odszkodowaniaHome
odszkodowanieOdszkodowania
powypadkowe
kancelaria odszkodowawczaBłędna
diagnostyka prenatalna
kancelaria odszkodowawczaUrazy i błędy
okołoporodowe
kancelaria odszkodowawczaOdszkodowanie za
błąd lekarski
prawo spadkowePrawo
spadkowe
kancelaria odszkodowawczaWypadek
przy pracy
kancelaria odszkodowawczaWypadki
rolnicze
krop pytania i odpowiedziPytania i odpowiedzi
kancelaria odszkodowawczaBlog
kancelaria odszkodowawczaKontakt

Blog

Śmierć w wyniku wypadku komunikacyjnegoŚmierć w wyniku wypadku komunikacyjnego

Utrata ukochanej osoby w wypadku jest jednym z najtrudniejszych doświadczeń w życiu człowieka. Takie tragiczne zdarzenie przynosi niewyobrażalną traumę dla całej rodziny. W wyniku niespodziewanej utraty bliskiego, dochodzą również obawy o przyszłość związane ze zmianą sytuacji finansowej. Często bowiem zmarły swoją pracą i zarobkami przyczyniał się do funkcjonowania rodziny. W związku z tym, często śmierć w wyniku wypadku komunikacyjnego wywołuje u  bliskich zmarłego uzasadniony lęk o przyszłość.

Należy jednak pamiętać, że w takich sytuacjach rodzina zmarłego ma prawo starać się o rekompensatę pieniężną. Uzyskane świadczenie nie zrekompensuje utraty bliskiego, ale na pewno pomoże w zabezpieczeniu jutra.

Jeżeli chcesz skutecznie dochodzić należnej Ci kwoty tytułem odszkodowania za utratę bliskiej osoby, powierz sprawę profesjonaliście. Skorzystaj z pomocy doświadczonego prawnika specjalizującego się w odszkodowaniach komunikacyjnych. 

Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych skutecznie pomoże Twojej rodzinie uzyskać jak najwyższe odszkodowanie za śmierć bliskiego członka rodziny. Skontaktuj się z nami i zapewnij godną przyszłość swoim bliskim. Możesz uzyskać odszkodowanie, zadośćuczynienie i dożywotnią rentę.

Śmierć w wyniku wypadku komunikacyjnego, jakie osoby są uprawnione do uzyskania odszkodowania?

W nawiązaniu do art. 446 § 3 k.c. uprawnionymi do uzyskania odszkodowania za śmierć osoby bliskiej są najbliżsi członkowie rodziny zmarłego. Przede wszystkim są to małżonkowie, dzieci, wnukowie oraz rodzeństwo. Ponadto, osoby znajdujące się w bliskich relacjach z osobą zmarłą, również należą do kręgu uprawnionych. Należy podkreślić, że istotne są faktyczne więzi emocjonalne łączące zmarłego z uprawnionym. W związku z tym osobą uprawnioną do odszkodowania są również osoby pozostające w konkubinacie, czy też członkowie rodziny zastępczej.

Natomiast wymaga omówienia przypadek, gdy śmierć w wyniku wypadku komunikacyjnego powoduje pogorszenie sytuacji materialnej. Należy wskazać, że w takiej sytuacji odszkodowanie należy się osobom, które wykażą, że wskutek śmierci bliskiego doznały pogorszenia sytuacji życiowej.

Śmierć w wyniku wypadku komunikacyjnego, jak uzyskać odszkodowanie?

Jeżeli straciłeś bliską Ci osobę w wypadku komunikacyjnym, to jak najszybciej powinieneś zaufać odpowiednim ekspertom z zakresu odszkodowań.  Pomożemy Ci uzyskać stosowne odszkodowanie.

W Krajowym Rejestrze Osób Poszkodowanych znajdziesz prawników z wieloletnim doświadczeniem, specjalizujących się w branży odszkodowań.

Skutecznie pomożemy uzyskać jak najwyższe odszkodowanie za śmierć bliskiego. Skontaktuj się z nami i zapewnij godną przyszłość swojej rodzinie. Możesz uzyskać odszkodowanie, zadośćuczynienie i rentę.

Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją dokumentację i wskażemy, w jaki sposób możesz dochodzić sprawiedliwości!

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl