odszkodowaniaHome
odszkodowanieOdszkodowania
powypadkowe
kancelaria odszkodowawczaBłędna
diagnostyka prenatalna
kancelaria odszkodowawczaUrazy i błędy
okołoporodowe
kancelaria odszkodowawczaOdszkodowanie za
błąd lekarski
prawo spadkowePrawo
spadkowe
kancelaria odszkodowawczaWypadek
przy pracy
kancelaria odszkodowawczaWypadki
rolnicze
krop pytania i odpowiedziPytania i odpowiedzi
kancelaria odszkodowawczaBlog
kancelaria odszkodowawczaKontakt

Blog

Sekcja zwłok, a błąd medycznySekcja zwłok, a błąd medyczny

Dlaczego sekcja zwłok jest tak ważna w procesie sądowym o odszkodowanie?

Sekcja zwłok, czyli autopsja w ostatnim czasie wykonywana jest coraz częściej. Dzieje się tak, ponieważ wzrasta świadomość w społeczeństwie, że wykonanie badania pośmiertnego może okazać się jedyną drogą do poznania rzeczywistej przyczyny śmierci. Bez tego badania wykazanie w procesie sądowym odpowiedzialności placówki medycznej za śmierć pacjenta jest niezmiernie trudne!

bezpłatna konsultacja prawna

Sekcja zwłok, a błąd medyczny – jakie dokumenty podpisujemy

Większość z nas doświadczyła tej przykrej chwili, w której dowiadujemy się, że bezpowrotnie straciliśmy kogoś bliskiego. Taka informacja zazwyczaj wywołuje wiele emocji, bólu, bardzo często też poczucia bezradności. Osoby, które o śmierci bliskiej osoby zostały poinformowane w szpitalu, bardzo często relacjonując później zdarzenie opowiadają, że działały wtedy jak w transie. Nierzadko takie osoby wspominają na przykład, że podpisywały „jakieś” dokumenty nie do końca znając ich treść.

Sekcja zwłok, a błąd medyczny –  racjonalna decyzja, a emocje

Zdarza się również, że kierowani zapewne uczuciami do zmarłego, nie wyrażamy zgody na wykonanie sekcji zwłok.

Czy taka decyzja jest słuszna, gdy rzeczywista przyczyna śmierci może budzić wątpliwości?

Okres żałoby u każdego z nas przebiega inaczej, ma różną intensywność i różne ramy czasowe. Jednak zazwyczaj mija, emocje słabną i wtedy bardzo często pojawiają się zapytania o przyczynę śmierci i o to, czy można było jej uniknąć. Zaczynamy myśleć racjonalniej i dostrzegać zaniedbania, również ze strony placówek medycznych. Często zadajemy sobie wtedy zapytanie – kto ponosi odpowiedzialność za śmierć naszych bliskich?

zadzwoń teraz

Sekcja zwłok, a błąd medyczny – niezbędne dowody w sądzie

Odejście bliskiej osoby, poza pozostawieniem nas w bólu i żałobie, bardzo często zmienia również naszą sytuację materialną. Rozważamy wtedy możliwość ubiegania się  o odszkodowanie, szczególnie gdy mamy podejrzenie, że śmierć naszych bliskich nastąpiła na skutek nieprawidłowego leczenia, błędu medycznego.

W naszej wieloletniej praktyce odszkodowawczej niejednokrotnie spotkaliśmy się z sytuacją, w której dokumentacja medyczna z przebiegu leczenia wskazywała na liczne zaniedbania medyczne, co w konsekwencji najprawdopodobniej doprowadziło do śmierci pacjenta. Słowo „najprawdopodobniej” jest tutaj kluczowe – brak bowiem dokumentacji sekcyjnej zazwyczaj zamyka niestety drogę do wykazania odpowiedzialności placówki medycznej za przedwczesną śmierć, zamyka też możliwość ubiegania się o odszkodowanie i zadośćuczynienie za niezawinioną i chyba najbardziej okrutną krzywdę, jaką jest śmierć bliskiej osoby.

Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych pomaga poszkodowanym rodzinom, które straciły bliską sobę w wyniku błędu lekarskiego

Jeśli masz wątpliwości, czy Twoje leczenie lub Twoich bliskich przebiegało zgodnie z aktualną wiedzą medyczną i należytą starannością zgłoś się do Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych. Specjalizujemy się w dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych związanych z błędami medycznymi – bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę i pomożemy w uzyskaniu stosownej rekompensaty.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl