odszkodowaniaHome
odszkodowanieOdszkodowania
powypadkowe
kancelaria odszkodowawczaBłędna
diagnostyka prenatalna
kancelaria odszkodowawczaUrazy i błędy
okołoporodowe
kancelaria odszkodowawczaOdszkodowanie za
błąd lekarski
prawo spadkowePrawo
spadkowe
kancelaria odszkodowawczaWypadek
przy pracy
kancelaria odszkodowawczaWypadki
rolnicze
krop pytania i odpowiedziPytania i odpowiedzi
kancelaria odszkodowawczaBlog
kancelaria odszkodowawczaKontakt

Blog

prawnik medyczny Warszawa

Prawnik medyczny

Czy warto działać na własną rękę w sprawie o błąd medyczny?

Pacjenci, którzy ucierpieli wskutek błędu medycznego nierzadko próbują samodzielnie podjąć kroki mające na celu uzyskanie od szpitala rekompensaty finansowej w postaci odszkodowania, zadośćuczynienia, czy renty. Decydują się na samodzielnie zawezwanie szpitala do próby ugodowej, złożenie wniosku o rozpatrzenie sprawy przez wojewódzką komisję do spraw orzekania o zdarzeniach medycznych, czy napisanie pozwu do sądu cywilnego.

Takie rozwiązanie może pozornie wydawać się korzystne, zwłaszcza w aspekcie finansowym. Ponieważ szpitale rzadko zgadzają się na ugodę, a jeśli już – zwykle nie jest ona korzystna dla poszkodowanego pacjenta, sprawę trzeba skierować do wojewódzkiej komisji lub do sądu. W obydwu przypadkach wiąże się to z kosztami. Z tego względu zdarza się, że pacjent sam próbuje dochodzić swoich roszczeń z tytułu błędu medycznego. Prawnik w sprawie o błąd medyczny może w takiej sytuacji okazać się wybawieniem.

bezpłatna konsultacj aprawna

Prawnik medyczny potrzebny od zaraz…

Praktyka pokazuje jednak, że w sytuacji, gdy staliśmy się ofiarą błędu medycznego, warto powierzyć prowadzenie sprawy kancelarii specjalizującej się w sprawach związanych z błędami medycznymi. Niektóre z takich kancelarii nie pobierają od klientów opłat z góry, rozliczenia dokonują po zakończeniu prowadzenia sprawy.

Korzyści z powierzenia sprawy błędu lekarskiego prawnikowi medycznemu

Jakie są korzyści wynikające z powierzenia sprawy dochodzenia roszczeń z tytułu błędu medycznego profesjonalnemu pełnomocnikowi?

Na pewno szanse na wygrane są większe, jeśli przed komisją, czy sądem reprezentuje nas doświadczony prawnik, dla którego sprawy błędów medycznych są „chlebem powszednim”. Walka o dochodzenie odszkodowania jest w wielu przypadkach skomplikowanym, wyczerpującym procesem, dlatego dobrym wyjściem jest powierzenie sprawę profesjonaliście, który pomoże nam przedostać się przez gąszcz przepisów i zawiłości prawnych. W trakcie procesu mogą pojawić się komplikacje, których nie sposób rozwiązać bez fachowej wiedzy i doświadczenia. Procesy sądowe, dotyczące błędów medycznych, nie są łatwe, ani szybkie. Mając po swojej stronie doświadczonego specjalistę, w walce o sprawiedliwość poczujemy się pewniej.

zadzwoń teraz

Prawnik medyczny

Mając powyższe na uwadze, w sprawach dotyczących błędów medycznych warto skorzystać z pomocy wyspecjalizowanego prawnika medycznego. Koszty, jakie trzeba ponieść w związku z pomocą prawną mogą okazać się mniejsze, niż koszty w sytuacji, gdy wyrok sądu będzie dla nas niekorzystny. Spraw związanych z błędami lekarskimi jest coraz więcej, rośnie też liczba kancelarii wyspecjalizowanych w tym obszarze. W sytuacji, gdy pacjent lub bliska mu osoba stała się poszkodowanym wskutek błędu lekarzy, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy.

Jeżeli potrzebujesz pomocy prawnika ds. błędów medycznych skontaktuj się z Krajowym Rejestrem Osób Poszkodowanych. Dys­ponu­jemy doświadczeniem potrzebnym do zrozumienia skomplikowanych zagadnień medycznych. Mamy wieloletnie doświadczenie w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych, w tym zwłaszcza związanych z błędami medycznymi. Prawnik medyczny może Ci pomóc uzyskać należne Tobie świadczenia. Wystarczy jeden telefon, aby bezpłatnie skonsultować Twoją historię i ocenić jak możemy Ci pomóc. Nie wahaj się, znamy się na tym. Zadzwoń teraz, a nasi specjaliści otoczą Ciebie i Twoją rodzinę opieką.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl