odszkodowaniaHome
odszkodowanieOdszkodowania
powypadkowe
kancelaria odszkodowawczaBłędna
diagnostyka prenatalna
kancelaria odszkodowawczaUrazy i błędy
okołoporodowe
kancelaria odszkodowawczaOdszkodowanie za
błąd lekarski
prawo spadkowePrawo
spadkowe
kancelaria odszkodowawczaWypadek
przy pracy
kancelaria odszkodowawczaWypadki
rolnicze
krop pytania i odpowiedziPytania i odpowiedzi
kancelaria odszkodowawczaBlog
kancelaria odszkodowawczaKontakt

Blog

Odszkodowanie za błąd przy porodzieOdszkodowanie za błąd przy porodzie

Rodzice dzieci chorych na dziecięce porażenie mózgowe często pytają nas o wygrane sprawy dotyczące błędów przy porodzie. Mają wątpliwości, jaką wysokość odszkodowania i zadośćuczynienia będą w stanie uzyskać. Pomimo, że posiadamy bardzo duże doświadczenie w prowadzeniu spraw dotyczących błędów okołoporodowych, odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Sytuacja każdej rodziny jest inna, różni się także zakres szkody, dlatego do każdej sprawy musimy podejść indywidualnie.

Postaramy się pokrótce wyjaśnić, jakie okoliczności sądy biorą pod uwagę przy ustalaniu wysokości odpowiedniego odszkodowania i zadośćuczynienia w sprawach błędów okołoporodowych.

bezpłatna konsultacja prawna

Błąd przy porodzie odszkodowanie i zadośćuczynienie – co to jest?

Przede wszystkim, dla wielu naszych klientów problematyczne jest zrozumienie różnicy pomiędzy odszkodowaniem i zadośćuczynieniem. Warto wiedzieć, że są to dwa odrębne świadczenia.

Odszkodowanie za błąd przy porodzie ma na celu zrekompensować rzeczywiste straty, które zostały poniesione przez poszkodowanego pacjenta. Są to między innymi koszty leków, wizyt lekarskich, koszty rehabilitacji i wykonanych badań. Niewątpliwie, sąd jest w stanie, na podstawie przedstawionych przez pacjenta dowodów, dokładnie wyliczyć należną wysokość odszkodowania.

Zadośćuczynienie za doznaną krzywdę ma na celu zrekompensować cierpienia fizyczne i psychiczne, które wynikają z popełnionego błędu medycznego. Zatem zadośćuczynienie jest to składnik rekompensaty szkody, który jest niemożliwy do wyliczenia. Zgodnie z orzecznictwem sądowym, powinna być to kwota odpowiednia. Niezwykle trudno jest wykazać, jaka kwota jest tą odpowiednią, w zawsze przecież bardzo indywidualnej sytuacji poszkodowanego pacjenta.

zadzwoń teraz

Odszkodowanie za błąd przy porodzie – okoliczności wpływające na wysokość zadośćuczynienia

Ogólnie rzecz biorąc, zgodnie z utrwalonym poglądem sądów, na wysokość odpowiedniego zadośćuczynienia wpływa m. in.:

  • rozmiar doznanej krzywdy (czyli stopień cierpień fizycznych i psychicznych)

  • intensywność i czas trwania choroby

  • nieodwracalność skutków błędu medycznego

  • wiek poszkodowanego pacjenta

  • utrata przez pacjenta perspektyw na przyszłość

  • poczucie bezradności (zatem konieczność korzystania z pomocy osób trzecich)

Kancelaria specjalizująca się w dochodzeniu odszkodowań za błędy przy porodzie

Bez wątpienia sprawy dotyczące okołoporodowych błędów medycznych są niezwykle skomplikowane. Dodatkowo należy pamiętać, że oprócz zadośćuczynienia i odszkodowania za błąd przy porodzie dziecko, którego choroba jest skutkiem nieprawidłowego działania lekarza, może uzyskać także rentę na zwiększone potrzeby. Mając na uwadze powyższe, warto skorzystać z pomocy naszej kancelarii. Posiadamy długoletnie doświadczenie w prowadzeniu takich spraw, poparte licznymi sukcesami. Powierzając nam Twoją sprawę uzyskasz pewność, że reprezentować Cię będą najlepsi specjaliści w Polsce. Dzięki naszej pracy  uzyskasz możliwie najwyższe kwoty odszkodowania i zadośćuczynienia za błąd medyczny przy porodzie.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl