odszkodowaniaHome
odszkodowanieOdszkodowania
powypadkowe
kancelaria odszkodowawczaBłędna
diagnostyka prenatalna
kancelaria odszkodowawczaUrazy i błędy
okołoporodowe
kancelaria odszkodowawczaOdszkodowanie za
błąd lekarski
prawo spadkowePrawo
spadkowe
kancelaria odszkodowawczaWypadek
przy pracy
kancelaria odszkodowawczaWypadki
rolnicze
krop pytania i odpowiedziPytania i odpowiedzi
kancelaria odszkodowawczaBlog
kancelaria odszkodowawczaKontakt

Blog

Odszkodowanie z OC sprawcy dla rodzinyOdszkodowanie z OC sprawcy dla rodziny

Strata bliskiej nam osoby zawsze przysparza wiele bólu oraz przykrości. W samym 2018 roku w Polsce w wyniku wypadków drogowych zginęło prawie 3000 osób.

Osoby, które straciły życie w wypadku komunikacyjnym często zostawiają rodzinę, która nie dość, że jest pogłębiona w żałobie po stracie bliskiej osoby, to zazwyczaj traci dodatkowe – jeżeli nie podstawowe – utrzymanie rodziny. W takiej sytuacji rodzina może ubiegać się o odszkodowanie z OC sprawcy wypadku. Jeżeli nie wiesz w jaki sposób to zrobić, Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych pomoże uzyskać Ci należną kwotę odszkodowania.

Kiedy  oraz na jakiej podstawie prawnej przysługuje odszkodowanie z OC sprawcy?

W przypadku wypadków drogowych możliwość dochodzenia odszkodowania dla rodziny z OC w sytuacji, gdy doszło do śmierci reguluje art. 446 Kodeksu cywilnego. Na jego podstawie można dochodzić odszkodowania, jeżeli wskutek śmierci członka rodziny nastąpiło znaczne pogorszenie sytuacji życiowej.

Odszkodowanie z OC sprawcy dla rodziny – kto może dochodzić sprawiedliwości za utratę bliskiej osoby?

Przede wszystkim, odszkodowania z OC sprawcy mogą dochodzić:

  • małżonkowie
  • dzieci
  • rodzice

których pogorszenie sytuacji życiowej w wyniku śmierci członka rodziny uzasadnia przyznanie odszkodowania.

Istnieje również możliwość ubiegania się o odszkodowanie przez dalszych członków rodziny. O odszkodowanie z OC sprawcy mogą starać się również dziadkowie, rodzeństwo czy też partnerzy osoby, która straciła życie w wypadku komunikacyjnym. Konieczne jest tutaj jednak wykazanie stosunku łączącego osobę ubiegającą się o odszkodowanie a osobę zmarłą.

Odszkodowanie z OC sprawcy dla rodziny – jak można dochodzić odszkodowania?

Aby móc dochodzić należnego odszkodowania z OC sprawcy dla rodziny w wyniku śmierci członka rodziny, przede wszystkim należy dokonać zgłoszenia szkody zakładowi ubezpieczeń. W zgłoszeniu takiej szkody należy podać m.in. określenie żądanej kwoty, dowody uzasadniające przyznanie odszkodowania czy też opis sytuacji rodziny po śmierci jednego z członków.

W momencie niesatysfakcjonującego wyniku postępowania likwidacyjnego, członek rodziny może dochodzić odszkodowania z OC sprawcy na drodze postępowania sądowego.

Odszkodowanie z OC sprawcy dla rodziny – nasi specjaliści pomogą Ci uzyskać należne odszkodowanie

Jeżeli w wyniku wypadku drogowego utraciłeś członka swojej rodziny, przysługuje Ci odszkodowanie z OC sprawcy. Nasi prawnicy specjalizujący się w dochodzeniu odszkodowań od wypadków komunikacyjnych pomogą Ci uzyskać jak największą kwotę odszkodowania.  Natomiast w przypadku niezadowalającego postępowania likwidacyjnego – pomogą Ci stoczyć walkę na drodze sądowej.

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl