Home
Wypadki
komunikacyjne
Błędna
diagnostyka prenatalna
Urazy
okołoporodowe
Błędy
medyczne
Wypadek
przy pracy
Wypadki
rolnicze
Kontakt
Blog

Blog

Renta dla niepełnosprawnego dziecka za błąd medyczny przy porodzieRenta dla niepełnosprawnego dziecka za błąd medyczny przy porodzie

Każdy rodzic zadaje sobie pytanie: czy niepełnosprawność mojego dziecka była wynikiem wad wrodzonych czy skutkiem błędu popełnionego przez personel medyczny w okresie okołoporodowym?

Urazy okołoporodowe są olbrzymią tragedią i bardzo często wymagają rozległej, kosztownej terapii, leczenia, rehabilitacji i długoterminowej opieki. Skutkiem urazu są obciążenia finansowe i emocjonalne dla całej rodziny.

Dlatego poszkodowanemu dziecku na skutek popełnionego błędu medycznego podczas porodu  należy się zadośćuczynienie oraz renta dla niepełnosprawnego dziecka  na zwiększone potrzeby i odszkodowanie. Każdy rodzic ma prawo i obowiązek dochodzić roszczeń odszkodowawczych w imieniu swojego dziecka nawet gdy do urazu okołoporodowego doszło do 20 lat wstecz (po nowelizacji przepisów w 2007 roku).

Zwiększonymi potrzebami poszkodowanego dziecka mogą być w szczególności potrzeby z zakresu opieki, takie jak pielęgnacja, rehabilitacja, czy środki medyczne i higieniczne oraz specjalne odżywianie, a nawet potrzeby opieki psychologicznej  (wyr. Sądu Najwyższego z dnia 17 czerwca 2009 r., IV CSK 37/09).

bezpłatna konsultacja prawna

Gdzie szukać pomocy? 

Jeżeli podejrzewasz, że niepełnosprawność Twojego dziecka jest wynikiem niedbałej opieki medycznej skontaktuj się z Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych. Mamy doświadczenie w prowadzeniu trudnych spraw związanych z urazami okołoporodowymi, na terenie całego kraju.

Do najpoważniejszych błędów okołoporodowymi zalicza się:

  • mózgowe porażenie dziecięce
  • porażenie splotu barkowego
  • niezdiagnozowanie TTTS w przypadku ciąży bliźniaczej
  • niezdiagnozowanie rozszczepu kręgosłupa

Dysponujemy doświadczeniem potrzebnym do zrozumienia skomplikowanych zagadnień medycznych związanych z błędami podczas porodu, korzystamy też ze wsparcia specjalistów o najwyższych kwalifikacjach (ginekologów, neuroradiologów, położników oraz neonatologów ). Pomagają nam oni w badaniu sprawy i ustaleniu prawdziwych przyczyn uszczerbku na zdrowiu Twojego dziecka.

Jeżeli Twoje dziecko doznało urazu porodowego, najważniejszy jest pilny kontakt z doświadczonym, skutecznym i współczującym prawnikiem zajmującym się takimi sprawami. Nasi Prawnicy rozumieją jak olbrzymia odpowiedzialność ciąży na ich barkach, gdy prowadzą dochodzenie w sprawie urazu okołoporodowego.

Jeżeli potrzebujesz pomocy prawnej zawodowego pełnomocnika procesowego skontaktuj się z nami. Mamy wieloletnie doświadczenie w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych, w tym zwłaszcza związanych z błędami okołoporodowymi.

Rozu­miemy, że zdrowie i dobro Two­jego dziecka są najważniejsze. Będziemy Cię wspierać, na każdym etapie postępowa­nia mądrze i skutecznie wal­cząc o interesy Twoje i Twojego dziecka.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl