odszkodowaniaHome
odszkodowanieOdszkodowania
powypadkowe
kancelaria odszkodowawczaBłędna
diagnostyka prenatalna
kancelaria odszkodowawczaUrazy i błędy
okołoporodowe
kancelaria odszkodowawczaOdszkodowanie za
błąd lekarski
prawo spadkowePrawo
spadkowe
kancelaria odszkodowawczaWypadek
przy pracy
kancelaria odszkodowawczaWypadki
rolnicze
krop pytania i odpowiedziPytania i odpowiedzi
kancelaria odszkodowawczaBlog
kancelaria odszkodowawczaKontakt

Blog

Renta dla niepełnosprawnego dziecka za błąd medyczny przy porodzieRenta dla niepełnosprawnego dziecka za błąd medyczny przy porodzie

Każdy rodzic zadaje sobie pytanie: czy niepełnosprawność mojego dziecka była wynikiem wad wrodzonych czy skutkiem błędu popełnionego przez personel medyczny w okresie okołoporodowym?

Urazy okołoporodowe są olbrzymią tragedią i bardzo często wymagają rozległej, kosztownej terapii, leczenia, rehabilitacji i długoterminowej opieki. Skutkiem urazu są obciążenia finansowe i emocjonalne dla całej rodziny.

Dlatego poszkodowanemu dziecku na skutek popełnionego błędu medycznego podczas porodu  należy się zadośćuczynienie oraz renta dla niepełnosprawnego dziecka  na zwiększone potrzeby i odszkodowanie. Każdy rodzic ma prawo i obowiązek dochodzić roszczeń odszkodowawczych w imieniu swojego dziecka nawet gdy do urazu okołoporodowego doszło do 20 lat wstecz (po nowelizacji przepisów w 2007 roku).

Zwiększonymi potrzebami poszkodowanego dziecka mogą być w szczególności potrzeby z zakresu opieki, takie jak pielęgnacja, rehabilitacja, czy środki medyczne i higieniczne oraz specjalne odżywianie, a nawet potrzeby opieki psychologicznej  (wyr. Sądu Najwyższego z dnia 17 czerwca 2009 r., IV CSK 37/09).

bezpłatna konsultacja prawna

Gdzie szukać pomocy? 

Jeżeli podejrzewasz, że niepełnosprawność Twojego dziecka jest wynikiem niedbałej opieki medycznej skontaktuj się z Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych. Mamy doświadczenie w prowadzeniu trudnych spraw związanych z urazami okołoporodowymi, na terenie całego kraju.

Do najpoważniejszych błędów okołoporodowymi zalicza się:

  • mózgowe porażenie dziecięce
  • porażenie splotu barkowego
  • niezdiagnozowanie TTTS w przypadku ciąży bliźniaczej
  • niezdiagnozowanie rozszczepu kręgosłupa

Dysponujemy doświadczeniem potrzebnym do zrozumienia skomplikowanych zagadnień medycznych związanych z błędami podczas porodu, korzystamy też ze wsparcia specjalistów o najwyższych kwalifikacjach (ginekologów, neuroradiologów, położników oraz neonatologów ). Pomagają nam oni w badaniu sprawy i ustaleniu prawdziwych przyczyn uszczerbku na zdrowiu Twojego dziecka.

Jeżeli Twoje dziecko doznało urazu porodowego, najważniejszy jest pilny kontakt z doświadczonym, skutecznym i współczującym prawnikiem zajmującym się takimi sprawami. Nasi Prawnicy rozumieją jak olbrzymia odpowiedzialność ciąży na ich barkach, gdy prowadzą dochodzenie w sprawie urazu okołoporodowego.

Jeżeli potrzebujesz pomocy prawnej zawodowego pełnomocnika procesowego skontaktuj się z nami. Mamy wieloletnie doświadczenie w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych, w tym zwłaszcza związanych z błędami okołoporodowymi.

Rozu­miemy, że zdrowie i dobro Two­jego dziecka są najważniejsze. Będziemy Cię wspierać, na każdym etapie postępowa­nia mądrze i skutecznie wal­cząc o interesy Twoje i Twojego dziecka.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl