odszkodowaniaHome
odszkodowanieOdszkodowania
powypadkowe
kancelaria odszkodowawczaBłędna
diagnostyka prenatalna
kancelaria odszkodowawczaUrazy i błędy
okołoporodowe
kancelaria odszkodowawczaOdszkodowanie za
błąd lekarski
prawo spadkowePrawo
spadkowe
kancelaria odszkodowawczaWypadek
przy pracy
kancelaria odszkodowawczaWypadki
rolnicze
krop pytania i odpowiedziPytania i odpowiedzi
kancelaria odszkodowawczaBlog
kancelaria odszkodowawczaKontakt

Blog

Zapalenie błon płodowych

Zapalenie błon płodowych – przyczyny

Zapaleniem błon płodowych nazywany jest stan zapalny, obejmujący swoim zasięgiem owodnię i kosmówkę. Zmiana flory bakteryjnej doprowadza do zakażenia pochwy, które następnie przenosi się na szyjkę macicy oraz błony i wody płodowe.

Do najczęstszych źródeł zaliczane jest zarażenie drobnoustrojami: ureaplasma urealyticum, mycoplasma pneumoniae i gardnerella vaginalis. Jednakże, infekcję mogą wywołać również różyczka, opryszczka czy kiła.

bezpłatna konsultacja prawna

Zapalenie błon płodowych – objawy

Bardzo często zapalenie błon płodowych przebiega niemal bezobjawowo, a symptomy są widoczne dopiero, gdy przybiera już bardzo zaawansowaną fazę. Wówczas obserwowane są: gorączka, potliwość na całym ciele, przyśpieszona akcja serca. W badaniu krwi lekarze zauważą zaś podwyższony poziom leukocytów, co tylko potwierdzi ich przypuszczenia.

zadzwoń teraz

Zapalenie błon płodowych – skutki uboczne

Niezwykle ważne, aby odpowiednia diagnoza została postawiona jak najszybciej. W przeciwnym razie, pojawi się poważne zagrożenie dla zdrowia noworodka. Chodzi głównie o:

  • niedotlenienie płodu
  • obrzęk płodu
  • ograniczenie wzrostu wewnątrzmacicznego
  • przedwczesne pęknięcie błon płodowych
  • przedwczesny poród
  • problemy z oddychaniem
  • zapalenie opon mózgowych
  • encefalopatia
  • mózgowe porażenie dziecięce
  • czy sepsa

Dlatego, gdy  pojawią się pierwsze symptomy zapalenia błon płodowych, personel medyczny powinien rozpocząć baczną obserwację zarówno dziecka, jak i przyszłej matki. Wskazane jest także jak najwcześniejsze odebranie porodu, oraz zastosowanie antybiotykoterapii. Jeżeli medycy wdrożą odpowiednie leczenie i zachowają wszystkie standardy opieki okołoporodowej, to z pewnością uda się uniknąć dalszych, przykrych konsekwencji.

Zapalenie błon płodowych – gdzie szukać pomocy?

Czasami dzieje się jednak zupełnie inaczej. Nieostrożność czy zaniedbanie ze strony presonelu medycznego doprowadzają do stałego uszczerbku na zdrowiu. Gdy dochodzi do przykrego w skutkach błedu medycznego pojawia się złość, rozpacz i emocje trudne do wyrażenia. W takiej sytuacji należy sobie postawić podstawowe pytanie: czy personel medyczny rzeczywiście postępował zgodnie z określonymi procedurami i aktualna wiedzą medyczną?

Jeżeli podejrzewasz, że doszło do błędu lekarskiego  nie zwlekaj – zgłoś się już dziś do Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych. Zasługujesz na sprawiedliwość, a my zrobimy wszystko, aby dać Twojemu maleństwu szansę na nieprzerwaną opiekę medyczną i rehabilitację na najwyższym poziomie.

Już dziś wykonaj pierwszy krok i zgłoś się do Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych, a uzyskasz informacje na temat tego jak zabezpieczyć przyszłość swojego dziecka i  w jaki sposób uzyskać dokumentację medyczną.

 bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl