Odszkodowanie za błąd przy porodzie - Mózgowe Porażenie Dziecięce - MPD


Porozmawiaj z naszym ekspertem


Jeżeli Twoje dziecko ma porażenie mózgowe i podejrzewasz, że jest to spowodowane błędem medycznym przy porodzie, skontaktuj się z Krajowym Rejestrem Osób Poszkodowanych. Wykorzystaj naszą wiedzę i wieloletnie doświadczenie, aby bezpłatnie ocenić szanse na uzyskanie odszkodowania.

Jeżeli powierzysz nam swoją sprawę bezpłatnie przeanalizujemy Twoją dokumentację medyczną z okresu ciąży i porodu. Nasi biegli precyzyjnie wskażą, gdzie doszło do zaniedbań lub nieprawidłowości w trakcie Twojego porodu oraz winnych ich popełnienia.

Jeżeli doszło do błędu medycznego przy porodzie skutkującego Mózgowym Porażeniem Dziecięcym Twojego dziecka będziemy Cię skutecznie reprezentować w sądzie walcząc o najwyższe świadczenia, aby nigdy nie zabrakło Ci pieniędzy na dożywotnią opiekę dla Twojego dziecka.

Zadzwoń już dziś pod numer 722 080 080 lub napisz e-mail kontakt@krop.org.pl i porozmawiaj z naszym ekspertem ds. błędów okołoporodowych. Im wcześniej zaczniemy, tym szybciej Twoje dziecko otrzyma należne środki na kontynuowanie opieki medycznej i fizykoterapeutycznej na najwyższym poziomie.

bezpłatna konsultacja

Pomoc prawna jest potrzebna do uzyskania odszkodowania dla dziecka


Urazy okołoporodowe są olbrzymią tragedią i bardzo często wymagają rozległej, kosztownej terapii, leczenia, rehabilitacji i długoterminowej opieki. Skutkiem urazu są obciążenia finansowe i emocjonalne dla całej rodziny. Aby dać Twojemu dziecku szansę na rozwój i bezpieczną przyszłość, skontaktuj się z nami już dziś.

Twoje dziecko zasługuje na godne życie. Wspólnie rozpoczniemy walkę ze służbą zdrowia, żeby zapewnić Twojemu dziecku nieprzerwaną opiekę medyczną, rehabilitację oraz edukację na najwyższym poziomie. W przypadku wygranej sprawy Twoja rodzina otrzyma zwrot aktualnie ponoszonych kosztów oraz przyszłych wydatków, wraz z godnym zadośćuczynieniem dla Twojego dziecka za ból, niepełnosprawność i zmniejszone widoki na przyszłość.

Nic nie może cofnąć czasu, jeśli doszło do błędu medycznego przy porodzie, ale dochodzenie należnego odszkodowania za błąd lekarski pozwala pociągnąć do odpowiedzialności winnych jego popełnienia i stanowi przestrogę dla środowiska medycznego by podobna tragedia nie przytrafiła się już nikomu innemu.

Zasługujesz na sprawiedliwość, a my zrobimy wszystko na co prawo pozwala, aby ją zapewnić!

Prawnicy Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych


 • rozumieją terminologię medyczną
 • znają standardy praktyki lekarskiej w Polsce
 • rozumieją, co to są testy diagnostyczne oraz znają procedury medyczne
 • mają dostęp do utytułowanych lekarzy, którzy mogą dokonać przeglądu dokumentacji medycznej

Zrób pierwszy krok…


Dla wielu ofiar błędów okołoporodowych pomysł rozmowy z prawnikiem może wydawać się trudny.


 • Może obawiasz się, że będziesz musiała zapłacić wysoką cenę, aby porozmawiać z naszym prawnikiem - ale nie martw się, nasza konsultacje są bezpłatne, nie będziesz musiała nic płacić z góry, rozliczamy się tylko za efekt!
 • Może obawiasz się skomplikowanej procedury i nie wiesz co robić, gdy doszło do błędu medycznego. Spokojnie! Jesteśmy po to, aby Ci pomóc i nie powodować żadnych dodatkowych stresów. Zbierzemy jak najwięcej informacji o Twojej sytuacji i okolicznościach w jakich doszło do błędu przy porodzie. Wyjaśnimy Ci cały proces i jakie działania trzeba podjąć krok po kroku, aby sprawa zakończyła się dla Ciebie pomyślnie. Jeśli masz jakieś pytania, po prostu zapytaj!
 • Może obawiasz się, po tym wszystkim co Cię spotkało, że będzie Ci trudno w jasny i prosty sposób wyjaśnić nam co się stało – wiemy, że nie jesteś lekarzem – po prostu opowiedz nam swoja historię i udziel odpowiedzi na nasze pytania najlepiej jak potrafisz. Gdy jesteśmy zaznajomieni z całą sytuacją, możemy przeanalizować dokumentację medyczną, aby zbadać czy doszło do nieprawidłowości w leczeniu i czy personel medyczny popełnił błąd.
 • Możesz czuć lęk, aby nam zaufać - już raz zaufałeś lekarzowi i negatywne tego skutki odczuwasz po dziś dzień. Ale cele naszych prawników są dokładnie takie jak Twoje. Chcemy wywalczyć dla Ciebie i Twojej rodziny najwyższe możliwe do uzyskania pieniądze, które zapewnią Ci bezpieczną przyszłość. Pamiętaj, że my zarabiamy dopiero wtedy, kiedy Ty otrzymasz należne Ci odszkodowanie. Nie pobieramy od Ciebie żadnych opłat z góry, zatem nie będziemy tracić Twojego czasu i pieniędzy, jeśli sprawa nie będzie rokować pozytywnie.

 • Jeżeli Twoje dziecko doznało urazu porodowego, najważniejszy jest pilny kontakt z doświadczonym, skutecznym i współczującym prawnikiem zajmującym się takimi sprawami. Nasi Prawnicy rozumieją jak olbrzymia odpowiedzialność ciąży na ich barkach, gdy prowadzą dochodzenie w sprawie urazu okołoporodowego.

Najczęściej występującymi błędami medycznymi w Polsce, które mogą prowadzić do urazów okołoporodowych i porażenia mózgowego są:


 • brak identyfikacji niezgodności w zakresie czynnika Rh
 • przepisywanie niewłaściwych leków w czasie ciąży
 • podawanie zbyt dużo oksytocyny do indukowania porodu
 • nieprawidłowe monitorowanie stanu płodu w okresie ciąży i porodu
 • zbyt późne wykonanie cięcia cesarskiego
 • niedotlenienie okołoporodowe dziecka
 • nieprawidłowe zastosowanie kleszczy i próżnociągu (vacuum)
 • nieprawidłowe leczenie ciężkiej żółtaczki
 • użycie chwytu/manewru Kristellera (ucisk na dno macicy)

Jak porażenie mózgowe wpływa na życie dziecka?


Porażenie mózgowe może ograniczyć zdolność dziecka do funkcjonowania i cieszenia się życiem na różne sposoby. Deficyty spowodowane przez MPD najczęściej obejmują:

 • niezdolność do normalnego chodzenia
 • słaba koordynacja i ograniczone zdolności motoryczne
 • paraliż
 • zaburzenie mowy
 • ślinotok
 • zaburzenia słuchu
 • napady
 • niemożność utrzymania moczu
 • upośledzenia funkcji poznawczych

Jak często występują mózgowe porażenia dziecięce?


Porażenie mózgowe jest pierwszą najczęściej występującą przyczyną niepełnosprawności u dzieci. Statystycznie 3 na każde 1000 urodzin jest dotkniętych porażeniem mózgowym.

Szacuje się, że w Polsce na MPD cierpi prawie 30 tyś. dzieci, jest to ponad połowa wszystkich niepełnosprawnych ruchowo dzieci.

Jeżeli lekarz zleca przeprowadzenie dodatkowych, niestandardowych w procedurze urodzeniowej badań u Twojego dziecka to możesz mieć powody do obaw, że doszło do uszkodzenia mózgu lub innych powikłań zdrowotnych Twojego maleństwa.

Jeśli podejrzewasz, że padłaś ofiarą błędu medycznego jak najszybciej skontaktuj się z Krajowym Rejestrem Osób Poszkodowanych. Niezwłocznie zajmiemy się Twoją sprawą i przeanalizujemy dokumentację medyczną Twojego dziecka.

Porażenie mózgowe - leczenie


Dziecko, które urodziło się z porażeniem mózgowym zwykle ma przed sobą długą i trudną walkę, aby osiągnąć normalne życie, a wiele ofiar będzie cierpieć doświadczając bolesnych zaburzeń bez szansy na jakąkolwiek poprawę stanu zdrowia. Ważne jest, aby rozpoznać porażenie mózgowe możliwie wcześnie i rozpocząć rehabilitację tak szybko jak to jest możliwe.

W zależności od stopnia i sposobu, jakim dziecko jest dotknięte chorobą, zabiegi często obejmują fizykoterapię, terapię mowy, zdrowie psychiczne, kształcenie specjalne oraz zabiegi chirurgiczne. Możesz potrzebować specjalistycznego sprzętu medycznego, takich jak szelki nóg, kul, lasek ortopedycznych lub wózka inwalidzkiego.

Baza wiedzy - PDF do pobrania


kliknij aby wyświetlić:

Bezpłatna analiza


Mózgowe porażenie dziecięce powstałe w wyniku błędu medycznego jest jednym z najtrudniejszych i najbardziej skomplikowanych spośród wszystkich występujących błędów medycznych. Nasi wysoko wykwalifikowani prawnicy specjalizujący się w błędach okołoporodowych są do Twojej dyspozycji, aby wspólnie dochodzić sprawiedliwości i zadośćuczynienia za popełniony błąd medyczny. Regularnie reprezentują rodziców i ich dzieci, które doznały trwałego uszczerbku na zdrowiu w postaci porażenia mózgowego z powodu zaniedbań pracowników służby zdrowia.

Zadzwoń 722 080 080 lub napisz e-mail kontakt@krop.org.pl do Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych już dziś.

Zapewniamy wsparcie oraz szczegółową analizę dokumentacji z przebiegu ciąży i porodu. Przedstawimy Ci wszystkie możliwości dochodzenia roszczeń, a płacisz tylko za wygraną sprawę. Walczymy o sprawiedliwość i poprawę jakości opieki medycznej w Polsce.

});