odszkodowaniaHome
odszkodowanieOdszkodowania
powypadkowe
kancelaria odszkodowawczaBłędna
diagnostyka prenatalna
kancelaria odszkodowawczaUrazy i błędy
okołoporodowe
kancelaria odszkodowawczaOdszkodowanie za
błąd lekarski
prawo spadkowePrawo
spadkowe
kancelaria odszkodowawczaWypadek
przy pracy
kancelaria odszkodowawczaWypadki
rolnicze
krop pytania i odpowiedziPytania i odpowiedzi
kancelaria odszkodowawczaBlog
kancelaria odszkodowawczaKontakt

Blog

Śmierć w wypadkach drogowychŚmierć w wypadkach drogowych

Bardzo dynamiczny rozwój motoryzacji oraz znacząca poprawa stanu polskich dróg sprawiają, że jazda samochodem staje się coraz bezpieczniejsza.  Jednak nadal zdarzają się sytuacje, w następstwie których śmierć w wypadkach drogowych ponosi wiele osób.

Każdego roku na polskich drogach ginie kilkaset a czasem kilka tysięcy osób. Zgodnie z danymi raportu Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji w 2018 roku śmierć wskutek wypadków drogowych poniosły aż 2862 osoby. Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych pomaga rodzinom takich osób w otrzymaniu godnego odszkodowania.

Przyczyny wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym

Głównymi przyczynami wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym są:

  • Niedostosowanie prędkości do warunków ruchów
  • Nieprawidłowe wyprzedzanie
  • Nieprawidłowe zachowanie wobec pieszego
  • Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu
  • Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu lub innych środków
  • Przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym
  • Chodzenie nieprawidłową stroną drogi

Śmierć w wypadkach drogowych – postępowanie

Na miejscu zdarzenia policja dokonuje czynności celem ustalenia okoliczności w jakich doszło do wypadku. Ponadto policja dąży do wskazania osoby odpowiedzialnej za jego spowodowanie. Z reguły sprawa trafia dalej do prokuratury i w następstwie tego do sądu. Tam przeprowadzone jest postępowanie karne służące do ustalenia winy oskarżonego. Nierzadko takie postępowanie trwa kilkanaście miesięcy jednak warto pamiętać, że nic nie stoi na przeszkodzie aby z naszą pomocą domagać się świadczeń odszkodowawczych. Warto dowiedzieć się od specjalistów czy w Twojej sprawie możesz ubiegać się o świadczenie.

Śmierć w wypadkach drogowych – co mogę uzyskać?

Z naszej wieloletniej praktyki wynika, że próby uzyskania świadczeń od ubezpieczyciela spotykają się z licznymi utrudnieniami i często nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych pomoże Ci poradzić sobie z uzyskaniem należnych świadczeń związanych z odszkodowaniem za śmierć bliskiej osoby w wypadku drogowym. Gwarantujemy Ci kompleksową, bezpłatną analizę przedmiotowej sprawy a w dalszych etapach także reprezentacje profesjonalnego pełnomocnika w postępowaniu przed ubezpieczycielem. Posiadamy w tym zakresie wieloletnie doświadczenie oraz liczne sukcesy.

Pamiętaj, że żadna firma ubezpieczeniowa nie wskaże Ci, jak prowadzić taką sprawę oraz jakie świadczenia są Ci należne. My ze swojej strony zapewniamy fachową obsługę zarówno jeżeli chodzi o przygotowanie merytorycznej dokumentacji oraz korespondencji z ubezpieczycielem jak i reprezentację w trakcie postępowania przed ubezpieczycielem oraz przed sądami.

 

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl