Odszkodowanie za urazy okołoporodowe


Czy jesteś w stanie zapewnić najlepszą opiekę dla niepełnosprawnego dziecka?


Nic nie może cofnąć czasu, jeśli doszło do błędu medycznego, ale dochodzenie roszczenia za błąd medyczny pozwala pociągnąć do odpowiedzialności winnych jego popełnienia i stanowi przestrogę dla środowiska medycznego, by podobna tragedia nie przytrafiła się już nigdy nikomu innemu.

Zasługujesz na sprawiedliwość, a my zrobimy wszystko na co prawo pozwala, aby ją zapewnić! Dlatego tak ważne jest, aby każdy przypadek błędu medycznego przy porodzie był zgłaszany.

Nie czekaj, jeżeli podejrzewasz błąd personelu medycznego to zgłoś go nam teraz, a zapewnimy Ci pomoc prawną bez opłat z góry. Napisz do nas lub zadzwoń teraz.

Urazy okołoporodowe są olbrzymią tragedią i bardzo często wymagają rozległej, kosztownej terapii, leczenia, rehabilitacji i długoterminowej opieki. Skutkiem urazu są obciążenia finansowe i emocjonalne dla całej rodziny.

Zapewnij swojemu dziecku rozwój i bezpieczną przyszłość


Aby dać Twojemu dziecku szansę na rozwój i bezpieczną przyszłość, skontaktuj się z Krajowym Rejestrem Osób Poszkodowanych już dziś. Twoje dziecko zasługuje na godne życie. Wspólnie rozpoczniemy walkę ze służbą zdrowia, żeby zapewnić Twojemu dziecku nieprzerwaną opiekę medyczną, rehabilitację oraz edukację na najwyższym poziomie. W przypadku wygranej sprawy Twoja rodzina otrzyma zwrot aktualnie ponoszonych kosztów oraz przyszłych wydatków, wraz z godnym zadośćuczynieniem dla Twojego dziecka za ból, niepełnosprawność i zmniejszone widoki na przyszłość.

Jeżeli Twoje dziecko doznało urazu podczas narodzin, należy niezwłocznie skontaktować się z Krajowym Rejestrem Osób Poszkodowanych. Powiemy Ci jakie masz prawa, jak zabezpieczyć dowody, jak uzyskać dokumentację medyczną, aby móc później sprawnie wykazać błędy personelu medycznego i nie stracić możliwości uzyskania godnego zadośćuczynienia i ukarania winnych. Naszym celem jest precyzyjne określenie, czy i kiedy błąd został popełniony oraz czy procedury zostały zachowane przez personel medyczny szpitala.

Nasza konsultacja jest całkowicie bezpłatna i niezobowiązująca, a Ty nie płacisz nam nic, chyba że wygramy pieniądze dla Ciebie i Twojego dziecka.

bezpłatna konsultacja

Zrób pierwszy krok…


Dla wielu ofiar błędów okołoporodowych pomysł rozmowy z prawnikiem może wydawać się trudny.


 • Może obawiasz się, że będziesz musiała zapłacić wysoką cenę, aby porozmawiać z prawnikiem - ale nie martw się, nasze konsultacje są bezpłatne, nie będziesz musiała nic płacić z góry, rozliczamy się tylko za efekt!
 • Może obawiasz się skomplikowanej procedury i nie wiesz co robić, gdy doszło do błędu medycznego. Spokojnie! Jesteśmy po to, aby Ci pomóc i nie powodować żadnych dodatkowych stresów. Zbierzemy jak najwięcej informacji o Twojej sytuacji i okolicznościach w jakich doszło do błędu przy porodzie. Wyjaśnimy Ci cały proces i jakie działania trzeba podjąć krok po kroku, aby sprawa zakończyła się dla Ciebie pomyślnie. Jeśli masz jakieś pytania, po prostu zapytaj!
 • Może obawiasz się, po tym wszystkim co Cię spotkało, że będzie Ci trudno w jasny i prosty sposób wyjaśnić nam co się stało – wiemy, że nie jesteś lekarzem – po prostu opowiedz nam swoja historię i udziel odpowiedzi na nasze pytania najlepiej jak potrafisz. Gdy jesteśmy zaznajomieni z całą sytuacją, możemy przeanalizować dokumentację medyczną, aby zbadać czy doszło do nieprawidłowości w leczeniu i czy personel medyczny popełnił błąd.
 • Możesz czuć lęk, aby nam zaufać - już raz zaufałeś lekarzowi i negatywne tego skutki odczuwasz po dziś dzień. Ale cele naszych prawników są dokładnie takie jak Twoje. Chcemy wywalczyć dla Ciebie i Twojej rodziny najwyższe możliwe do uzyskania pieniądze, które zapewnią Ci bezpieczną przyszłość. Pamiętaj, że my zarabiamy dopiero wtedy, kiedy Ty otrzymasz należne Ci odszkodowanie. Nie pobieramy od Ciebie żadnych opłat z góry, zatem nie będziemy tracić Twojego czasu i pieniędzy, jeśli sprawa nie będzie rokować pozytywnie.

 • Jeżeli Twoje dziecko doznało urazu porodowego, najważniejszy jest pilny kontakt z doświadczonym, skutecznym i współczującym prawnikiem zajmującym się takimi sprawami. Nasi Prawnicy rozumieją jak olbrzymia odpowiedzialność ciąży na ich barkach, gdy prowadzą dochodzenie w sprawie urazu okołoporodowego.

Uważamy, że każdy ma prawo do wysokiej jakości opieki medycznej. Wiemy, że lekarze nie są cudotwórcami i nie mogą wyleczyć każdej choroby, pomóc w każdym przypadku. Ale to, co mogą zrobić, to pracować sumiennie z wielką starannością, aby postawić właściwą diagnozę przy użyciu aktualnej, dostępnej w nowoczesnej medycynie wiedzy, a ich uwaga winna skupiać się na potrzebach i stanie pacjenta cały czas przed, w trakcie i po przyjęciu porodu.

Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych specjalizuje się w dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych związanych z błędami okołoporodowymi. Możemy Ci pomóc uzyskać należne Twojej rodzinie świadczenia.

Wystarczy jeden telefon, aby bezpłatnie skonsultować Twoją historię i ocenić jak możemy Ci pomóc. Nie wahaj się, znamy się na tym. Zadzwoń 722 080 080 lub napisz do nas e-mail to nic nie kosztuje, a może tylko pomóc. Sprawdź jak możemy pomóc Twojej rodzinie.

Najczęstszymi przyczynami urazów okołoporodowych są odchylenia od oczekiwanego standardu opieki medycznej


 • nieprawidłowe monitorowanie stanu płodu w okresie ciąży i porodu
 • zbyt długie oczekiwanie na akcję porodową po rozerwaniu błon płodowych
 • zbyt późne wykonanie cięcia cesarskiego
 • niedotlenienie okołoporodowe dziecka
 • nieprawidłowe zastosowanie kleszczy i próżnociągu (vacuum)
 • nieprawidłowe leczenie ciężkiej żółtaczki
 • użycie chwytu/manewru Kristellera (ucisk na dno macicy)

Urazy okołoporodowe wynikające z zaniedbania mogą obejmować między innymi:


 • połamane kości
 • dystocję barkową
 • uszkodzenie nerwu
 • porażenie mózgowe
 • zakażenia
 • ślepotę
 • porażenie Erba, niedowład Erba
 • porażenie Klumpkego, niedowład Klumpkego
 • zasinienie, obrzęk lub rany szarpane
 • paraliż twarzy
 • krwiak podokostnowy lub wylew dokomorowy
 • uszkodzenie mózgu

Jakie roszczenia Ci przysługują?

Dochodzenie roszczeń z tytułu szkody spowodowanej błędem lekarskim jest skomplikowane i wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu prawa medycznego, dlatego zachęcamy do skorzystania z pomocy Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych.

Jako specjaliści w dochodzeniu odszkodowań za błędy medyczne gwarantujemy Ci rzetelną opiekę i profesjonalne wsparcie.

});