odszkodowaniaHome
odszkodowanieOdszkodowania
powypadkowe
kancelaria odszkodowawczaBłędna
diagnostyka prenatalna
kancelaria odszkodowawczaUrazy i błędy
okołoporodowe
kancelaria odszkodowawczaOdszkodowanie za
błąd lekarski
prawo spadkowePrawo
spadkowe
kancelaria odszkodowawczaWypadek
przy pracy
kancelaria odszkodowawczaWypadki
rolnicze
krop pytania i odpowiedziPytania i odpowiedzi
kancelaria odszkodowawczaBlog
kancelaria odszkodowawczaKontakt

Blog

Niedotlenienie u noworodka skutkiNiedotlenienie u noworodka skutki

Podczas porodu może dojść do komplikacji, które później mogą mieć bardzo negatywne skutki dla zdrowia dziecka. Jednym z takich skutków jest niedotlenienie okołoporodowe. Dokładne objaśnienie tego terminu znajdziesz tutaj.

Aby uniknąć takich nieprawidłowości, należy prawidłowo monitorować stan płodu. Jednakże gdy dojdzie do sytuacji, w której to personel medyczny poprzez popełnione błędy doprowadził do niedotlenienia okołoporodowego noworodka, który w chwili obecnej nadal odczuwa tego skutki – możesz dochodzić należnego Ci odszkodowania.

Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych od wielu lat zajmuje się błędami okołoporodowymi, w wyniku których dochodzi do niedotlenienia noworodka oraz pomaga uzyskać odpowiednio wysokie odszkodowanie.

Niedotlenienie u noworodka skutki bardzo często mają wpływ na późniejsze życie dziecka

Niestety zdarza się, że podczas rozwiązania ciąży dochodzi do niedotlenienia okołoporodowego. W konsekwencji dziecko w późniejszym okresie może odczuwać skutki tego niedotlenienia. Brak możliwości oddychania przez noworodka może doprowadzić przede wszystkim do uszkodzeń mózgu, nerek, serca czy płuc. Jednym z najczęstszych skutków jest mózgowe porażenie dziecięce.

Mogą wystąpić również:

  • padaczka
  • opóźnienia rozwoju umysłowego, narządu słuchu, wzroku
  • trwałe uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego

W momencie, gdy niedotlenienie trwa ponad dziesięć minut, istnieje bardzo duże ryzyko śmierci noworodka.

Niedotlenienie u noworodka skutki nie zawsze muszą oznaczać późniejsze nieprawidłowe rozwijanie się dziecka

Jednak nie zawsze w przypadku wystąpienia niedotlenienia okołoporodowego pojawiają się negatywne konsekwencje, które będą negatywnie skutkowały dla późniejszego rozwoju oraz zdrowia dziecka. Ważne jest, by od razu po porodzie noworodkowi po bardzo krótkim czasie przywrócono możliwość złapania pierwszego oddechu. Możliwe jest wtedy wyrównanie stanu zdrowia dziecka bez późniejszych negatywnych skutków. Jednakże cały czas należy monitorować stan zdrowia noworodka, ponieważ mimo początkowej dobrej oceny jego zdrowie może się znacznie pogorszyć.

Ciężkie niedotlenienie okołoporodowe u noworodka, jakie są możliwe skutki?  Pomożemy ci uzyskać odszkodowanie za błąd przy porodzie!

Jeżeli Twoim zdaniem do niedotlenienia okołoporodowego doszło w wyniku nieprawidłowego działania personelu medycznego, a dziecko nadal odczuwa skutki tego błędu – zgłoś się do nas.

Nasi prawnicy, którzy są ekspertami z wieloletnim doświadczeniem z zakresu błędów okołoporodowych pomogą Ci uzyskać stosowne odszkodowanie. Uzyskana kwota może znacznie ułatwić życie oraz rehabilitację Twojego dziecka.

 

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl