odszkodowaniaHome
odszkodowanieOdszkodowania
powypadkowe
kancelaria odszkodowawczaBłędna
diagnostyka prenatalna
kancelaria odszkodowawczaUrazy i błędy
okołoporodowe
kancelaria odszkodowawczaOdszkodowanie za
błąd lekarski
prawo spadkowePrawo
spadkowe
kancelaria odszkodowawczaWypadek
przy pracy
kancelaria odszkodowawczaWypadki
rolnicze
krop pytania i odpowiedziPytania i odpowiedzi
kancelaria odszkodowawczaBlog
kancelaria odszkodowawczaKontakt

Blog

Odszkodowanie za śmierć w wyniku wypadku przy pracyOdszkodowanie za śmierć w wyniku wypadku przy pracy

Odszkodowanie za śmierć w wyniku wypadku przy pracy – dowiedz się, jakie roszczenia Ci przysługują! Jeżeli bliska Ci osoba zmarła na skutek obrażeń doznanych w wyniku wypadku przy pracy, masz prawo do uzyskania rekompensaty. Mówi o tym art. 446 kodeksu cywilnego. Zgodnie z kodeksem cywilnym, należy Ci się:

  • zwrot kosztów leczenia oraz pogrzebu
  • osoba względem, której ciążył na zmarłym obowiązek alimentacyjny, ma prawo do miesięcznej renty (renta obliczana jest stosownie do potrzeb poszkodowanego)
  • takiej samej renty mogą domagać się inne osoby bliskie, którym zmarły dobrowolnie i regularnie dostarczał środków utrzymania

Co więcej, zgodnie z art. 446 par. 3 „Sąd może ponadto przyznać członkom rodziny zmarłego stosowne odszkodowanie, jeżeli wskutek jego śmierci nastąpiło znaczne pogorszenie sytuacji życiowej”.

bezpłatna porada prawna

Odszkodowanie za śmierć w wyniku wypadku przy pracy – rekompensata nie zwróci ukochanej osoby, ale pozwoli Wam godnie żyć

Oczywiście, pieniądze nie przywrócą życia ukochanej osobie, ale pozwolą Wam żyć godnie na dotychczasowym, albo zbliżonym do oczekiwanego poziomie. Odszkodowanie pozwoli Wam odnaleźć się w tej nowej i niezwykle trudnej sytuacji. Często śmierć osoby bliskiej oznacza poważne kłopoty finansowe i brak środków do życia – szczególnie w sytuacji, gdy umiera osoba będąca jedynym żywicielem rodziny. Zacznijcie ubiegać się o należną rekompensatę, zamiast wpadać w spiralę długów.

zadzwoń teraz

Tragedia rodziny – czwórka dzieci została bez ojca, matka choruje na nowotwór

Pani Krystyna długo zastanawiała się nad tym, czy zadzwonić do Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych. Niestety, z relacji Pani Krystyny wynika, że zaraz po tragicznej śmierci męża zaczęły się dziwne telefony od potencjalnych pełnomocników, którzy nie pozwolili zrozpaczonej wdowie na spokojne przygotowanie pogrzebu. W dniu pochówku rozpoczęła się zacięta walka przeróżnych firm o podpisanie umowy z Panią Krystyną – Pani Krystyna zwierzyła się nam, że znalazła jedną z ofert kancelarii pod zniczem, a dwie osoby próbowały wcisnąć Pani Krystynie umowy do podpisania jeszcze w szpitalu, kiedy odbierała rzeczy zmarłego męża. Wówczas postanowiła, że nie będzie walczyła o odszkodowanie. Uznała, że nie chce w żaden sposób wzbogacić się na śmierci ukochanego mężczyzny… Była zbyt zrozpaczona, aby zrozumieć, że pieniądze z odszkodowania pozwolą jej na zabezpieczenie przyszłości osieroconych dzieci. Poza tym, nieetyczne praktyki kancelarii odszkodowawczych zniechęciły Panią Krystynę do podejmowania jakichkolwiek działań.

Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych pomaga w dochodzeniu roszczeń – nieetycznym praktykom kancelarii odszkodowawczych mówimy stanowcze NIE!

Po roku od tragicznej śmierci męża okazało się, że Pani Krystyna choruje na nowotwór szyjki macicy. Sama utrzymuje czwórkę małych dzieci – teraz mają tylko swoją mamę, która potrzebuje wsparcia. Nie jest w stanie pracować i musi zająć się swoim zdrowiem. Wcześniej o domowe finanse dbał mąż Pani Krystyny. Teraz, kiedy go zabrakło, sama musi mierzyć się z przeciwnościami losu. Na szczęście, skontaktowała się z Krajowym Rejestrem Osób Poszkodowanych, gdzie znalazła zaufanego pełnomocnika. Jesteśmy w trakcie procesu, w którym staramy się o odszkodowanie, zadośćuczynienie i rentę dla rodziny tragicznie zmarłego męża Pani Krystyny. Pani Krystyna słusznie postanowiła zabezpieczyć przyszłość swoich dzieci. Ty też nie zwlekaj – te pieniądze Ci się należą. Zadzwoń, 722 080 080 i uzyskaj rekompensatę za śmierć osoby bliskiej.

bezpłatna konsultacja prawna

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl