Błąd w diagnozie raka piersi


Pomoc prawna przy błędach w sztuce lekarskiej


Jeżeli lekarzowi nie udało się zdiagnozować raka piersi na wczesnym etapie i stan zdrowia chorego pogorszył się, lub jeśli członek rodziny zmarł z powodu raka piersi, w Krajowym Rejestrze Osób Poszkodowanych znajdziesz potrzebną pomoc. Nasi prawnicy do spraw błędów medycznych mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w pomaganiu kobietom i ich rodzinom. Chcemy usłyszeć Twoją historię.

Zadzwoń 722 080 080 lub napisz e-mail kontakt@krop.org.pl, aby chronić swoje prawo do sprawiedliwości.

Co można zrobić, jeżeli lekarzowi nie udało się zdiagnozować raka piersi?


Niestety, niewiele można zrobić, aby odzyskać utracone zdrowie, nie ma też sposobu, aby przywrócić życie komuś, kto zmarł z powodu zaniedbania lekarza. Ale często można odzyskać pieniądze, które pomogą zrekompensować poniesione straty finansowe i osobiste.

Co ważniejsze, te pieniądze możesz uzyskać od lekarza, odpowiedzialnego za krzywdę wyrządzoną Tobie i Twojej rodzinie. Być może, ci właśnie lekarze nie spowodują już więcej cierpienia i smutku.

Jeżeli Ty lub Twoi bliscy staliście się ofiarami błędu diagnostycznego, w wyniku którego, doszło do uszczerbku na zdrowiu, śmierci, cierpienia psychicznego czy strat finansowych, należy niezwłocznie skonsultować się z doświadczonym prawnikiem w Krajowym Rejestrze Osób Poszkodowanych.

Ze względu na ekstremalnie trudną materię, jaką są sprawy o błąd diagnostyczny i bardzo wysoką złożoność tych przypadków upewnij się, że wybierasz właściwego prawnika. Twój pełnomocnik musi być zaznajomiony ze standardami medycznymi, procedurami i terminologią, powinien również współpracować z biegłymi lekarzami, których może w każdej chwili wezwać do pomocy przy ocenie dokumentacji medycznej.

bezpłatna konsultacja

Jak zapobiec śmierci z powodu raka piersi


W XXI wieku dysponujemy narzędziami do wykrywania raka piersi na wczesnym etapie. Mammografia, ultradźwięki, MRI oraz USG piersi to niektóre z tych narzędzi.

Niestety, jeśli lekarz nie zleci właściwych badań, lub guzek okaże się zbyt mały, aby wykryć go na własną rękę, może to spowodować zagrożenie dla życia kobiety. Taka sytuacja występuje w przypadku młodszych kobiet, nawet, kiedy mają wyraźne objawy. Lekarze mają tendencję do bagatelizowania sprawy.

Dlaczego ? Ponieważ lekarze zbyt często uważają, że rak piersi nie dotyczy młodych kobiet…

Nawet wtedy, gdy odpowiednie badania zostały zlecone, cały czas istnieje ryzyko niezdiagnozowania raka piersi mimo jego obecności. Lekarze i radiolodzy wykonujący te badania muszą być bardzo kompetentni oraz ostrożni przy interpretacji wyników. Błąd może kosztować ludzkie życie.

Jeśli lekarz nie zdiagnozował raka piersi, lub nie zlecił testów przesiewowych, pomimo wskazania lub istnienia czynnika ryzyka, to może oznaczać, że lekarz dopuścił się zaniedbania i może zostać pociągnięty do odpowiedzialności za postęp choroby. Podobnie, jeśli projekcja nie została przeprowadzona prawidłowo lub radiologowi nie udało się właściwie odczytać wyników i rak został w diagnozie pominięty, to może to potencjalnie stanowić zaniedbanie radiologa.


Masz prawo do wysokiej jakości opieki medycznej


Udręka podczas diagnozy raka piersi jest potęgowana przez świadomość, że błąd zaufanego lekarza w diagnostyce może kosztować Twoje życie, lub życie kogoś, kogo kochasz.

Lekarze i inni pracownicy służby zdrowia są specjalistami w swoich dziedzinach, otrzymują rozległe i dokładne wykształcenie finansowane przez państwo ogromnymi środkami po to, aby posiadali wiedzę i umiejętności na najwyższym poziomie.

Masz prawo oczekiwać, że lekarz, pielęgniarka, radiolog, lub inne licencjonowane osoby w służbie zdrowia to specjaliści, którym możesz zaufać. Masz prawo wymagać.

Bezpłatna analiza


Jeżeli Ty lub ktoś kogo kochasz padłyście ofiara błędnej diagnostyki raka piersi najważniejszy jest pilny kontakt z doświadczonym, skutecznym i współczującym prawnikiem zajmującym się takimi sprawami. Nasi Prawnicy rozumieją jak olbrzymia odpowiedzialność ciąży na ich barkach, gdy prowadzą dochodzenie w sprawie błędnej diagnostyki nowotworowej.

W Krajowym Rejestrze Osób Poszkodowanych znajdziesz najlepszą pomoc prawną. Nasi wysoko wykwalifikowani prawnicy specjalizujący się w zakresie błędów diagnostycznych są zobowiązani do wymierzania sprawiedliwości. Wspólnie powstrzymamy niedbalstwo lekarzy i szpitali odpowiedzialnych za nieprawidłową diagnostykę raka piersi. Będziemy walczyć o uzyskanie jak najwyższego roszczenia, aby zapewnić poszkodowanej kobiecie najlepszą opiekę zarówno teraz, jak i w przyszłości.

Zadzwoń 722 080 080 lub napisz e-mail kontakt@krop.org.pl do Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych już dziś. Zapewniamy wsparcie oraz szczegółową analizę dokumentacji z przebiegu choroby. Przedstawimy Ci wszystkie możliwości dochodzenia roszczeń, a płacisz tylko za wygraną sprawę.

});