Sprawdź jak w 4 krokach uzyskać zadośćuczynienie z OC sprawcy wypadku
Zadośćuczynienie z OC sprawcy – czy wiesz, że?
Zadośćuczynienie
- Zapłata pieniężna za doznaną krzywdę przysługuje każdej osobie poszkodowanej, która w wyniku wypadku komunikacyjnego doznała uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia nie ze swojej winy.
- Wysokość rekompensaty za doznaną krzywdę lub śmierć osoby bliskiej musi mieć charakter kompensacyjny tj. wyrównujący poniesioną szkodę. Jednorazowe świadczenie, jakim jest zadośćuczynienie z OC sprawcy musi być według ustawodawcy „odpowiednie”.
- Jeżeli doszło do wypadku śmiertelnego z winy innego kierowcy najbliżsi zmarłego mogą otrzymać zadośćuczynienie za: śmierć ojca, matki, śmierć brata lub siostry, dziecka, męża lub żony.
Co wpływa na wysokość wypłaconego zadośćuczynienia z OC sprawcy?
- poziom winy sprawcy wypadku
- przyczynienie się osoby poszkodowanej do zaistnienia szkody lub jej powiększenia
- wiek osoby poszkodowanej
- odczuwany ból, cierpienie fizyczne jak i psychiczne , np.:
- ból fizyczny
- stres i trauma powypadkowa
- uciążliwości związane z pobytem w szpitalu i długotrwałą rehabilitacją powypadkową
- zaburzenia psychiczne i depresja związane z pogorszenie stanu zdrowia lub utratą osoby bliskiej w wyniku wypadku
- trwałość i nieodwracalność skutków wypadku np. trwały uszczerbek na zdrowiu, kalectwo itp.
- oszpecenie w wyniku odniesionych obrażeń i jego następstwa np.: cierpienia psychiczne, pogorszenie relacji z otoczeniem, chęć odosobnienia i nieuczestniczenia w wydarzeniach rodzinnych i towarzyskich, trwałe kalectwo i jego następstwa, np.: brak możliwości wykonywania ulubionego zawodu, brak możliwości uprawiania ulubionego sportu lub hobby, brak możliwości podróżowania, poczucie bycia ciężarem dla najbliższych, brak możliwości posiadania potomstwa.
Jak skutecznie dochodzić zadośćuczynienia z polisy sprawcy?
- Nasza kancelaria odszkodowawcza uzyskuje przeciętnie 4 razy wyższe zadośćuczynienie powypadkowe, niż gdybyś sam dochodził odszkodowania.
- Zgłoszenie szkody kosztuje Cię tyle co wykonanie telefonu do nas 722 080 080. Jesteśmy do Twojej dyspozycji 24/7.
-
Następnie zeskanuj lub skopiuj dokumentację dotycząca zdarzenia i przekaż ją naszemu Specjaliście.
-
Nasi prawnicy i biegli z zakresu rekonstrukcji wypadków bezpłatnie przeanalizują Twoją dokumentację oraz oszacują wysokość należnego Tobie i Twojej rodzinie odszkodowania, zadośćuczynienia i renty.
- Nie pobieramy opłat za poradę ani za analizę prawną dokumentacji powypadkowej.
-
Dochodzimy odszkodowań na terenie całej Polski, jak również poza jej granicami.
-
Nasz zespół prawny może poszczycić się wieloletnim doświadczeniem w odzyskiwaniu zadośćuczynienia powypadkowego za trudne i skomplikowane zdarzenia drogowe. Nasza wiedza i doświadczenie może pracować również dla Ciebie oraz Twojej rodziny.
-
Zaufaj naszym specjalistom i powierz nam dochodzenie należnego Tobie zadośćuczynienia. Nasze działania zabezpieczą Twoją przyszłość. Z nami nie będziesz już musiał martwić się o bieżące wydatki i rehabilitację po wypadku.
-
Profesjonalizm i zaangażowanie w każdą sprawę naszego Klienta oraz uzyskanie dla niego najwyższych świadczeń jest dla nas celem każdego dnia.
-
Wyróżniają nas najwyższe standardy obsługi klienta.
-
Jesteśmy konsekwentni i nieustępliwi w obronie interesów naszych Klientów, zarówno przed Ubezpieczycielem jak i Sądem, dzięki temu możemy zapewnić bezpieczeństwo naszemu Klientowi i jego Najbliższym.
-
Zorganizuj swój czas, tak aby opowiedzieć nam swoją historię. Chroń swoje prawo do sprawiedliwości.
Pismo o zadośćuczynienie
Wniosek o zadośćuczynienie powinien zawierać opis stanu faktycznego, czyli jak doszło do zdarzenia, jaki był jego przebieg i jakie były jego konsekwencje oraz jak ostatecznie wpłynął na życie i przyszłość poszkodowanego.
Szczególnie należy uwzględnić:
- stopień doznanego uszczerbku na zdrowiu
- ból i cierpienie
- okres trwania – czy jest to trwałe kalectwo, czy choroba ma przemijający charakter
- wiek poszkodowanego – im poszkodowany jest młodszy z pewnością ma większe szanse na wyższe zadośćuczynienie
- poczucie bezradności życiowej, konieczność zmiany planów na przyszłość, niekorzystna perspektywa. Uwzględnia się tu takie czynniki jak niemożność podjęcia pracy, wykonywania wyuczonego zawodu, zawarcia związku małżeńskiego, posiadania dzieci, uprawiania sportu i inne.
Do wniosku należy dołączyć dokumentację medyczną. Odpowiednie uargumentowanie wniosku to sprawa kluczowa – musimy wykazać, dlaczego należą nam się pieniądze. Zasadniczo dobrą praktyką jest korzystanie z pomocy doświadczonego prawnika.