy drogi/chodnika/ulicy etc.

Za uszkodzenie ciała, uszczerbek na zdrowiu, czy też uszkodzenie pojazdu poszkodowani mogą żądać szeregu świadczeń wynikających z przepisów odszkodowawczych określonych w kodeksie cywilnym.

Jakiego rodzaju rekompensatę mogę uzyskać za przewrócenie się na chodniku?

Katalog świadczeń w następstwie tego typu szkód (osobowych i majątkowych) jest wyjątkowo szeroki oraz w zależności od danego stanu faktycznego, może obejmować swoim zakresem:

  • zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę
  • zwrot wszelkich kosztów związanych z wypadkiem, najczęściej związanych z leczeniem i rehabilitacją
  • w niektórych tragicznych przypadkach rentę uzupełniającą. Ma stanowić wyrównanie różnicy w dochodach osiąganych przez poszkodowanego przed wypadkiem w stosunku do dochodów uzyskiwanych przez niego po wypadku
  • czasami także rentę na zwiększone potrzeby, polegającą na zapewnieniu poszkodowanemu środków potrzebnych do poprawy stanu jego zdrowia po wypadku. Najczęściej są to koszty związane z jego leczeniem, a w szczególności długotrwałą rehabilitacją, świadczeniami pomocowymi oraz sprawowaną nad nim opieką
  • w zakresie szkód majątkowych w pojazdach przysługuje zwrot kosztów związanych z koniecznością naprawy lub wymiany felgi, szyby, opon, elementów zawieszenia pojazdu etc.

zadzwoń teraz

Jak napisać wniosek o odszkodowanie za upadek na chodniku?

 

W zależności od sytuacji pamiętaj o:

  • zebraniu jak największej ilości dowodów potwierdzających zaistniałą szkodę, okoliczności, w których szkoda powstała i jej rozmiary
  • wezwaniu policji i pogotowia na miejsca zdarzenia
  • zebraniu oświadczenia świadków zdarzenia, oświadczenia osób zamieszkujących w pobliżu (ze względów praktycznych dobrze poprosić takie osoby o podanie personaliów, danych kontaktowych, dodatkowo uzyskując od nich deklarację poświadczenia okoliczności wypadku) ze strony lekarza pogotowia, ratownika medycznego, czy nawet kierowcy ambulansu
  • zebraniu kompletnej dokumentacji obrazującej proces leczenia powypadkowego  i rehabilitacji
  • dokumentowaniu wszelkich wydatków związanych z leczeniem oraz rehabilitacją
  • wykonaniu zdjęć lub filmu z miejsca zdarzenia
  • oczywiście istotnym jest, aby wszystkie dowody w sprawie zbierać najszybciej jak to jest możliwe. Zazwyczaj po wypadku „wystraszony” sytuacją sprawca sprząta teren, a w szczególności usuwa sople, odśnieża oraz zaciera ślady

Gdzie szukać pomocy, aby uzyskać odszkodowanie za przewrócenie się na chodniku?

Jeżeli potrzebujesz pomocy prawnej i chcesz uzyskać satysfakcjonujące odszkodowanie, skontaktuj się z Krajowym Rejestrem Osób Poszkodowanych.

Dys­ponu­jemy doświadczeniem potrzeb­nym do zrozu­mienia skom­p­likowanych zagad­nień prawnych. Mamy wieloletnie doświadczenie w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych, w tym zwłaszcza związanych z wypadkami w miejscu publicznym. Możemy Ci pomóc uzyskać należne Tobie świadczenia. Wystarczy jeden telefon, aby bezpłatnie skonsultować Twoją historię i ocenić jak możemy Ci pomóc. Nie wahaj się, znamy się na tym. Zadzwoń teraz, a nasi specjaliści otoczą Ciebie oraz Twoją rodzinę opieką.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl