Do porodu kleszczowego dochodzi wtedy, gdy konieczne jest ratowanie życia matki i dziecka, a na cesarkę jest już za późno.
Czy Twoje dziecko przyszło na świat z niską punktacją Apgar?
Lekarz może zdecydować o porodzie kleszczowym, gdy poród przedłuża się i stanowi zagrożenie dla matki lub zagrożenie zamartwicą – niedotlenieniem dziecka.
Jeżeli Twoje dziecko doznało uszczerbku na zdrowiu w wyniku błędu medycznego przy porodzie, walcz o przyszłość swojego dziecka i godne odszkodowanie.
Odszkodowanie, zadośćuczynienie oraz dożywotnia renta pomogą w rozwiązaniu wielu obecnych i przyszłych problemów zdrowotnych poszkodowanego dziecka.
Pomożemy Ci walczyć o prawdę i sprawiedliwość oraz godną rekompensatę za ból i cierpienie Twojej rodziny z winy lekarza.
Zgłoś się już dziś. Nie pozwól, aby Twoje roszczenie się przedawniło.
Jeżeli Twoje dziecko padło ofiarą błędu medycznego przy porodzie,niezwłocznie zgłoś się do Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych.Nie pozwól, aby sprawa się przedawniła, a winni Waszej krzywdy pozostali bezkarni.
Zgłoś się już dziś i skorzystaj z bezpłatnej analizy dokumentacji okołoporodowej. Każdego dnia zapewniamy porady prawne poszkodowanym rodzicom. Opowiedz nam swoją historię, a my powiemy Ci jakie masz możliwości dochodzenia sprawiedliwości za błąd medyczny przy porodzie.
Mieliśmy przyjemność pomóc wielu wspaniałym rodzinom
248 600 zł
zadośćuczynienie za porażenie splotu barkowego przy porodzie
259 300 zł
zadośćuczynienie za śmierć noworodka przy porodzie z winy lekarza
872 000 zł
zadośćuczynienie za upośledzenie psycho-ruchowe w wyniku niedotlenienia dziecka przy porodzie
1 236 000 zł
zadośćuczynienie za mózgowe porażenie dziecięce na skutek zbyt późnego wykonania CC
Poród kleszczowy wpływ na dziecko?
Absolutnie bezpłatna analiza prawna Twojej sprawy
Nasze konsultacje są bezpłatne. Nie będziesz musiała nic płacić z góry. Rozliczamy się tylko wtedy, gdy wygramy Twoją sprawę.
Zespół prawny z 20-letnim doświadczeniem procesowym z zakresu błędów okołoporodowych
Nasi prawnicy oraz biegli medyczni bezpłatnie przeanalizują Twoją dokumentację dotyczącą zdarzenia i precyzyjnie określą gdzie i kiedy doszło do błędu medycznego oraz kto jest winny jego popełnienia.
Odszkodowanie pokryje koszty leczenia i opieki
Koszt rehabilitacji i opieki po niedotlenieniu noworodka przy porodzie w przypadku trwałej niepełnosprawności może przekroczyć nawet milion złotych.
Zapewnij swojemu dziecku godne życie
Śpij spokojnie ze świadomością, że zrobiłaś wszystko dla swojego dziecka,aby było szczęśliwe i miało zapewnioną najlepszą opiekę medyczną.
Sprawdź jak w 4 prostych krokach możesz otrzymać należne Ci odszkodowanie
Czy wiesz, że poród kleszczowy może spowodować u noworodka nieodwracalne zmiany neurologiczne…?
Poród kleszczowy
Do porodów kleszczowych dochodzi w przypadku około 5% wszystkich ciąż.
Czy Twojemu dziecku podczas porodu spadało tętno i przyszło na świat w zamartwicy urodzeniowej?
Jeżeli Twoje dziecko doznało trwałego uszczerbku na zdrowiu w wyniku źle prowadzonego porodu należy się Twojej rodzinie zadośćuczynienie, odszkodowanie i dożywotnia renta za błąd lekarski.
Prawnicy Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych mogą poszczycić się ponad 20 letnim doświadczeniem. Prowadzimy wiele trudnych spraw dotyczących błędów okołoporodowych.
Dysponujemy rozległą wiedzą potrzebną do zrozumienia skomplikowanych zagadnień prawnych oraz medycznych.
Mamy wieloletnią praktykę w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych, w tym zwłaszcza związanych z błędami medycznymi skutkującymi trwałym uszczerbkiem na zdrowiu dziecka przy porodzie.
Nasi Prawnicy rozumieją jak olbrzymia odpowiedzialność ciąży na ich barkach, zwłaszcza gdy prowadzą dochodzenie w sprawie błędu lekarskiego przy porodzie.
Profesjonalizm i zaangażowanie w każdą sprawę naszego Klienta oraz uzyskanie dla niego najwyższych świadczeń jest dla nas celem każdego dnia.
Jesteśmy konsekwentni i nieustępliwi w obronie interesów naszych Klientów, zarówno przed Ubezpieczycielem jak i Sądem. Dzięki temu możemy zapewnić bezpieczeństwo naszemu Klientowi i jego Najbliższym.
Współpracujemy z wysoko cenionymi biegłymi medycznymi, którzy pomagają nam precyzyjnie określić, gdzie i kiedy doszło do błędu medycznego oraz jakie były jego konsekwencje.
Nasi Specjaliści są zaangażowani i rozumieją Twoje potrzeby.
Szanujemy Twoje prawo do informacji. Dlatego zapewniamy naszym Klientom regularny kontakt z osobistym opiekunem, który bezpośrednio relacjonuje przebieg postępowania na każdym etapie sprawy.
Niezwłocznie odpowiadamy na wszystkie telefony i e-maile.
Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych oferuje bezpłatną analizę sprawy.
Zorganizuj swój czas, tak aby opowiedzieć nam swoją historię. Chroń swoje prawo do sprawiedliwości.
Poród kleszczowy – kiedy dochodzi do porodu kleszczowego?
Poród kleszczowy jest stosowany jedynie, gdy szyjka macicy jest w pełni rozwarta i odpłynęły wody płodowe. Kobieta nie jest już w stanie efektywnie przeć lub gdy rodząca ma wadę serca.
Ginekolog decyduje, by jak najszybciej zakończyć poród i pomóc dziecku wydostać się na świat za pomocą kleszczy, gdy istnieje ryzyko niedotlenienia lub skurcze macicy są zbyt częste i silne oraz niekorzystnie wpływają na dziecko.
Do porodu kleszczowego dochodzi zazwyczaj wtedy, gdy konieczne jest ratowanie życia matki i dziecka, a na cesarskie cięcie jest już za późno, gdyż główka dziecka znajduje się w kanale rodnym. Dzieje się tak w drugim okresie porodu, kiedy wydobycie płodu przez nacięcie powłok brzusznych, a co za tym idzie wykonanie cesarskiego cięcia jest już niemożliwe.
Warunkiem koniecznym do użycia kleszczy przy porodzie jest odpowiednie ułożenie główki dziecka w kanale rodnym. Jeżeli częścią przodującą nie jest główka dziecka, lecz inna część ciała, kleszcze położnicze nie mogą być użyte.
Kleszcze porodowe są metalowym przyrządem. Swoim wyglądem przypominają dwie łyżki połączone ze sobą zawiasem.
Podczas zabiegu, łyżki kolejno umieszcza się w kanale rodnym, a gdy obejmą główkę dziecka są zaciskane. Za ich pomocą lekarz w czasie skurczu przesuwa dziecko w stronę ujścia kanału rodnego. Wyjęcie noworodka trwa zazwyczaj dwa do trzech skurczy partych.
Poród kleszczowy – możliwe urazy i błędy medyczne przy porodzie
Po porodzie kleszczowym dziecko może mieć siniaki, odkształcenia na główce i otarcia. Mogą również wystąpić pęknięcia czaszki, uszkodzenie nerwu twarzowego albo porażenie splotu barkowego, jak również stosunkowo rzadkie krwiaki i krwawienia wewnątrzczaszkowe. Jeżeli do nich doszło konieczne jest wykonanie USG główki dziecka.
U rodzącej kobiety zdarzają się powikłania po porodzie kleszczowym. Najczęściej dochodzi do urazów mięśni miednicy, szyjki macicy, pęknięcia pochwy, uszkodzenia zwieracza odbytu, trudności z nietrzymaniem moczu, kału.
Istnieje kilka przyczyn użycia kleszczy podczas porodu. Lekarz może zdecydować o zastosowaniu porodu kleszczowego, gdy poród przedłuża się i stanowi zagrożenie dla matki oraz istnieje zagrożenie zamartwicy dziecka. Lekarz podejmuje decyzję o porodzie zabiegowym, gdy dochodzi do niedotlenienia dziecka, występuje nieprawidłowa czynność serca lub następuje wypadnięcie pępowiny albo kiedy odeszły zielone wody płodowe.
Poród kleszczowy, przeciwwskazania: niska masa dziecka, brak możliwości urodzenia drogami natury, kiedy dziecko jest za duże w stosunku do miednicy matki lub kiedy jest nieprawidłowe położenie płodu (poprzeczne).
Czy poród kleszczowy jest zabroniony?
Poród kleszczowy nie jest zabroniony
Poród kleszczowy, mimo że budzi tak duży niepokój wśród przyszłych mam, nie jest zabroniony. Stosowany jest w sytuacjach nagłych, kiedy życie dziecka i matki jest zagrożone. Można go jednak przeprowadzić, gdy spełnione są określone warunki: pełne rozwarcie, prawidłowa budowa miednicy, położenie główkowe, główka znajduje się co najmniej w próżni miednicy i ma prawidłowy kształt oraz wielkość, pęknięty pęcherz płodowy.
Jednym z przeciwwskazań do przeprowadzenia porodu kleszczowego jest makrosomia płodu, czyli zbyt duża waga płodu. Zbyt duży obwód brzuszka w stosunku do główki jest również przeciwwskazaniem do użycia kleszczy.
Na czym polega poród kleszczowy?
Na czym polega
Poród kleszczowy przeprowadza się zazwyczaj, gdy konieczne jest ratowanie życia rodzącej i dziecka. Kleszcze umieszcza się po obu stronach główki dziecka, w pobliżu uszu i policzków. Kiedy pojawia się skurcz lekarz delikatnie kieruje główkę w dół, w stronę ujścia kanału rodnego. Pozostała część porodu odbywa się w sposób naturalny.
Poród kleszczowy odbywa się w znieczuleniu zewnątrzoponowym lub w miejscowym znieczuleniu krocza. Stosuje się też zazwyczaj głębsze nacięcie krocza. Bardzo ważna jest też współpraca rodzącej z lekarzem oraz położną – czyli słuchanie i stosowanie się do zaleceń personelu medycznego.
Najważniejsze jest jak najszybsze wydobycie główki, by nie doszło do niedotlenienia dziecka, a w konsekwencji do uszkodzeń mózgu.
Poród kleszczowy jak wygląda?
Jak wygląda poród kleszczowy
Poród kleszczowy poprzedzony jest zazwyczaj dość głębokim nacięciem krocza. Następnie do kanału rodnego lekarz pojedynczo wprowadza ramiona kleszczy i umieszcza na główce dziecka. Kleszcze umieszcza się po obu stronach główki dziecka, w pobliżu uszu i policzków. Po upewnieniu się, że kleszcze dobrze trzymają główkę lekarz blokuje je zamkiem. Po tych czynnościach może przystąpić do powolnego i delikatnego pociągnięcia główki w kierunku ujścia kanału rodnego. Odbywa się to podczas skurczu.
Wyjęcie dziecka trwa zazwyczaj dwa do trzech skurczy partych. Kiedy główka jest już poza kanałem rodny, lekarz zwalnia kleszcze, a dalsza część porodu odbywa się w sposób naturalny. Najważniejsze jest jak najszybsze wydobycie główki, by nie doszło do niedotlenienia dziecka, a w konsekwencji do uszkodzeń mózgu.
Poród kleszczowy konsekwencje dla dziecka?
Konsekwencje dla dziecka
Poród kleszczowy czasami może doprowadzić do porażenia nerwu twarzowego, urazów gałek ocznych lub innych urazów twarzy dziecka. Zdarza się też, że konsekwencją takiego porodu jest złamanie kości czaszki oraz krwawienie wewnątrzczaszkowe. Niekiedy dochodzi również do porażenia splotu barkowego.
Poród kleszczowy powikłania u matk?
Powikłania u matki
Poród kleszczowy u rodzącej może doprowadzić do uszkodzeń pochwy i pęknięcia krocza. Może również prowadzić do urazów mięśni dna miednicy, szyjki macicy oraz uszkodzenia zwieracza odbytu. Zazwyczaj połóg po porodzie kleszczowym jest dłuższy i trudniejszy dla kobiety. Istnieje również większe ryzyko wystąpienia infekcji.
Wypełnij Formularz! Uzyskasz Pomoc.
Zgłoś się teraz, pomożemy Ci odzyskać odszkodowanie