odszkodowaniaHome
odszkodowanieOdszkodowania
powypadkowe
kancelaria odszkodowawczaBłędna
diagnostyka prenatalna
kancelaria odszkodowawczaUrazy i błędy
okołoporodowe
kancelaria odszkodowawczaOdszkodowanie za
błąd lekarski
prawo spadkowePrawo
spadkowe
kancelaria odszkodowawczaWypadek
przy pracy
kancelaria odszkodowawczaWypadki
rolnicze
krop pytania i odpowiedziPytania i odpowiedzi
kancelaria odszkodowawczaBlog
kancelaria odszkodowawczaKontakt

Blog

Badania KTGBadania KTG szansą rozpoznania zagrożenia zdrowia i życia płodu

W 2014 roku Sąd rozpatrywał sprawę karną, w której lekarze zostali oskarżeni o wykonywanie swoich obowiązków zawodowych niezgodnie z zasadami sztuki lekarskiej. Podczas porodu nie uwzględniono wyników badania KTG i zaniechano ciągłego monitorowania płodu u kobiety znajdującej się w 9 miesiącu ciąży, przez co nieumyślnie doprowadzono do zgonu noworodka.

Kiedy ciężarna pacjentka trafia do szpitala, należy przeprowadzić szczegółowy wywiad oraz podstawowe badania diagnostyczne. Jeżeli wyniki badań są prawidłowe, uzasadnia to postępowanie wyczekujące i nie stwarza wskazań do interwencji położniczej. W przypadku, gdy w trakcie obserwacji zapisów badania KTG, tętno płodu zaczyna spadać (nawet do 80 uderzeń na minutę), skurcze macicy są nieregularne i słabe, należy poszerzyć diagnostykę lub rozwiązać ciążę. Dodatkowe badania KTG stwarzają szansę na rozpoznanie zagrożenia płodu niedotlenieniem wewnątrzmacicznym. Nawet, gdy tętno płodu wraca do normy nie można zaniechać wykonywania dalszego pomiaru. Właściwa decyzja może uratować życie Twojego dziecka. A czas upływa…

Biegli sądowi stanowczo stwierdzają w swoich opiniach, że w tego typu okolicznościach należy poszerzać diagnostykę o ocenę dobrostanu płodu poprzez wykonanie testu Manninga i ocenę przepływów pępowinowych. Kontynuowanie postawy wyczekującej przez lekarzy naraża nienarodzone jeszcze dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Rozmiar tej krzywdy jest niewątpliwie bardzo duży, zwłaszcza, gdy ciąża do momentu porodu przebiegała prawidłowo. Odpowiednia suma pieniężna tytułem zadośćuczynienia pieniężnego, o którą wnosi osoba poszkodowana, ma za zadanie wynagrodzić cierpienie i utratę radości życia oraz ułatwić przezwyciężenie ujemnych przeżyć psychicznych.

Więcej o błędach przy porodzie 

bezpłatna konsultacja prawna

Gdzie szukac pomocy?

Czy spotkała Cię podobna historia?

Nie pozwól, aby winni śmierci Twojego dziecka nie zostali ukarani. Przez wiele miesięcy oczekiwałaś na swój najcenniejszy skarb, który straciłaś z powodu niewłaściwej decyzji lekarza. Codziennie ze łzami w oczach spoglądasz na skompletowaną wyprawkę, która czekała na Wasz powrót ze szpitala. Wróciłaś tylko Ty…

Jesteśmy tu po to, aby dodać Ci odwagi oraz wspierać Ciebie i Twoją rodzinę na każdym etapie postępowania. Nasi prawnicy posiadają 20-letnie doświadczenie w sprawach błędów medycznych. Jeżeli potrzebujesz pomocy w zakresie prawa medycznego, zapraszamy do kontaktu. Zapewniamy bezpłatną konsultację prawną.

Dys­ponu­jemy doświadczeniem potrzebnym do zrozu­mienia skom­p­likowanych zagad­nień medy­cznych. Mamy wieloletnie doświadczenie w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych, w tym zwłaszcza związanych z błędami okołoporodowymi. Możemy Ci pomóc uzyskać należne Twojej rodzinie świadczenia. Wystarczy jeden telefon, aby bezpłatnie skonsultować Twoją historię i ocenić jak możemy Ci pomóc. Nie wahaj się, znamy się na tym. Zadzwoń teraz, a nasi specjaliści otoczą Ciebie i Twoją rodzinę opieką.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl