odszkodowaniaHome
odszkodowanieOdszkodowania
powypadkowe
kancelaria odszkodowawczaBłędna
diagnostyka prenatalna
kancelaria odszkodowawczaUrazy i błędy
okołoporodowe
kancelaria odszkodowawczaOdszkodowanie za
błąd lekarski
prawo spadkowePrawo
spadkowe
kancelaria odszkodowawczaWypadek
przy pracy
kancelaria odszkodowawczaWypadki
rolnicze
krop pytania i odpowiedziPytania i odpowiedzi
kancelaria odszkodowawczaBlog
kancelaria odszkodowawczaKontakt

Blog

Wydanie dokumentacji medycznej po śmierci pacjentaWydanie dokumentacji medycznej  po śmierci pacjenta przez placówkę medyczną jest niezbędnym elementem dochodzenia odszkodowania

Odpowiednie prowadzenie, przechowywanie, a następnie udostępnianie dokumentacji medycznej jest jednym z podstawowych obowiązków placówek medycznych oraz personelu medycznego.

Dokumentacja ta w jak najbardziej szczegółowy sposób powinna pokazać cały proces leczenia pacjenta. Zatem w sytuacji, gdy w wyniku błędu personelu medycznego dochodzi do śmierci pacjenta, wszystkie informacje o przeprowadzonych działaniach oraz ich następstwach powinny zostać w tym dokumentach zawarte.

Co jednak w sytuacji, gdy szpital nie chce ich udostępnić? Warto wtedy skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów z zakresu błędów medycznych, którzy pomogą napisać Ci odpowiedni wniosek.

Wydanie dokumentacji medycznej – kto może złożyć wniosek?

Wydanie dokumentacji medycznej po śmierci pacjenta od 9 lutego 2019 roku w wyniku wejścia w życie nowelizacji Ustawy z dnia 6 listopada 2008 roku o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta jest znacznie ułatwione. Dzięki zmianie przepisów nie jest konieczne posiadanie upoważnienia od osoby zmarłej. Teraz taką możliwość ma każda bliska osoba zmarłego pacjenta. O dokumentację medyczną mogą wnioskować również przedstawiciel ustawowy, a także osoba pozostająca we wspólnym pożyciu lub osoba wskazana przez pacjenta. Jedyną przeszkodą może okazać się sprzeciw innej bliskiej osoby lub pacjenta za życia.

Bliskimi osobami są:

  • małżonek
  • dzieci
  • rodzice
  • dziadkowie
  • wnukowie
  • teściowie

Wydanie dokumentacji medycznej po śmierci pacjenta – kiedy jest potrzebna?

Wydanie dokumentacji medycznej po śmierci pacjenta przez placówkę jest czynnością niezbędną w przypadku dochodzenia odszkodowania bądź zadośćuczynienie za błąd personelu medycznego.  Treść zawarta w tych dokumentach jest bowiem kluczowym dowodem w sprawie o błąd w sztuce lekarskiej. To właśnie na podstawie wydanej dokumentacji medycznej można określić, czy w danej sytuacji pojawił się błąd medyczny. Jeżeli chcesz uzyskać dokumentację medyczną bliskiej zmarłej Ci osoby, skorzystaj z pomocy doświadczonego prawnika, który pomoże Ci napisać odpowiedni wniosek. W przypadku zaistnienia błędu medycznego pomoże Ci on również w dochodzeniu odszkodowania za błąd medyczny.

Wydanie dokumentacji medycznej po śmierci pacjenta – skorzystaj z naszej pomocy

W sytuacji, gdy chcesz dochodzić odszkodowania za błąd lekarski, którego skutkiem była śmierć bliskiej Ci osoby, jak najszybciej powinieneś skontaktować się z odpowiednimi ekspertami z zakresu błędów medycznych.

Doświadczeni prawnicy Krajowego Rejestru osób Poszkodowanych pomogą Ci najpierw w uzyskaniu kompletnej dokumentacji medycznej, a następnie w uzyskaniu odpowiedniej kwoty odszkodowania oraz zadośćuczynienia.

 

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl