Zgłoś się już dziś i skorzystaj z bezpłatnej analizy dokumentacji okołoporodowej. Każdego dnia zapewniamy porady prawne poszkodowanym rodzicom. Opowiedz nam swoją historię, a my powiemy Ci jakie masz możliwości dochodzenia sprawiedliwości za błąd medyczny przy porodzie.

Mieliśmy przyjemność pomóc wielu wspaniałym rodzinom

Dziecięce porażenie mózgowe przyczyny

1 236 000 zł

zadośćuczynienie za mózgowe porażenie dziecięce na skutek zbyt późnego wykonania CC

Dziecięce porażenie mózgowe przyczyny

248 600 zł

zadośćuczynienie za porażenie splotu barkowego przy porodzie

Dziecięce porażenie mózgowe

259 300 zł

zadośćuczynienie za śmierć noworodka przy porodzie
z winy lekarza

Dziecięce porażenie mózgowe

872 000 zł

zadośćuczynienie za upośledzenie psycho-ruchowe w wyniku niedotlenienia dziecka przy porodzie

Dziecięce porażenie mózgowe przyczyny

Uzyskaj odszkodowanie za dziecięce porażenie mózgowe będące efektem błędu przy porodzie

Mózgowe porażenie dziecięce przyczyny
Porażenie mózgowe przy porodzie
Mózgowe porażenie dziecięce przyczyny
Mózgowe porażenie dziecięce przyczyny

Dziecięce porażenie mózgowe przyczyny?

Dziecięce porażenie mózgowe może być skutkiem błędu medycznego przy porodzie…

MPD – dziecięce porażenie mózgowe często jest skutkiem ciężkiego porodu lub zbyt późnej decyzji lekarza o cesarskim cięciu…

 • Do uszkodzenia mózgu może dojść podczas niewłaściwie przeprowadzonego porodu z winy lekarza lub położnej.
 • Jeżeli podejrzewasz, że podczas Twojego porodu doszło do błędu medycznego skontaktuj się z Krajowym Rejestrem Osób Poszkodowanych.
 • Odszkodowanie, zadośćuczynienie oraz dożywotnią rentę, które uzyskasz za błąd lekarski przy porodzie mogą pomóc w rozwiązaniu obecnych, co więcej wielu przyszłych problemów zdrowotnych Twojego dziecka.
 • Nasi prawnicy mogą poszczycić się ponad 20 letnim doświadczeniem w prowadzeniu trudnych spraw związanych z błędami okołoporodowymi, na terenie całego kraju.
 • Dysponujemy również rozległą wiedzą potrzebną do zrozumienia skomplikowanych zagadnień prawnych oraz medycznych.

 • Mamy wieloletnią praktykę w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych, w tym zwłaszcza związanych z błędami medycznymi skutkującymi trwałym uszczerbkiem na zdrowiu dziecka przy porodzie.

 • Nasi Prawnicy rozumieją jak olbrzymia odpowiedzialność ciąży na ich barkach, zwłaszcza gdy prowadzą dochodzenie w sprawie błędu lekarskiego przy porodzie.

 • Będziemy Cię wspierać na każdym etapie postępowania skutecznie walcząc o Twoje interesy.

 • Wiemy jak bardzo kosztowna jest opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem, dlatego też pomagamy uzyskać godną rekompensatę dla poszkodowanego dziecka i jego rodziny.
 • Realna kwota zadośćuczynienia za błąd lekarski przy porodzie skutkujący mózgowym porażeniem dziecięcym, może wynosić nawet 1 500 000 złotych, a także około 10 000 zł dożywotniej renty.

 • Błędy w sztuce lekarskiej nie mogą stać się codziennością. Dlatego też zachęcamy poszkodowane rodziny do walki o swoje prawa i należne im odszkodowanie.

Porażenie mózgowe przy porodzie

Jakie są przyczyny porażenia mózgowego u noworodków?

 • Niedotlenienie mózgu (czyli inaczej hipoksja) jest niebezpieczne dla noworodka. Może doprowadzić do poważnych i nieodwracalnych zmian neurologicznych, w tym również do mózgowego porażenia dziecięcego.
 • Mózg jest narządem najbardziej wrażliwym na niedotlenienie.
 • Encefalopatia niedotlenieniowo-niedokrwienna u noworodków to inaczej niedotlenienie okołoporodowe.
 • Skutkiem niedotlenienia może być uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego.
 • Konsekwencjami encefalopatii niedotlenieniowo-niedokrwiennej są między innymi: zaburzenia neurologiczne, trudności w nauce, mózgowe porażenie dziecięce, padaczka lub śmierć mózgu.
 • Encefalopatię niedotlenieniowo-niedokrwienną u noworodków można zdiagnozować na podstawie czynników ryzyka wystąpienia niedotlenienia, jakimi są: nieprawidłowy zapis KTG przed porodem oraz w trakcie porodu, obecność smółki w płynie owodniowym, niska punktacja w skali Apgarresuscytacja noworodka po porodzie.
 • Mózgowemu porażeniu dziecięcemu towarzyszy spastyczność (spastyka) mięśni.

Dziecięce porażenie mózgowe – napięcie mięśniowe

 • Napięcie mięśniowe objawy/napięcie mięśniowe u dzieci objawyspastyczność charakteryzuje się nadmiernym napięciem mięśni.
 • Wzmożone napięcie mięśniowe jest spowodowane przez nieprawidłową reakcję na impulsy nerwowe z ośrodkowego układu nerwowego.
 • Spastyczność jest objawem, które towarzyszy wielu chorobom.
 • Przyczyną spastyczności jest uszkodzenie części mózgu i rdzenia kręgowego, które odpowiadają za odruchy warunkowe. Przebieg choroby uzależniony jest przede wszystkim od lokalizacji oraz rozległości danego uszkodzenia.
 • Porażenie mięśni jest leczone m.in. przy pomocy intensywnej rehabilitacji.
 • Napięcie mięśniowe u noworodka i związane z tym problemy powinny od razu zaniepokoić rodziców.
 • Napięcie mięśniowe u niemowlaka (wzmożone napięcie mięśniowe) może być pierwszym objawem poważnych uszkodzeń neurologicznych.

Dziecięce porażenie mózgowe pierwsze objawy

Objawy dziecięcego porażenia mózgowego ujawniają się już w okresie noworodkowym. Natomiast ostateczna diagnoza stawiana jest zazwyczaj później.

 • Obraz kliniczny umożliwia neurologowi dziecięcemu rozpoznanie mózgowego porażenia dziecięcego w pierwszych 6 miesiącach życia, a w przypadkach bardzo ciężkich uszkodzeń układu nerwowego – nawet w pierwszych 3 miesiącach życia. Diagnoza mózgowego porażenia dziecięcego u noworodków urodzonych przedwcześnie zwykle jest stawiana później niż u dzieci urodzonych o czasie.
 • Mózgowe porażenie dziecięce diagnozuje się na podstawie badań neuroobrazowych tj. rezonans magnetyczny i ultrasonografia przezciemiączkowa.
 • Każdy rodzic dziecka z porażeniem mózgowym wie, jak ważna w walce z tą chorobą jest systematyczna i właściwie dobrana rehabilitacja. Kompleksowe usprawnianie dziecka powinno być wdrożone jak najszybciej. Jest to jedyna możliwość, aby osiągnąć poprawę stanu psychoruchowego u dziecka. Niestety, koszty rehabilitacji są bardzo wysokie i nie każdego rodzica stać na taki wydatek.
 • Stopień samodzielności dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym jest uzależniony w dużej mierze od zaangażowania i możliwości finansowych rodziców. Jedynie zapewnienie choremu dziecku najlepszych warunków leczenia oraz rehabilitacji jest w stanie wzmocnić jego motywację na drodze do samodzielności.

Dziecięce porażenie mózgowe przyczyny – błąd przy porodzie?

Gdzie szukać pomocy, gdy podejrzewasz błąd lekarski przy porodzie jest przyczyną dziecięcego porażenia mózgowego Twojego dziecka?

 • Jeżeli podejrzewasz, że doszło do błędu medycznego przy porodzie, skorzystaj z bezpłatnej konsultacji w Krajowym Rejestrze Osób Poszkodowanych.
 • Warto poprosić o pomoc, szczególnie gdy chodzi o Twoje dziecko.
 • Zabezpiecz przyszłość swojego dziecka i nie pozwól, żeby roszczenie się przedawniło.
 • Zadzwoń do nas już dziś. Jesteśmy kancelarią, która w szczególności specjalizuje się w uzyskiwaniu odszkodowań za okołoporodowe błędy medyczne skutkujące mózgowym porażeniem dziecięcym.
Dziecięce porażenie mózgowe jak rozpoznać?

Symptomy porażenia mózgowego

Pierwsze objawy dziecięcego porażenia mózgowego mogą być widoczne już u noworodka. Przybierają postać asymetrii w ułożeniu ciała, nadmiernej wiotkości mięśni czy trudności w połykaniu pokarmów. W późniejszym czasie objawy, które najczęściej zauważają rodzice, to brak prawidłowej stabilizacji głowy i tułowia oraz brak umiejętności siadania i chodzenia w oczekiwanym dla wieku terminie. Bez wątpienia, ostateczna diagnoza należy do lekarza neurologa, co do zasady we współpracy z psychologiem i logopedą.

Dziecięce porażenie mózgowe czy można to wyleczyć?

Czy MPD jest uleczalne

Niestety, dziecięce porażenie mózgowe jest chorobą przewlekłą, a zatem osobom dotkniętym tym schorzeniem będzie towarzyszyć przez całe życie. Dziecięcego porażenia mózgowego nie można wyleczyć, jednakże nie jest to zaburzenie śmiertelne. Co więcej, przy zastosowaniu odpowiedniej rehabilitacji, komfort życia chorego może ulec znacznej poprawie. Jeżeli przyczyną mózgowego porażenia dziecięcego Twojego dziecka jest błąd medyczny, masz prawo żądać odpowiedniego odszkodowania i zadośćuczynienia oraz renty, które pomogą Ci pokryć koszty leczenia i rehabilitacji.

Dziecięce porażenie mózgowe niedotlenienie?

Mózgowe porażenie dziecięce przyczyny?

Dziecięce porażenie mózgowe jest wynikiem zaburzenia rozwoju lub uszkodzenia mózgu dziecka w okresie prenatalnym lub też w trakcie porodu. Najczęściej jako przyczynę wystąpienia mózgowego porażenia dziecięcego podaje się niedotlenienie okołoporodowe. Należy pamiętać, że niedotlenienie okołoporodowe może wynikać z nieprawidłowo prowadzonego porodu. W takiej sytuacji tylko dokładna analiza dokumentacji medycznej pozwoli ustalić, czy doszło do błędu medycznego.

Dziecięce porażenie mózgowe, a wzmożone napięcie mięśniowe?

Wzmożone napięcie mięśniowe

Co do zasady, wzmożone napięcie mięśniowe u niemowlaka (spastyczność) jest spowodowane nieprawidłową reakcją na impulsy nerwowe z ośrodkowego układu nerwowego. Przyczyną spastyczności jest uszkodzenie części mózgu i rdzenia kręgowego, które są odpowiedzialne za odruchy warunkowe. Wzmożone napięcie mięśniowe może być pierwszym objawem poważnych uszkodzeń neurologicznych, a w tym dziecięcego porażenia mózgowego.