odszkodowaniaHome
odszkodowanieOdszkodowania
powypadkowe
kancelaria odszkodowawczaBłędna
diagnostyka prenatalna
kancelaria odszkodowawczaUrazy i błędy
okołoporodowe
kancelaria odszkodowawczaOdszkodowanie za
błąd lekarski
prawo spadkowePrawo
spadkowe
kancelaria odszkodowawczaWypadek
przy pracy
kancelaria odszkodowawczaWypadki
rolnicze
krop pytania i odpowiedziPytania i odpowiedzi
kancelaria odszkodowawczaBlog
kancelaria odszkodowawczaKontakt

Blog

Błąd w podaniu leków Błąd w podaniu leków kosztował życie młodego mężczyzny

Błąd w podaniu leków – jak często się zdarza? Czy możemy temu zapobiec? Źródeł błędów medycznych jest wiele. Wśród najczęstszych wymienia się nieprawidłową diagnozę oraz wykonanie zabiegu w sposób sprzeczny z wiedzą i sztuką medyczną. Rzadko spotykanym, jednakże możliwym jest błąd w podaniu leków, czyli przedawkowanie leków lub podanie ich w konfiguracji stanowiącej o stężeniu toksycznym.

bezpłatna konsultacja prawna

Błąd w podaniu leków w szpitalu psychiatrycznym

Kilka dni temu do Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych zgłosił się, w związku ze śmiercią swojego dziecka, pełen smutku ojciec. Opowiedział o problemach psychicznych, z jakimi od wielu lat walczył jego syn. To właśnie w związku z nimi znalazł się w szpitalu w grudniu 2017 r. Na oddziale przebywał dwa miesiące. Na początku procesu leczenia postawiona przez lekarzy diagnoza nie budziła wątpliwości naszego Klienta – synowi podawano leki psychotropowe, po których jego stan poprawiał się.

Błąd w podaniu leków  – śmierć młodego pacjenta na skutek toksycznego stężenia leków

Dnia 18 lutego 2018 r. nasz Klient został poinformowany o zgonie swojego dziecka w mechanizmie nagłego zatrzymania krążenia. Był wstrząśnięty – zdrowie fizyczne syna było na poziomie bardzo dobrym. Wyniki licznych badań to potwierdzały. Po otrzymaniu opinii do protokołu oględzin zewnętrznych i sekcji zwłok, wskazującej na toksyczne stężenie we krwi karbamazepiny jako czynnika predysponującego do wystąpienia zaburzeń rytmu serca, zgłosił się do Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych z prośbą o pomoc. Błąd w podaniu leków kosztował życie młodego człowieka.

zadzwoń teraz

Błąd w podaniu leków – dokumentacja medyczna jako podstawowy dowód w sprawie dot. błędu medycznego

Po przeanalizowaniu obszernej dokumentacji medycznej, nasi specjaliści zauważyli błąd w podaniu leków, który polegał na połączeniu kilku leków psychotropowych. Mając za podstawę wieloletnie doświadczenie oraz bazując na pomocy lekarzy doszli do wniosku, że personel medyczny szpitala psychiatrycznego w sposób sprzeczny z wiedzą i sztuką medyczną dokonał konfiguracji produktów leczniczych. Okazało się, że synowi Klienta podano leki psychotropowe w dawce dwukrotnie większej niż zalecana oraz zestawiono je z substancją nazywaną karbamazepiną, doprowadzając do zaburzeń serca, zaburzeń przewodnictwa w mięśniu sercowym nadciśnienia i niewydolności mięśnia sercowego, co w konsekwencji spowodowało zgon pacjenta.

Błąd w podaniu leków – możliwy pozew o odszkodowanie i zadośćuczynienie

Wobec tragicznego skutku jakim jest śmierć pacjenta, dysponując dowodem w postaci pełnej dokumentacji medycznej, Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych zdecydował się pomóc Klientowi w dochodzeniu roszczeń w sądzie cywilnym.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl