odszkodowaniaHome
odszkodowanieOdszkodowania
powypadkowe
kancelaria odszkodowawczaBłędna
diagnostyka prenatalna
kancelaria odszkodowawczaUrazy i błędy
okołoporodowe
kancelaria odszkodowawczaOdszkodowanie za
błąd lekarski
prawo spadkowePrawo
spadkowe
kancelaria odszkodowawczaWypadek
przy pracy
kancelaria odszkodowawczaWypadki
rolnicze
krop pytania i odpowiedziPytania i odpowiedzi
kancelaria odszkodowawczaBlog
kancelaria odszkodowawczaKontakt

Blog

Mózgowe Porażenie Dziecięce Mózgowe Porażenie Dziecięce

Czy wiesz, co się dzieje na sali porodowej?

Około 20 procent urazów, które powodują Mózgowe Porażenie Dziecięce zdarza się w chwili narodzin. Mimo, że wielu urazom można zapobiec to część z nich jest nieunikniona.

Jakie urazy mogą wystąpić podczas porodu?

Uszkodzenia w rozwijającym się mózgu powstałe w okresie prenatalnym lub podczas porodu wywołują porażenie mózgowe. Urazy okołoporodowe są to uszkodzenia powstałe w czasie ciąży lub porodu. Większość tego typu obrażeń występuje przed urodzeniem dziecka, ale niewielki odsetek tego typu uszkodzeń zdarza się na sali porodowej…

bezpłatna konsultacja prawna

Co to jest MPD?

Mózgowe porażenie dziecięce (MPD) jest zespołem objawów chorobowych. Dotyczy ośrodkowego układu nerwowego, a przede wszystkim neuronu ruchowego. Mózgowe Porażenie Dziecięce nie jest odrębną jednostką chorobową, lecz zespołem różnorodnych objawów, które zmieniają się wraz z wiekiem dziecka.

Czynniki ryzyka – jak często zadajesz sobie pytanie: „Dlaczego to właśnie moje dziecko ma MPD?”

Uszkodzenia przy porodzie mają wiele postaci. Istnieje dużo czynników ryzyka, które zwiększają prawdopodobieństwo uszkodzenia przy porodzie. Niektóre z tych czynników to:

  • infekcje i zakażenia
  • patologie łożyska
  • wysokie ciśnienie krwi u matki
  • zaburzenia pracy układów: oddechowego, krwionośnego i nerwowego u noworodka
  • niewłaściwa opieka medyczna

Co powinno Cię szczególnie zaniepokoić?

Pierwsze objawy Mózgowe Porażenie Dziecięce mogą być zauważalne już u noworodków. Najczęstsze objawy MPD w tym okresie to:

  • asymetria w ułożeniu ciała
  • problem z wiotkością mięśni
  • trudności w przełykaniu

W przypadku uszkodzeń o mniejszym stopniu objawy pojawiają się później – zazwyczaj w drugim i trzecim kwartale życia dziecka. Czy obserwując inne dzieci, jesteś zmartwiona zachowaniem swojego maleństwa? Prawidłowo rozwijające się dzieci podnoszą główkę, przewracają się na boki i wyciągają rączki, aby chwytać zabawki. Czy Twoje dziecko nie przejawia takich form aktywności? Czy pewna odmienność, którą zauważyłaś jest już powodem do niepokoju? Przecież dzieci rozwijają się tak różnie…

zadzwoń teraz

Diagnoza – Mózgowe Porażenie Dziecięce i co dalej?

Jeżeli coś szczególnie zaniepokoiło Cię w czasie ciąży lub porodu, a Twoje dziecko choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce to możliwe, że opieka medyczna nad Tobą i noworodkiem nie była optymalna oraz mogła przyczynić się do obecnego stanu zdrowia dziecka.

W sytuacji, gdy Twoje dziecko jest niepełnosprawne z winy lekarza, masz możliwość dochodzenia roszczeń, aby w ramach rekompensaty za doznaną krzywdę uzyskać niezbędne środki finansowe na leczenie i rehabilitację. O lepszą przyszłość dziecka zawsze warto walczyć.

Gdzie szukać pomocy? 

Czy jesteś pewna, że to co Cię spotkało było nieuniknione? Zapewniamy bezpłatną analizę prawną i możemy Ci pomóc odpowiedzieć na to pytanie.

Więcej o Mózgowe Porażenie Dziecięce (kliknij)

Jeżeli potrzebujesz pomocy prawnej zawodowego pełnomocnika procesowego skontaktuj się z nami. Dys­ponu­jemy doświadczeniem potrzebnym do zrozu­mienia skom­p­likowanych zagad­nień medy­cznych. Mamy wieloletnie doświadczenie w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych, w tym zwłaszcza związanych z błędami okołoporodowymi. Możemy Ci pomóc uzyskać należne Twojej rodzinie świadczenia. Wystarczy jeden telefon, aby bezpłatnie skonsultować Twoją historię i ocenić jak możemy Ci pomóc. Nie wahaj się, znamy się na tym. Zadzwoń teraz, a nasi specjaliści otoczą Ciebie i Twoją rodzinę opieką.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl