odszkodowaniaHome
odszkodowanieOdszkodowania
powypadkowe
kancelaria odszkodowawczaBłędna
diagnostyka prenatalna
kancelaria odszkodowawczaUrazy i błędy
okołoporodowe
kancelaria odszkodowawczaOdszkodowanie za
błąd lekarski
prawo spadkowePrawo
spadkowe
kancelaria odszkodowawczaWypadek
przy pracy
kancelaria odszkodowawczaWypadki
rolnicze
krop pytania i odpowiedziPytania i odpowiedzi
kancelaria odszkodowawczaBlog
kancelaria odszkodowawczaKontakt

Blog

Udar mózgu profilaktyka

Udar mózgu profilaktyka

Udar mózgu profilaktyka – jakie czynniki zwiększają ryzyko wystąpienia?

Śmiercionośne żniwo, które co roku zbiera wylew, skłoniło ekspertów do wdrożenia szeroko zakrojonych projektów prewencyjnych.
Szczególnie dotyczą one osób zmagających się z arytmią. Szanuje się bowiem, że niebezpieczeństwo wystąpienia udaru jest u nich aż 5-krotnie wyższe niż w pozostałych przypadkach.

Udar mózgu – kiedy najważniejsza jest profilaktyka?

Z tego względu, wszystkie osoby starsze powinny jak najszybciej wdrożyć plan naprawczy, wszak chodzi o ich życie. Oprócz tego, że są bardziej narażene niż pozostali, to muszą się liczyć także z tym, że w ich sytuacji również rokowanie jest mniej optymistyczne.
Dość powiedzieć, że według statystyk nawet co trzeci przypadek wystąpienia wylewu powiązanego z zaburzeniami rytmu serca może skończyć zgonem!

bezpłatna konsultacja prawna

Udar mózgu profilaktyka – rozwiązaniem regularne badanie pulsu

Skutecznej profilaktyki nie ułatwia fakt, że arytmia jest dość trudna do wykrycia. Udało się jednak znaleźć dość prosty i co najważniejsze, niezwykle skuteczny sposób. Mowa o regularnym mierzeniu tętna. „Badanie tętna jest łatwe, szybkie i nie wymaga użycia specjalistycznego sprzętu, ani wizyty w przychodni. Można je przeprowadzić samemu, ale może też je wykonać inna osoba” – uważa prof. Zbigniew Kalarus, kierownik Katedry Kardiologii, Wrodzonych Wad Serca i Elektroterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu.

Trzeba przy tym pamiętać, aby oględzin nigdy nie wykonywać bezpośrednio po wysiłku i w stanie pobudzenia, bo ich wynik nie będzie miarodajny. Rezultat, który będzie odstępstwem od normy nie zawsze będzie też oznaczał wystąpienie skomplikowanych chorób serca, ale w razie ich ujawnienia, może zmniejszyć ryzyko wylewu nawet o 80% !

Udar mózgu jest niezwykle niebezpieczną dolegliwością i stanowi duże zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale także dla życia człowieka. Liczy się każda upływająca sekunda, dlatego kluczowe jest skuteczne rozpoznanie, bo może być jedynym ratunkiem. Im szybsza reakcja personelu medycznego, tym większa szansa na powrót do pełnej sprawności.

zadzwoń teraz

 

Gdzie szukac pomocy?

Czy podejrzewasz, że w Twoim przypadku doszło do błędnej lub spóźnionej diagnostyki, która w konsekwencji opóźniła leczenie?

W takim razie możesz być ofiarą błędu medycznego, który powinien zostać jak najszybciej ukarany i odpowiednio wynagrodzony.

Wiemy, że każdego dnia zmagasz się z dokuczliwymi skutkami ubocznymi, a codzienna rehabilitacja jest żmudna i niezwykle kosztowna. Dlatego chcemy Ci pomóc! Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych to gwarancja wyspecjalizowanych specjalistów, którzy doskonale rozumieją z jakim cierpieniem musisz się zmagać. Zrobimy wszystko, aby wywalczyć dla Ciebie wysoką rekompensatę. Oczywiście, to w żaden sposób nie cofnie bolesnego czasu, ale otrzymasz ważne wsparcie w tym wyjątkowo trudnym okresie.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl