odszkodowaniaHome
odszkodowanieOdszkodowania
powypadkowe
kancelaria odszkodowawczaBłędna
diagnostyka prenatalna
kancelaria odszkodowawczaUrazy i błędy
okołoporodowe
kancelaria odszkodowawczaOdszkodowanie za
błąd lekarski
prawo spadkowePrawo
spadkowe
kancelaria odszkodowawczaWypadek
przy pracy
kancelaria odszkodowawczaWypadki
rolnicze
krop pytania i odpowiedziPytania i odpowiedzi
kancelaria odszkodowawczaBlog
kancelaria odszkodowawczaKontakt

Blog

jak udowodnić błąd w sztuce lekarskiej

Jak udowodnić błąd w sztuce lekarskiej?

W postępowaniach o błąd w sztuce lekarskiej najważniejszym dowodem jest opinia biegłego lekarza powołanego przez sąd. To właśnie opinia biegłego sądowego ma udowodnić czy doszło do błędu medycznego czy też nie. Sędziowie nie są przecież praktykującemu lekarzami i nie posiadają specjalistycznej wiedzy z zakresu medycyny.

bezpłatna konsultacja prawna

Jak udowodnić błąd w sztuce lekarskiej, w czym tkwi problem?

Pacjent, który decyduje się dochodzić swoich praw przed sądem, musi wykazać, że to lekarz zawinił. Dlatego tak ważna jest drobiazgowa analiza sprawy oraz ocena szans na wygraną w sądzie zanim podejmie się decyzję o założeniu sprawy.

Sam poszkodowany może wybrać dwie ścieżki uzyskania sprawiedliwości: postępowanie karne lub cywilne.

Skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia, przeanalizujemy Twoją sprawę i ocenimy szanse na udowodnienie błędu w sztuce lekarskiej – zadzwoń!

zadzwoń teraz

Udowodnienie błędu medycznego – dlaczego lekarze są bezkarni?

Poszkodowani na skutek błędów medycznych napotykają jedną zasadniczą przeszkodę. Zarówno w postępowaniu karnym jak i cywilnym niezbędna jest opinia biegłego sądowego, która stanowi istotne uzupełnienie dokumentacji medycznej. A jak zwracają uwagę eksperci, trudno znaleźć biegłego, który będzie wykazywał się pełną niezależnością. Najczęściej decydują bowiem, że nie można wykluczyć innej przyczyny niż błąd medyczny i tym samym otwierają furtkę do wyroku niekorzystnego dla poszkodowanego. My mamy na to sposób… Zadzwoń porozmawiajmy.

Jakimś rozwiązaniem jest prywatna opinia, ale koszt takiej ekspertyzy może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych. Taka możliwość jest skuteczna więc tylko wtedy, gdy istnieje duże prawdopodobieństwo wygrania batalii sądowej, a kwota ewentualnego odszkodowania sięga poziomu kilkuset tysięcy złotych.

Nie ma więc wątpliwości, że obecna sytuacja mocno faworyzuje medyków, a na przegranej pozycji umieszcza pokrzywdzonych…

Podsumowując udowodnienie błędu w sztuce lekarskiej jest trudne, jednak mając po swojej stronie profesjonalnego partnera może to znacznie ułatwić.

Błąd lekarski jak udowodnić? 

Czy uważasz, że w trakcie Twojego pobytu w szpitalu mogło dojść do pomyłki, której winny jest lekarz? Jak oskarżyć lekarza o błąd?

Wiemy jak udowodnić błąd lekarski – skontaktuj się z Krajowym Rejestrem Osób Poszkodowanych.

Jeżeli doznałeś krzywdy na skutek błędu medycznego zgłoś się teraz, a my powiemy Ci jakie masz możliwości dochodzenia sprawiedliwości i skutecznie przeprowadzimy przez proces udowodnienia błędu lekarzowi.

Pamiętaj, odpowiednie odszkodowanie za błąd medyczny nie cofnie czasu, ale pozwoli na właściwe leczenie i skuteczną rehabilitację.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Zadzwoń teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl