odszkodowaniaHome
odszkodowanieOdszkodowania
powypadkowe
kancelaria odszkodowawczaBłędna
diagnostyka prenatalna
kancelaria odszkodowawczaUrazy i błędy
okołoporodowe
kancelaria odszkodowawczaOdszkodowanie za
błąd lekarski
prawo spadkowePrawo
spadkowe
kancelaria odszkodowawczaWypadek
przy pracy
kancelaria odszkodowawczaWypadki
rolnicze
krop pytania i odpowiedziPytania i odpowiedzi
kancelaria odszkodowawczaBlog
kancelaria odszkodowawczaKontakt

Blog

Zamartwica a niedotlenienie u noworodkaZamartwica, a niedotlenienie u noworodka

Zamartwica a niedotlenienie – co to oznacza dla noworodka? O zamartwicy mówimy wtedy, kiedy dziecko rodzi się niedotlenione. Jest wiele przyczyn wystąpienia zamartwicy urodzeniowej

. Warto wspomnieć o tym, że do zamartwicy może dojść zarówno podczas porodu, jak też w czasie ciąży, jeszcze w łonie matki. Zamartwica może być spowodowana m.in. niewydolnością łożyska, stanem przedrzucawkowym, czy owinięciem pępowiną. Niestety, statystyki są zatrważające i w wielu przypadkach przyczyną zamartwicy jest czynnik ludzki – błąd lekarza odbierającego poród.

bezpłatna porada prawna

Zamartwica, a niedotlenienie u noworodka – co zagraża Twojemu dziecku?

Skutki niedotlenienia mogą być bardzo różne. Jeżeli niedotlenienie trwa długo, to jego dotkliwe konsekwencje są odczuwane przez całe życie. Dzieci urodzone w zamartwicy oraz ciężko niedotlenione cierpią na mózgowe porażenie dziecięce, padaczkę, czy upośledzenie umysłowe. W skrajnych przypadkach, noworodki nie przeżywają porodu…

Zamartwica urodzeniowa, a niedotlenienie noworodka przy porodzie – jakie badania wykonujemy po porodzie?

Noworodki urodzone w zamartwicy są specjalistycznie badane – rutynowo wykonuje się takie badania, jak gazometria, USG przezciemiączkowe, czy echo serca. Niestety, w wielu przypadkach pierwsze badania po porodzie wykazują wylewy dokomorowe i inne poważne problemy neurologiczne – często zmiany, które wystąpiły w mózgu niedotlenionych noworodków są nieodwracalne.

zadzwoń teraz

Zamartwica a niedotlenienie u noworodka – co czuje niedotlenione dziecko?

Kiedy płód odczuwa braki tlenu, stara się je uzupełnić poprzez wykonywanie gwałtownych ruchów oddechowych. Wówczas, może dojść do zachłyśnięcia wodami płodowymi. Kiedy dziecko odczuwa brak tlenu, zaczyna walczyć o każdy oddech… Ty jako mama nie możesz nic zrobić, ale lekarze powinni zwrócić szczególną uwagę na zapis KTG oraz barwę wód płodowych. Jeżeli lekarze starannie opiekują się rodzącą, są w stanie zauważyć wystarczająco wcześnie pierwsze niepokojące objawy. Wystarczy chwila, aby uratować maleństwo duszące się w brzuchu swojej mamy.

Zamartwica urodzeniowa, a niedotlenienie noworodka podczas porodu – gdzie szukać pomocy, kiedy Twoje dziecko urodzi się niedotlenione?

Jeżeli podejrzewasz błąd przy porodzie, niezwłocznie skontaktuj się z Krajowym Rejestrem Osób Poszkodowanych. Pomagamy poszkodowanym rodzicom uzyskać należną rekompensatę na leczenie oraz rehabilitację chorych dzieci. Nie pozwól, aby winni cierpienia Twojego dziecka pozostawali bezkarni. Zadzwoń 722 080 080, aby uzyskać bezpłatną poradę.

bezpłatna konsultacja prawna

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl