Błąd w diagnozie ataku serca


Specjalistyczna pomoc prawna


Jeżeli podejrzewasz, że Ty lub członek Twojej rodziny ucierpiał lub tragicznie zmarł z powodu błędnej diagnozy zawału serca lub innego błędu medycznego, w Krajowym Rejestrze Osób Poszkodowanych znajdziesz specjalistyczną pomoc prawną.

Nasi prawnicy uzyskali miliony złotych dla klientów poszkodowanych w wyniku błędów medycznych.

Współpracujemy z szanowanymi lekarzami i innymi specjalistami w dziedzinie medycyny, którzy pomagają w rozpoznaniu sytuacji medycznej i gromadzeniu dowodów błędów lekarskich, potrzebnych do uzyskania korzystnego dla Ciebie wyroku.

bezpłatna konsultacja

Nasi Prawnicy:


  • rozumieją terminologię medyczną,
  • znają standardy praktyki lekarskiej w Polsce,
  • rozumieją, co to są testy diagnostyczne oraz znają procedury medyczne stosowane w celu identyfikacji ataków serca,
  • mają dostęp do ekspertów lekarzy, którzy mogą dokonać przeglądu dokumentacji medycznej.
Wykwalifikowany prawnik Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych może dla Ciebie sprawdzić, czy błąd w diagnozie rzeczywiście miał miejsce.

Jeżeli tak, pomożemy zgromadzić dowody i pociągnąć do odpowiedzialności lekarzy odpowiedzialnych za błąd w sztuce medycznej.

Uzyskamy dla Ciebie najwyższe możliwe odszkodowanie.

Czy wiesz, że ...?


Nie każdy atak serca objawia się bolesnym uczuciem w klatce piersiowej, jak to jest często przedstawiane w mediach czy w filmach. Zwłaszcza kobiety przejawiają różne, odmienne od stereotypowych symptomy. Często są to skrajne zmęczenie, niestrawność, ból szyi, szczęki czy pleców, nudności, wymioty.

Zdarza się, że w przypadku wystąpienia takich symptomów zamiast zawału serca błędnie diagnozowane są problemy układu pokarmowego. Każdy lekarz musi zdawać sobie sprawę z wielu różnych objawów, które mogą wskazywać na atak serca w toku, zwłaszcza, gdy w Polsce umiera z tego powodu tak wiele osób! Lekarze powinni być również szczególnie świadomi różnic związanych z płcią.

Należne świadczenia


Poza roszczeniami o wypłatę odszkodowania czy renty poszkodowanemu lub w przypadku śmierci jego rodzinie może zostać przyznane także zadośćuczynienie pieniężne jako rekompensata za doznane cierpienia fizyczne i psychiczne.

Jako że krzywdy nie da się dokładnie wycenić, zadośćuczynienie w przeciwieństwie do odszkodowania jest sumą odpowiednią, przyznawaną w zależności od skali i rodzaju cierpień, wieku osoby pokrzywdzonej i wpływu krzywdy na dotychczasowe życie. Im większa krzywda tym na większe zadośćuczynienie możemy liczyć.

Częstość występowania błędów w diagnozie ataku serca


Badania opublikowane w New England Journal of Medicine wskazują, że jedna na każde 50 ofiar ataku serca podczas wizyty na pogotowiu zostaje błędnie odesłana do domu.

Te błędy popełnione przez lekarzy pogotowia mogą drastycznie wpłynąć na zdrowie pacjenta.

Wśród błędnie diagnozowanych osób wiele jest kobiet oraz osób młodszych. Z powodu dzisiejszej epidemii otyłości, coraz większa ilość młodych Polaków narażona jest na choroby serca, wcześniej uważano, że ta grupa wiekowa charakteryzuje się niskim ryzykiem zawału serca.
Te przekonania – stereotypy, mogą być przyczyną błędnej diagnozy.

Zawał serca często jest błędnie diagnozowany jako zgaga, zarzucanie kwaśnej treści pokarmowej, lęk, wrzód trawienny, kamica żółciowa, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, lub naciągnięcia mięśni.

Niezdiagnozowanie zawału serca może spowodować śmierć lub trwały uszczerbek na zdrowiu.

Błędna diagnoza jest błędem w sztuce medycznej


Lekarz w Polsce, który nie zdiagnozował zawału serca w toku, może zostać pociągnięty do odpowiedzialności za błąd w sztuce lekarskiej.

Zawał serca jest częstym i poważnym zdarzeniem, więc oczekuje się, iż każdy lekarz musi znać różne jego objawy i procedury, których należy przestrzegać, gdy takie objawy się pojawią.

Niezastosowanie się do właściwego postępowania może stanowić naruszenie standardu opieki, który oczekiwany jest od każdego rozsądnego lekarza w Polsce.

Opowiedz nam swoją historię


Jeżeli Ty lub ktoś, kogo kochasz doznał zawału serca, który został błędnie zdiagnozowany, powodując pogorszenie stanu zdrowia lub śmierć, możesz uzyskać zadośćuczynienie za szkody i cierpienie.

Należy niezwłocznie zgłosić szkodę i roszczenie wobec lekarza lub szpitala, w którym doszło do błędu.

Błędy medyczne są bardzo skomplikowane, a sprawy o zadośćuczynienie i odszkodowanie za błąd medyczny należą do jednych z najtrudniejszych w prawniczym rzemiośle.

Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych specjalizuje się w błędach diagnostycznych i zna wszelkie zawiłości procedury medycznej. Posiadamy niezbędną wiedzę z zakresu prawa. Szczycimy się również wiedzą medyczną i znajomością procedur stosowanych w szpitalach. Naszym Klientom zapewniamy wybitnych prawników nie tylko z wieloletnim doświadczeniem procesowym ale także z ugruntowaną wiedzą w zakresie medycyny.

W Krajowym Rejestrze Osób Poszkodowanych znajdziesz profesjonalistów z pasją, którzy pragną poprawy jakości leczenia dla pacjentów w Polsce.

Naszym celem jest napiętnowanie niedbałych i niekompetentnych lekarzy, którzy powinni ponieść odpowiedzialność za popełnione błędy medyczne. Dążymy do sprawiedliwości dla tych, których zaufanie do przedstawicieli zawodu lekarskiego zostało naruszone, oraz dla tych, którzy stracili swoje życie lub zdrowie z powodu niekompetencji specjalistów mających obowiązek moralny i prawny, aby zapewnić najwyższy poziom staranności każdemu pacjentowi w tak kluczowych kwestiach jak zdrowie i życie.

Zadzwoń 722 080 080 lub napisz e-mail kontakt@krop.org.pl do Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych i uzyskaj bezpłatne konsultacje. Przyjdź i opowiedz nam swoją historię.

Pamiętaj, za naszą pracę nie pobieramy żadnych opłat, otrzymujemy wynagrodzenie tylko jeżeli wygramy dla Ciebie odszkodowanie..

});