odszkodowaniaHome
odszkodowanieOdszkodowania
powypadkowe
kancelaria odszkodowawczaBłędna
diagnostyka prenatalna
kancelaria odszkodowawczaUrazy i błędy
okołoporodowe
kancelaria odszkodowawczaOdszkodowanie za
błąd lekarski
prawo spadkowePrawo
spadkowe
kancelaria odszkodowawczaWypadek
przy pracy
kancelaria odszkodowawczaWypadki
rolnicze
krop pytania i odpowiedziPytania i odpowiedzi
kancelaria odszkodowawczaBlog
kancelaria odszkodowawczaKontakt

Blog

Urazy okołoporodowe

Urazy okołoporodowe

Siostro, jak będzie szybciej kleszcze czy vacuum?

Czy zaniedbania personelu medycznego były przyczyną Mózgowego Porażenia Dziecięcego zdiagnozowanego u Twojego dziecka? Czy odpowiednia reakcja lekarza na komplikacje, które wystąpiły podczas porodu pozwoliłaby na uniknięcie tragedii? Czy lekarz zrobił wszystko, aby uratować zdrowie Twojego dziecka?

Niewłaściwe decyzje podejmowane przez lekarzy często skutkują niedotlenieniem płodu lub urazem mechanicznym, które mogą doprowadzić do uszkodzenia mózgu noworodka.

bezpłatna konsultacja prawna

Najczęstsze zaniedbania ze strony zespołu położniczego

 • niewykrycie infekcji podczas ciąży
 • podanie niewłaściwych leków
 • zaniedbanie monitorowania tętna podczas porodu
 • zbyt późne przeprowadzenie cc
 • nieprawidłowe korzystanie z przyrządów położniczych, takich jak kleszcze i vacuum
 • niewykrycie problemów z pępowiną
 • niewłaściwe leczenie ciężkiej żółtaczki u noworodków

Wspomaganie porodu poprzez kleszcze lub vacuum jest zagrożeniem dla zdrowia i życia Twojego dziecka. Użycie tego typu narzędzi zwiększa ryzyko wystąpienia urazu przy porodzie.

zadzwoń teraz

Musisz znać swoje prawa

Lekarz powinien poinformować Cię o zastosowaniu kleszczy lub próżnociągu (vacuum) nawet wtedy, gdy na wydobycie dziecka jest mało czasu. Jeżeli pojawiają się wątpliwości, masz prawo zadawać pytania i oczekiwać wyczerpujących odpowiedzi.

Rodzaj zastosowanego instrumentu medycznego jest uzależniony od umiejscowienia dziecka w kanale rodnym i stopnia zaawansowania porodu. Kleszcze porodowe są zazwyczaj stosowane, gdy główka dziecka znajduje się nisko w kanale rodnym. Jeżeli główka dziecka znajduje się w kanale rodnym, ale jest jeszcze stosunkowo wysoko, lepszym rozwiązaniem okazuje się być vacuum.

Jakie są następstwa niewłaściwego użycia kleszczy lub vacuum?

 • uszkodzenie mózgu lub uszkodzenie nerwów
 • pęknięcie czaszki
 • udar
 • padaczka
 • porażenie mózgowe

Gdzie szukać pomocy? 

Jeżeli doświadczyłaś tego w czasie swojego porodu, a Twoje dziecko jest niepełnosprawne i odczuwa skutki niewłaściwych decyzji lekarzy do dnia dzisiejszego to powinnaś rozważyć możliwość dochodzenia roszczeń. Wiemy, że codziennie zmagasz się z niepełnosprawnością swojego dziecka oraz troskliwie śledzisz jego postępy. Aby było coraz lepiej potrzebujesz pieniędzy na leczenie i rehabilitację. Czy zrobiłaś już wszystko co możliwe, żeby zabezpieczyć przyszłość swojego dziecka? Opowiedz nam swoją historię, a zapewnimy Ci bezpłatną konsultację prawną.

Więcej o urazach okołoporodowych przeczytasz (kliknij)

Jeżeli potrzebujesz pomocy prawnej zawodowego pełnomocnika procesowego skontaktuj się z nami. Dys­ponu­jemy doświadczeniem potrzeb­nym do zrozu­mienia skom­p­likowanych zagad­nień medy­cznych. Mamy wieloletnie doświadczenie w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych, w tym zwłaszcza związanych z błędami okołoporodowymi. Możemy Ci pomóc uzyskać należne Twojej rodzinie świadczenia. Wystarczy jeden telefon, aby bezpłatnie skonsultować Twoją historię i ocenić jak możemy Ci pomóc. Nie wahaj się, znamy się na tym. Zadzwoń teraz, a nasi specjaliści otoczą Ciebie i Twoją rodzinę opieką.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl