Odszkodowanie za wypadek śmiertelny


Czy bliska Ci osoba zginęła w wypadku drogowym ?


Jeśli w wyniku wypadku komunikacyjnego w przeciągu ostatnich 20 lat straciłeś bliską Ci osobę, możesz ubiegać się o zadośćuczynienie za doznaną krzywdę. Jeżeli dodatkowo w związku z doznaną tragedią pogorszeniu uległa również Twoja sytuacja życiowa – masz prawo wystąpić o świadczenia z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku. Nasi doświadczeni prawnicy specjalizują się w skutecznym dochodzeniu roszczeń dla rodzin ofiar, które zginęły w wypadku komunikacyjnym.


Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych pomaga określić czy utrata ukochanej osoby była spowodowana niedbalstwem, lekkomyślnością czy też umyślnym lekceważeniem przepisów bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Naszym celem jest dochodzenie sprawiedliwości przeciwko sprawcy wypadku oraz zapewnienie Twojej rodzinie należnej rekompensaty za ból oraz stratę jakiej doznała.


Opowiedz nam swoja historię. Wysłuchamy Cię i podamy pomocną dłoń bezpłatnie analizując okoliczności wypadku oraz zgromadzoną dokumentację. Wytyczymy korzystną dla Twojej rodziny drogę dochodzenia sprawiedliwości i należnego Ci zadośćuczynienia.

Zadzwoń 722 080 080 lub napisz e-mail kontakt@krop.org.pl

Bezpłatna konsultacja

Kto może uzyskać odszkodowanie i zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej?


Zgodnie z polskim prawem najbliżsi członkowie rodziny tj. mąż/żona, dziecko, rodzic/opiekun lub przedstawiciel majątku zmarłego mogą ubiegać się o zadośćuczynienie za ból i cierpienie po stracie bliskiej osoby. Rodzinie zmarłego przysługuje również zwrot poniesionych kosztów w postaci odszkodowania między innymi za: pogrzeb i pochówek, rachunki medyczne oraz utracone dochody.


W jakiej wysokości można uzyskać zadośćuczynienie po śmierci bliskiej osoby w wypadku komunikacyjnym?


Nie ma kwoty zadośćuczynienia, którą można uznać za właściwą w przypadku śmierci osoby bliskiej na skutek wypadku komunikacyjnego. Sądy też traktują tą kwestię uznaniowo mając na uwadze więzi łączące danego członka rodziny ze zmarłym. Z naszego doświadczenia wynika jednak, że Sądy zasądzają coraz wyższe kwoty nawet do 250 000 zł na każdego członka rodziny.

W Krajowym Rejestrze Osób Poszkodowanych znajdziesz najlepszą pomoc prawną. Nasi wysoko wykwalifikowani prawnicy oraz specjaliści w zakresie rekonstrukcji wypadków pomogą Ci dochodzić prawdy i sprawiedliwości. Będziemy walczyć o uzyskanie jak najwyższego roszczenia, aby zapewnić Tobie i Twojej rodzinie bezpieczeństwo finansowe, zarówno teraz, jak i w przyszłości.

Zadzwoń do Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych już dziś, zapewniamy wsparcie oraz szczegółową analizę dokumentacji z wypadku. Przedstawimy Ci wszystkie możliwości dochodzenia roszczeń, a płacisz tylko za wygraną sprawę. Walczymy o sprawiedliwość i poprawę bezpieczeństwa w Polsce.

Jak pomagamy rodzinom ofiar?


  • Opowiedz nam historię swojej rodziny i to jak wypadek wpłynął na Twoje codzienne życie. Dzięki temu będziemy mogli zrozumieć, jak Twoje życie zmieniło się od śmierci bliskiej Ci osoby.
  • Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych posiada wielu ekspertów, którzy przeanalizują sprawę wypadku i ustalą winnych zdarzenia.
  • Śmierć bliskiej osoby może oznaczać utratę fundamentu obecnego i przyszłego życia, dlatego też przygotujemy szczegółowy opis zdarzenia i wyjaśnienie dla firmy ubezpieczeniowej lub sądu, jak ta tragedia wpłynęła na sytuację finansową i emocjonalną Twoją i Twojej najbliższej rodziny.
  • Nasi wykwalifikowani Prawnicy uzyskują odszkodowanie, zadośćuczynienie i rentę dla członków rodziny zmarłego. Walczymy po to by zapewnić Tobie i Twojej rodzinie przyszłe bezpieczeństwo finansowe oraz rekompensować Wam utracone zarobki w gospodarstwie domowym.
  • Nie spoczniemy póki winni zdarzenia nie zostaną ukarani, a Twoja rodzina nie zostanie godnie zabezpieczona finansowo.

Zadzwoń, jesteśmy do Twojej dyspozycji


Strata z powodu śmierci osoby bliskiej, jaką czują członkowie rodziny zmarłego jest nie do ocenienia. Pragniemy jednak choć częściowo zminimalizować ból, pomagając uzyskać wsparcie finansowe najbliższym członkom rodziny zmarłego. Śmierć w wypadku zawsze będzie łączyć się z wieloma pytaniami.

Dlaczego mnie tam nie było i nie mogłem pomóc?

Dlaczego światła nie zatrzymały pojazdów na skrzyżowaniu minutę dłużej?

Dlaczego zamiast skorzystać z komunikacji publicznej nasz ukochany pojechał samochodem?

Zadośćuczynienie jakie pomagamy zyskać Tobie i Twojej rodzinie nie udzieli odpowiedzi na żadne z tych pytań, nie odejdzie w zapomnienie również śmierci, jednak każdemu, kto stracił w wypadku bliską osobę należy się świadczenie pieniężne za poniesiony ból i cierpienie.

});