Urazy poporodowe noworodka – historia naszego klienta
Urazy poporodowe były przyczyną śmierci mojego synka.
Kacperek miał być naszym pierwszym, długo wyczekiwanym dzieckiem. Dbaliśmy, aby ciąża przebiegała bez żadnych zakłóceń. Chciałem być przy Ani przez cały czas trwania porodu, żeby trzymać ją za rękę. Niestety, poród trwał bardzo długo. Była z nami tylko położna. Co więcej, żona płakała z bólu. Nie byłem w stanie jej pomóc, a lekarz – kilkakrotnie wzywany przez położną – pojawił się na sali porodowej dopiero po siedmiu godzinach. Następnie krzyknął, że na cesarskie cięcie jest już za późno. Niestety, nasz syn był już bliski przyjścia na świat.
Urazy poporodowe noworodka – śmierć dziecka
Do dziś mam w pamięci widok lekarza z całej siły naciskającego na brzuch mojej żony. Niestety, Kacperek zmarł po kilku dniach w wyniku doznanych urazów poporodowych. Niewątpliwie, gdyby lekarz wcześniej zjawił się na sali porodowej, to nasze życie wyglądałoby zupełnie inaczej.
Urazy poporodowe noworodka – analiza dokumentacji medycznej
Pan Adam zadzwonił do Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych kilka miesięcy temu. Opowiedział nam swoją historię. Następnie, po analizie dokumentacji medycznej nasz specjalista – lekarz ginekolog-położnik – nie miał wątpliwości, że przyczyną śmierci Kacperka było zaniedbanie ze strony lekarza nadzorującego poród. Po pierwsze, lekarz zjawił się na sali porodowej zbyt późno. Tętno płodu dziecka spadało już kilka godzin wcześniej. Bez wątpienia było to wskazanie do przeprowadzenia operacji cesarskiego cięcia. Co więcej, lekarz zastosował niedozwolony obecnie chwyt Kristellera, zatem doszło do urazu poporodowego i krwawienia wewnątrz czaszki Kacperka. Prawnicy Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych będą reprezentować rodziców Kacperka w procesie cywilnym przeciwko placówce medycznej.
Urazy poporodowe noworodka – przyczyny
Niestety, urazy poporodowe są dość często skutkiem niewłaściwego postępowania personelu medycznego. Dodatkowo warto wiedzieć, że ryzyko urazów poporodowych jest duże u noworodków, które posiadają dużą masę ciała. Co do zasady, przyczyny urazów poporodowych to w szczególności:
- niewłaściwe ułożenie noworodka w czasie porodu
- użycie kleszczy lub wyciągacza próżniowego
- długi poród
- niewspółmierność porodowa (jeżeli wielkość płodu przekracza rozmiary kanału rodnego)
- duża masa płodu (czyli makrosomia)
Skontaktuj się z doświadczonym prawnikiem
Jeżeli podejrzewasz, że także w trakcie Twojego porodu doszło do urazu poporodowego, który był błędem medycznym, skontaktuj się z Krajowym Rejestrem Osób Poszkodowanych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw dotyczących błędów okołoporodowych, zatem jesteśmy w stanie udzielić Ci niezbędnej pomocy. Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę i pomożemy uzyskać należne odszkodowanie i zadośćuczynienie.
Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.
Nie pobieramy z góry żadnych opłat!
Zadzwoń teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.
Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl