Uzyskaj odszkodowanie za dziecięce porażenie mózgowe będące efektem błędu przy porodzie
Dziecięce porażenie mózgowe przyczyny?
Dziecięce porażenie mózgowe może być skutkiem błędu medycznego przy porodzie…
MPD – dziecięce porażenie mózgowe często jest skutkiem ciężkiego porodu lub zbyt późnej decyzji lekarza o cesarskim cięciu…
- Do uszkodzenia mózgu może dojść podczas niewłaściwie przeprowadzonego porodu z winy lekarza lub położnej.
- Jeżeli podejrzewasz, że podczas Twojego porodu doszło do błędu medycznego skontaktuj się z Krajowym Rejestrem Osób Poszkodowanych.
- Odszkodowanie, zadośćuczynienie oraz dożywotnią rentę, które uzyskasz za błąd lekarski przy porodzie mogą pomóc w rozwiązaniu obecnych, co więcej wielu przyszłych problemów zdrowotnych Twojego dziecka.
- Nasi prawnicy mogą poszczycić się ponad 20 letnim doświadczeniem w prowadzeniu trudnych spraw związanych z błędami okołoporodowymi, na terenie całego kraju.
-
Dysponujemy również rozległą wiedzą potrzebną do zrozumienia skomplikowanych zagadnień prawnych oraz medycznych.
-
Mamy wieloletnią praktykę w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych, w tym zwłaszcza związanych z błędami medycznymi skutkującymi trwałym uszczerbkiem na zdrowiu dziecka przy porodzie.
-
Nasi Prawnicy rozumieją jak olbrzymia odpowiedzialność ciąży na ich barkach, zwłaszcza gdy prowadzą dochodzenie w sprawie błędu lekarskiego przy porodzie.
-
Będziemy Cię wspierać na każdym etapie postępowania skutecznie walcząc o Twoje interesy.
- Wiemy jak bardzo kosztowna jest opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem, dlatego też pomagamy uzyskać godną rekompensatę dla poszkodowanego dziecka i jego rodziny.
-
Realna kwota zadośćuczynienia za błąd lekarski przy porodzie skutkujący mózgowym porażeniem dziecięcym, może wynosić nawet 1 500 000 złotych, a także około 10 000 zł dożywotniej renty.
- Błędy w sztuce lekarskiej nie mogą stać się codziennością. Dlatego też zachęcamy poszkodowane rodziny do walki o swoje prawa i należne im odszkodowanie.
Porażenie mózgowe przy porodzie
Jakie są przyczyny porażenia mózgowego u noworodków?
- Niedotlenienie mózgu (czyli inaczej hipoksja) jest niebezpieczne dla noworodka. Może doprowadzić do poważnych i nieodwracalnych zmian neurologicznych, w tym również do mózgowego porażenia dziecięcego.
- Mózg jest narządem najbardziej wrażliwym na niedotlenienie.
- Encefalopatia niedotlenieniowo-niedokrwienna u noworodków to inaczej niedotlenienie okołoporodowe.
- Skutkiem niedotlenienia może być uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego.
- Konsekwencjami encefalopatii niedotlenieniowo-niedokrwiennej są między innymi: zaburzenia neurologiczne, trudności w nauce, mózgowe porażenie dziecięce, padaczka lub śmierć mózgu.
- Encefalopatię niedotlenieniowo-niedokrwienną u noworodków można zdiagnozować na podstawie czynników ryzyka wystąpienia niedotlenienia, jakimi są: nieprawidłowy zapis KTG przed porodem oraz w trakcie porodu, obecność smółki w płynie owodniowym, niska punktacja w skali Apgar, resuscytacja noworodka po porodzie.
- Mózgowemu porażeniu dziecięcemu towarzyszy spastyczność (spastyka) mięśni.
Dziecięce porażenie mózgowe – napięcie mięśniowe
- Napięcie mięśniowe objawy/napięcie mięśniowe u dzieci objawy – spastyczność charakteryzuje się nadmiernym napięciem mięśni.
- Wzmożone napięcie mięśniowe jest spowodowane przez nieprawidłową reakcję na impulsy nerwowe z ośrodkowego układu nerwowego.
- Spastyczność jest objawem, które towarzyszy wielu chorobom.
- Przyczyną spastyczności jest uszkodzenie części mózgu i rdzenia kręgowego, które odpowiadają za odruchy warunkowe. Przebieg choroby uzależniony jest przede wszystkim od lokalizacji oraz rozległości danego uszkodzenia.
- Porażenie mięśni jest leczone m.in. przy pomocy intensywnej rehabilitacji.
- Napięcie mięśniowe u noworodka i związane z tym problemy powinny od razu zaniepokoić rodziców.
- Napięcie mięśniowe u niemowlaka (wzmożone napięcie mięśniowe) może być pierwszym objawem poważnych uszkodzeń neurologicznych.
Dziecięce porażenie mózgowe pierwsze objawy
Objawy dziecięcego porażenia mózgowego ujawniają się już w okresie noworodkowym. Natomiast ostateczna diagnoza stawiana jest zazwyczaj później.
- Obraz kliniczny umożliwia neurologowi dziecięcemu rozpoznanie mózgowego porażenia dziecięcego w pierwszych 6 miesiącach życia, a w przypadkach bardzo ciężkich uszkodzeń układu nerwowego – nawet w pierwszych 3 miesiącach życia. Diagnoza mózgowego porażenia dziecięcego u noworodków urodzonych przedwcześnie zwykle jest stawiana później niż u dzieci urodzonych o czasie.
- Mózgowe porażenie dziecięce diagnozuje się na podstawie badań neuroobrazowych tj. rezonans magnetyczny i ultrasonografia przezciemiączkowa.
- Każdy rodzic dziecka z porażeniem mózgowym wie, jak ważna w walce z tą chorobą jest systematyczna i właściwie dobrana rehabilitacja. Kompleksowe usprawnianie dziecka powinno być wdrożone jak najszybciej. Jest to jedyna możliwość, aby osiągnąć poprawę stanu psychoruchowego u dziecka. Niestety, koszty rehabilitacji są bardzo wysokie i nie każdego rodzica stać na taki wydatek.
- Stopień samodzielności dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym jest uzależniony w dużej mierze od zaangażowania i możliwości finansowych rodziców. Jedynie zapewnienie choremu dziecku najlepszych warunków leczenia oraz rehabilitacji jest w stanie wzmocnić jego motywację na drodze do samodzielności.
Dziecięce porażenie mózgowe przyczyny – błąd przy porodzie?
Gdzie szukać pomocy, gdy podejrzewasz błąd lekarski przy porodzie jest przyczyną dziecięcego porażenia mózgowego Twojego dziecka?
- Jeżeli podejrzewasz, że doszło do błędu medycznego przy porodzie, skorzystaj z bezpłatnej konsultacji w Krajowym Rejestrze Osób Poszkodowanych.
- Warto poprosić o pomoc, szczególnie gdy chodzi o Twoje dziecko.
- Zabezpiecz przyszłość swojego dziecka i nie pozwól, żeby roszczenie się przedawniło.
- Zadzwoń do nas już dziś. Jesteśmy kancelarią, która w szczególności specjalizuje się w uzyskiwaniu odszkodowań za okołoporodowe błędy medyczne skutkujące mózgowym porażeniem dziecięcym.
Wzmożone napięcie mięśniowe
Co do zasady, wzmożone napięcie mięśniowe u niemowlaka (spastyczność) jest spowodowane nieprawidłową reakcją na impulsy nerwowe z ośrodkowego układu nerwowego. Przyczyną spastyczności jest uszkodzenie części mózgu i rdzenia kręgowego, które są odpowiedzialne za odruchy warunkowe. Wzmożone napięcie mięśniowe może być pierwszym objawem poważnych uszkodzeń neurologicznych, a w tym dziecięcego porażenia mózgowego.