Śmierć w wyniku błędu lekarskiego w 4 prostych krokach




Śmierć w wyniku błędu lekarskiego, jakie odszkodowanie należy się bliskim zmarłego?
Śmierć w wyniku błędu lekarskiego odszkodowanie, zadośćuczynienie i renta:
Jeżeli w wyniku błędu lekarskiego doszło do śmierci pacjenta, jego bliscy mogą wnioskować do wojewódzkiej komisji o odszkodowanie. W takim przypadku wysokość świadczenia może wynosić do 300 tysięcy złotych.
Kiedy bliska osoba zostaje przyjęta do szpitala w celu ratowania życia lub zdrowia, a zamiast tego umiera na skutek błędu medycznego to rodzina pogrążona jest w rozpaczy i pozostaje z długami i mnóstwem rachunków do zapłacenia.
Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych może pomóc złagodzić ten tragiczny czas i pociągnąć winnych do odpowiedzialności.
Odszkodowanie za śmierć w wyniku błędu medycznego – czym jest błąd medyczny?
Błąd medyczny jest działaniem personelu medycznego niezgodnym z aktualną wiedzą i sztuką medyczną. Takie zachowanie może skutkować uszczerbkiem na zdrowiu lub utratą życia pacjenta, które nierzadko wynikają z umyślnego lub nierozważnego zaniedbania.
Rodzina zmarłego może dochodzić zadośćuczynienia za swoje straty finansowe i emocjonalne oraz ból spowodowany cierpieniem i śmiercią osoby bliskiej.
Ile osób umiera w polskich szpitalach na skutek błędów lekarskiech?
Może myślisz, że śmierć w wyniku błędu medycznego zdarza się rzadko? Według ostatnich badań setki tysięcy pacjentów każdego roku doznaje uszczerbku na zdrowiu lub umiera w wyniku błędów medycznych popełnianych w czasie hospitalizacji.
Liczba zgonów w szpitalu na skutek błędów medycznych szacuje się w zakresie od 210 000 do 440 000 i stale rośnie.
Liczba zgłaszanych spraw do sądów wciąż jest bardzo mała.
Sądy coraz częściej przyznają zadośćuczynienia w wysokości nawet do 300 000 zł. Rekompensatę otrzymują najbliższej osoby zmarłego za ból i cierpienie jakiego doświadczają po stracie ukochanej osoby.
Jeżeli podejrzewasz, że personel medyczny dopuścił się nieprawidłowości w leczeniu bliskiej Ci osoby, niezwłocznie skontaktuj się z nami.
Prawnicy Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych mogą poszczycić się ponad 20 letnim doświadczeniem. Prowadzimy wiele trudnych spraw związanych z błędami medycznymi, na terenie całego kraju. Dysponujemy doświadczeniem i wiedzą potrzebnymi do zrozumienia skomplikowanych zagadnień prawnych. Mamy wieloletnią praktykę w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych, w tym zwłaszcza związanych z błędami medycznymi skutkującymi śmiercią pacjenta.
Nasi Prawnicy rozumieją jak olbrzymia odpowiedzialność ciąży na ich barkach, gdy prowadzą dochodzenie w sprawie śmierci bliskiej Ci osoby. Będziemy Cię wspierać na każdym etapie postępowania skutecznie walcząc o Twoje interesy.
Odszkodowanie za śmierć w wyniku błędu medycznego – ponoszenie odpowiedzialności za błędy medyczne ze skutkiem śmiertelnym przez szpitale i lekarzy
Statystyki dotyczące popełnianych błędów medycznych są przerażające i wskazują zawrotną ilość zaniedbań ze strony personelu medycznego. Większość szpitali, lekarzy i pracowników odpowiedzialnych za utratę życia pacjenta podczas leczenia, nigdy nie ponosi konsekwencji za śmierć, którą spowodowali.
Wiele szpitali będzie nadal zezwalać na niebezpieczne praktyki, a niekompetentni pracownicy będą narażać życie pacjentów na niebezpieczeństwo.
Nasi prawnicy skutecznie interweniują i napiętnują niewłaściwe zachowania personelu medycznego, które mogą dotykać nas wszystkich.
Jeśli ktoś z Twojej rodziny zmarł niespodziewanie w trakcie leczenia szpitalnego i masz powody, aby sądzić, że śmierć nastąpiła wskutek zaniedbania lekarza, niezwłocznie skontaktuj się z Krajowym Rejestrem Osób Poszkodowanych. Pomożemy Ci ocenić, czy istnieją wystarczające dowody do wniesienia skargi przeciwko szpitalowi i lekarzowi za spowodowanie śmierci bliskiej Ci osoby.
Śmierć w wyniku błędu lekarskiego, a udowodnienie błędu w sztuce lekarskiej ze skutkiem śmiertelnym
Przypadki błędów medycznych są bardzo trudne. Wymagają od prawników bardzo konkretnych umiejętności oraz doświadczenia w prowadzeniu postępowania odszkodowawczego od szpitala i ubezpieczyciela oraz rozległej wiedzy medycznej potrzebnej do właściwej oceny zdarzenia. Przy wyborze pełnomocnika do reprezentowania Twojej rodziny, należy zwrócić uwagę na czynniki takie jak:
prawnik powinien znać terminologię medyczną oraz obowiązujące procedury medyczne
mieć dostęp do szanowanych lekarzy i innych specjalistów medycznych celu wydanie opinii medycznej dotyczącej prawidłowości leczenia
prawnik musi być dyspozycyjny i kompetentny do prowadzenia sprawy w sądzie, jeśli nie nastąpi ugoda na drodze pozasądowej
posiadać wiedzę i umiejętności do pokonania stronniczości sędziów na rzecz lekarzy
powinien wykazać pond wszelka wątpliwość związek przyczynowo – skutkowy pomiędzy zdarzeniem medycznym, a powstałym skutkiem
być zaangażowany, otwarty oraz w pełni dyspozycyjny dla swojego klienta
Profesjonalne dochodzenie odpowiedzialności za smierć w wyniku błędów lekarskich
W obliczu niespodziewanej i przedwczesnej śmierci ukochanej osoby, członkowie rodziny zmarłego nie są psychicznie przygotowani, aby od razu stawić czoła batalii sądowej.
Często również zawód lekarza ma dla nich wysoką wartość i są niechętni do obarczania go winą za śmierć bliskiej osoby, nawet w obliczu niezbitych dowodów na popełnienie przestępstwa. Niestety, takie nastawienie i brak działania ze strony rodziny zmarłego przyczynia się do kolejnych ludzkich tragedii związanych z bezprawnym zachowaniem personelu medycznego.
Jeżeli nie będziemy domagać się odpowiedzialności zawodowej lekarzy to więcej niewinnych ludzi umrze na skutek popełnianych błędów medycznych.
Śmierć w wyniku błędu medycznego – gdzie szukać pomocy prawnej, gdzie zgłosić sprawę?
W Krajowym Rejestrze Osób Poszkodowanych znajdziesz wykwalifikowanych prawników, którzy posiadają rozległą wiedzę i doświadczenie.
Każdego dnia z pasją dążymy do sprawiedliwości, która należy się rodzinom ofiar śmiertelnych błędów medycznych.
Nasi prawnicy mają długą i imponującą praktykę zawodową. Uzyskują znaczące odszkodowanie od szpitala za śmierć w wyniku błędów medycznych.
Współpracujemy z wysoko cenionymi lekarzami. Każdego dnia pomagają nam oni precyzyjne określić, gdzie i kiedy doszło do błędu medycznego. Jaki błąd był bezpośrednią przyczyną śmierci danej osoby. Czy leczenie odbiegało od oczekiwanego standardu i praktyki w środowisku medycznym w Polsce.
Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych oferuje bezpłatną pomoc i analizę sprawy. Zorganizuj swój czas tak, aby porozmawiać z nami o tym co się wydarzyło. Chroń swoje prawo do sprawiedliwości.