Co powinno nas szczególnie zaniepokoić? Jakie są pierwsze objawy udaru?


Udar mózgu jest zaburzeniem krążenia krwi w mózgu. Objawy udaru mózgu to:

  • jednostronne zaburzenia czucia, odrętwienie połowy ciała
  • wykrzywienie twarzy po jednej stronie (szczególnie widoczne jest opuszczenie kącika ust)
  • nagłe osłabienie kończyn jednej połowy ciała
  • zaburzenia mowy
  • zawroty głowy
  • niepewny chód, który bywa mylony z odruchami osoby będącej po spożyciu alkoholu
Objawy udaru mózgu nie u każdego pojawiają się od razu. Jeżeli zaniepokoi Was zachowanie osoby bliskiej bądźcie czujni – możliwe, że potrzebuje pomocy.
bezpłatna konsultacja

Co mamy zrobić w sytuacji, gdy udar mózgu nie zostanie rozpoznany? Czy mamy prawo winić za to lekarzy?


W sytuacji, gdy niewłaściwa diagnoza opóźniła leczenie mamy do czynienia z błędem diagnostycznym, który może okazać się tragiczny w skutkach.

Niestarannie przeprowadzona diagnostyka, zlecenie powierzchownych badań i błędna interpretacja ich wyników może doprowadzić do narażenia życia oraz zdrowia pacjenta. Błędna diagnoza bywa źródłem wielu powikłań lub nawet śmierci.

W sytuacji, gdy potrzebujesz kosztownego leczenia, rehabilitacji i stałej opieki na skutek błędu diagnostycznego zgłoś się do Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych. Pomożemy Ci i przedstawimy wszystkie możliwości dochodzenia roszczeń: odszkodowania, zadośćuczynienia oraz renty.

Placówka medyczna, która zaniedbała diagnostykę powinna ponieść odpowiedzialność, a my wiemy jak w takiej sytuacji dochodzić sprawiedliwości oraz uzyskać odszkodowanie, zadośćuczynienie i rentę za błąd medyczny.

Uzyskane przez nas świadczenia mogą wesprzeć Twoja rodzinę finansowo w tym wyjątkowo trudnym okresie związanym z chorobą lub śmiercią osoby bliskiej.

Jak powinny wyglądać diagnostyka i leczenie udaru mózgu?


Pacjent z podejrzeniem udaru mózgu powinien jak najszybciej trafić na oddział neurologiczny, który dysponuje tomografem komputerowym ( TK ). Badanie TK jest bardzo istotne, ponieważ pozwala zdiagnozować źródło problemu i wdrożyć odpowiednie leczenie.

Jeżeli nie ma możliwości przeprowadzenia badania TK to wykonuje się punkcję lędźwiową i USG dopplerowskie. Leczenie polega na podaniu leków, które mają na celu rozpuszczenie skrzepliny. Im szybsza reakcja lekarzy tym większe szanse na odzyskanie pełnej sprawności pacjenta.

Dochodzenie roszczeń


W sytuacji, gdy stałeś się ofiarą błędu diagnostycznego i udar mózgu nie został rozpoznany na czas zgłoś się do Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych - pomożemy Ci w dochodzeniu należnych Ci roszczeń.

Odszkodowanie od lekarza, który popełnił błąd diagnostyczny z pewnością ułatwi Ci powrót do pełnej sprawności lub poprawi Twoją dotychczasową jakość życia. Wiemy jak dużym wydatkiem jest leczenie i rehabilitacja.

Szpital powinien naprawić swój błąd i o Ciebie zadbać. Nasi prawnicy mają wieloletnie doświadczenie w dochodzeniu roszczeń z tytułu błędów medycznych.

Zadzwoń już dziś, Twoje roszczenie przedawni się po 3 latach!

});