Sprawdź jak w 4 prostych krokach możesz otrzymać należne Ci odszkodowanie




Czy wiesz, że poród kleszczowy może spowodować u noworodka nieodwracalne zmiany neurologiczne…?
Poród kleszczowy
Do porodów kleszczowych dochodzi w przypadku około 5% wszystkich ciąż.
Czy Twojemu dziecku podczas porodu spadało tętno i przyszło na świat w zamartwicy urodzeniowej?
Jeżeli Twoje dziecko doznało trwałego uszczerbku na zdrowiu w wyniku źle prowadzonego porodu należy się Twojej rodzinie zadośćuczynienie, odszkodowanie i dożywotnia renta za błąd lekarski.
Prawnicy Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych mogą poszczycić się ponad 20 letnim doświadczeniem. Prowadzimy wiele trudnych spraw dotyczących błędów okołoporodowych.
Dysponujemy rozległą wiedzą potrzebną do zrozumienia skomplikowanych zagadnień prawnych oraz medycznych.
Mamy wieloletnią praktykę w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych, w tym zwłaszcza związanych z błędami medycznymi skutkującymi trwałym uszczerbkiem na zdrowiu dziecka przy porodzie.
Nasi Prawnicy rozumieją jak olbrzymia odpowiedzialność ciąży na ich barkach, zwłaszcza gdy prowadzą dochodzenie w sprawie błędu lekarskiego przy porodzie.
Profesjonalizm i zaangażowanie w każdą sprawę naszego Klienta oraz uzyskanie dla niego najwyższych świadczeń jest dla nas celem każdego dnia.
Jesteśmy konsekwentni i nieustępliwi w obronie interesów naszych Klientów, zarówno przed Ubezpieczycielem jak i Sądem. Dzięki temu możemy zapewnić bezpieczeństwo naszemu Klientowi i jego Najbliższym.
Współpracujemy z wysoko cenionymi biegłymi medycznymi, którzy pomagają nam precyzyjnie określić, gdzie i kiedy doszło do błędu medycznego oraz jakie były jego konsekwencje.
Nasi Specjaliści są zaangażowani i rozumieją Twoje potrzeby.
Szanujemy Twoje prawo do informacji. Dlatego zapewniamy naszym Klientom regularny kontakt z osobistym opiekunem, który bezpośrednio relacjonuje przebieg postępowania na każdym etapie sprawy.
Niezwłocznie odpowiadamy na wszystkie telefony i e-maile.
Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych oferuje bezpłatną analizę sprawy.
Zorganizuj swój czas, tak aby opowiedzieć nam swoją historię. Chroń swoje prawo do sprawiedliwości.
Poród kleszczowy – kiedy dochodzi do porodu kleszczowego?
Poród kleszczowy jest stosowany jedynie, gdy szyjka macicy jest w pełni rozwarta i odpłynęły wody płodowe. Kobieta nie jest już w stanie efektywnie przeć lub gdy rodząca ma wadę serca.
Ginekolog decyduje, by jak najszybciej zakończyć poród i pomóc dziecku wydostać się na świat za pomocą kleszczy, gdy istnieje ryzyko niedotlenienia lub skurcze macicy są zbyt częste i silne oraz niekorzystnie wpływają na dziecko.
Do porodu kleszczowego dochodzi zazwyczaj wtedy, gdy konieczne jest ratowanie życia matki i dziecka, a na cesarskie cięcie jest już za późno, gdyż główka dziecka znajduje się w kanale rodnym. Dzieje się tak w drugim okresie porodu, kiedy wydobycie płodu przez nacięcie powłok brzusznych, a co za tym idzie wykonanie cesarskiego cięcia jest już niemożliwe.
Warunkiem koniecznym do użycia kleszczy przy porodzie jest odpowiednie ułożenie główki dziecka w kanale rodnym. Jeżeli częścią przodującą nie jest główka dziecka, lecz inna część ciała, kleszcze położnicze nie mogą być użyte.
Kleszcze porodowe są metalowym przyrządem. Swoim wyglądem przypominają dwie łyżki połączone ze sobą zawiasem.
Podczas zabiegu, łyżki kolejno umieszcza się w kanale rodnym, a gdy obejmą główkę dziecka są zaciskane. Za ich pomocą lekarz w czasie skurczu przesuwa dziecko w stronę ujścia kanału rodnego. Wyjęcie noworodka trwa zazwyczaj dwa do trzech skurczy partych.
Poród kleszczowy – możliwe urazy i błędy medyczne przy porodzie
Po porodzie kleszczowym dziecko może mieć siniaki, odkształcenia na główce i otarcia. Mogą również wystąpić pęknięcia czaszki, uszkodzenie nerwu twarzowego albo porażenie splotu barkowego, jak również stosunkowo rzadkie krwiaki i krwawienia wewnątrzczaszkowe. Jeżeli do nich doszło konieczne jest wykonanie USG główki dziecka.
U rodzącej kobiety zdarzają się powikłania po porodzie kleszczowym. Najczęściej dochodzi do urazów mięśni miednicy, szyjki macicy, pęknięcia pochwy, uszkodzenia zwieracza odbytu, trudności z nietrzymaniem moczu, kału.
Istnieje kilka przyczyn użycia kleszczy podczas porodu. Lekarz może zdecydować o zastosowaniu porodu kleszczowego, gdy poród przedłuża się i stanowi zagrożenie dla matki oraz istnieje zagrożenie zamartwicy dziecka. Lekarz podejmuje decyzję o porodzie zabiegowym, gdy dochodzi do niedotlenienia dziecka, występuje nieprawidłowa czynność serca lub następuje wypadnięcie pępowiny albo kiedy odeszły zielone wody płodowe.
Poród kleszczowy, przeciwwskazania: niska masa dziecka, brak możliwości urodzenia drogami natury, kiedy dziecko jest za duże w stosunku do miednicy matki lub kiedy jest nieprawidłowe położenie płodu (poprzeczne).