Zgłoś się już dziś i skorzystaj z bezpłatnej analizy dokumentacji okołoporodowej. Każdego dnia zapewniamy porady prawne poszkodowanym rodzicom. Opowiedz nam swoją historię, a my powiemy Ci jakie masz możliwości dochodzenia sprawiedliwości za błąd medyczny przy porodzie.

Mieliśmy przyjemność pomóc wielu wspaniałym rodzinom

ciąża przenoszona

248 600 zł

zadośćuczynienie za porażenie splotu barkowego przy porodzie

ciąża przenoszona

259 300 zł

zadośćuczynienie za śmierć noworodka przy porodzie
z winy lekarza

ciąża przenoszona

872 000 zł

zadośćuczynienie za upośledzenie psycho-ruchowe w wyniku niedotlenienia dziecka przy porodzie

ciąża przenoszona

1 236 000 zł

zadośćuczynienie za mózgowe porażenie dziecięce na skutek zbyt późnego wykonania CC

poród kleszczowy

Sprawdź jak w 4 prostych krokach możesz otrzymać należne Ci odszkodowanie 

Czy wiesz, że poród kleszczowy może spowodować u noworodka nieodwracalne zmiany neurologiczne…?

Poród kleszczowy

 • Do porodów kleszczowych dochodzi w przypadku około 5% wszystkich ciąż.

 • Czy Twojemu dziecku podczas porodu spadało tętno i przyszło na świat w zamartwicy urodzeniowej?

 • Jeżeli Twoje dziecko doznało trwałego uszczerbku na zdrowiu w wyniku źle nadzorowanego i prowadzonego porodu, a negatywne skutki odczuwa do dziś należy się Twojej rodzinie zadośćuczynienie, odszkodowanie i dożywotnia renta za błąd lekarski.
 • Nasi prawnicy mogą poszczycić się ponad 20 letnim doświadczeniem w prowadzeniu trudnych spraw związanych z błędami okołoporodowymi, na terenie całego kraju.

 • Dysponujemy rozległą wiedzą potrzebną do zrozumienia skomplikowanych zagadnień prawnych oraz medycznych.

 • Mamy wieloletnią praktykę w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych, w tym zwłaszcza związanych z błędami medycznymi skutkującymi trwałym uszczerbkiem na zdrowiu matki i dziecka przy porodzie.

 • Nasi Prawnicy rozumieją jak olbrzymia odpowiedzialność ciąży na ich barkach, gdy prowadzą dochodzenie w sprawie błędu lekarskiego.

 • Będziemy Cię wspierać na każdym etapie postępowania skutecznie walcząc o Twoje interesy.

 • Błędy w sztuce lekarskiej nie mogą stać się codziennością. Zachęcamy poszkodowanych rodziców do walki o należne im prawa i  odszkodowanie.

Poród kleszczowy – kiedy dochodzi do porodu kleszczowego?

 • Poród kleszczowy jest stosowany jedynie, gdy szyjka macicy jest w pełni rozwarta i odpłynęły wody płodowe, a kobieta nie jest w stanie efektywnie przeć lub gdy rodząca ma wadę serca.
 • Ginekolog decyduje, by jak najszybciej zakończyć poród i pomóc dziecku wydostać się na świat za pomocą kleszczy, gdy istnieje ryzyko niedotlenienia lub skurcze macicy są zbyt częste i silne oraz niekorzystnie wpływają na dziecko.

 • Do porodu kleszczowego dochodzi zazwyczaj wtedy, gdy konieczne jest ratowanie życia matki i dziecka, a na cesarskie cięcie jest już za późno, gdyż główka dziecka znajduje się w kanale rodnym. Dzieje się tak w drugim okresie porodu, kiedy wydobycie płodu przez nacięcie powłok brzusznych, a co za tym idzie wykonanie cesarskiego cięcia jest już niemożliwe.

 • Warunkiem koniecznym do użycia kleszczy przy porodzie jest odpowiednie ułożenie główki dziecka w kanale rodnym. Jeżeli częścią przodującą nie jest główka dziecka, lecz inna część ciała, kleszcze położnicze nie mogą być użyte.

 • Kleszcze porodowe są metalowym przyrządem. Swoim wyglądem przypominają dwie łyżki połączone ze sobą zawiasem.

 • Podczas zabiegu, łyżki kolejno umieszcza się w kanale rodnym, a gdy obejmą główkę dziecka są zaciskane. Za ich pomocą lekarz w czasie skurczu przesuwa dziecko w stronę ujścia kanału rodnego. Wyjęcie noworodka trwa zazwyczaj dwa do trzech skurczy partych.

Poród kleszczowy – możliwe urazy i błędy medyczne przy porodzie

 • Po porodzie kleszczowym dziecko może mieć siniaki, odkształcenia na główce i otarcia. Mogą również wystąpić pęknięcia czaszki, uszkodzenie nerwu twarzowego albo porażenie splotu barkowego, jak również stosunkowo rzadkie krwiaki i krwawienia wewnątrzczaszkowe. Jeżeli do nich doszło konieczne jest wykonanie USG główki dziecka.

 • U rodzącej kobiety zdarzają się powikłania po porodzie kleszczowym. Najczęściej dochodzi do urazów mięśni miednicy, szyjki macicy, pęknięcia pochwy, uszkodzenia zwieracza odbytu, trudności z nietrzymaniem moczu, kału.

 • Istnieje kilka przyczyn użycia kleszczy podczas porodu. Lekarz może zdecydować o zastosowaniu porodu kleszczowego, gdy poród przedłuża się i stanowi zagrożenie dla matki oraz  istnieje zagrożenie zamartwicy dziecka. Lekarz podejmuje decyzję o porodzie zabiegowym, gdy dochodzi do niedotlenienia dziecka, występuje nieprawidłowa czynność serca lub następuje wypadnięcie pępowiny albo kiedy odeszły zielone wody płodowe.

 • Poród kleszczowy, przeciwwskazania: niska masa dziecka, brak możliwości urodzenia drogami natury, kiedy dziecko jest za duże w stosunku do miednicy matki lub kiedy jest nieprawidłowe położenie płodu (poprzeczne).