odszkodowaniaHome
odszkodowanieOdszkodowania
powypadkowe
kancelaria odszkodowawczaBłędna
diagnostyka prenatalna
kancelaria odszkodowawczaUrazy i błędy
okołoporodowe
kancelaria odszkodowawczaOdszkodowanie za
błąd lekarski
prawo spadkowePrawo
spadkowe
kancelaria odszkodowawczaWypadek
przy pracy
kancelaria odszkodowawczaWypadki
rolnicze
krop pytania i odpowiedziPytania i odpowiedzi
kancelaria odszkodowawczaBlog
kancelaria odszkodowawczaKontakt

Blog

Jak pozwać lekarzaJak pozwać lekarza?

Pozew przeciwko szpitalowi o odszkodowanie

Klienci często zgłaszają się do nas z pytaniem, co robić w sytuacji, gdy w czasie ich hospitalizacji czy leczenia, doszło do błędu medycznego. Zazwyczaj są już zdecydowani by walczyć ze szpitalem o należne im odszkodowanie i zadośćuczynienie. Nie wiedzą jednak jak się do tego zabrać i jakie podjąć kroki w tym kierunku. Pamiętać bowiem należy, iż za błąd popełniony przez lekarza, należy Ci się rekompensata pieniężna!

Jedną z podstawowych dróg w walce o odszkodowanie za błąd medyczny jest wytoczenie powództwa (proces w sądzie cywilnym).

bezpłatna konsultacja prawna

Pozew przeciwko szpitalowi za błąd medyczny

Niewątpliwie każdy przypadek jest inny. Każdą zatem sprawę rozpatrujemy indywidualnie i szukamy najlepszych rozwiązań by sprawiedliwości stało się zadość. Zasadniczo nie ma jednego modelu czy schematu postępowania w sytuacji, gdy doszło do błędu z winy personelu medycznego.

Z pewnością jednak, najczęściej w takim przypadku składamy pozew przeciwko szpitalowi i ubezpieczycielowi szpitala, a co za tym idzie, kierujemy sprawę do sądu.

Jak wytoczyć proces szpitalowi?

Ogólnie rzecz biorąc należy złożyć pozew w sądzie, pozew to pismo procesowe, w którym powód (tu: poszkodowany pacjent) określa swoje żądanie względem pozwanego. Pozwanym jest w tej sytuacji szpital oraz jego ubezpieczyciel (szpital musi mieć ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, czyli OC). W pozwie tym domagamy się zasądzenia od pozwanych odszkodowania, zadośćuczynienia i renty.

zadzwoń teraz

Pozew przeciwko szpitalowi – pomoc prawna

Zdecydowanie, należy stwierdzić, iż napisanie pozwu nie należy do rzeczy prostych, dlatego na pewno warto zdać się na pomoc doświadczonego prawnika, który zna tematykę błędów medycznych i dochodzenia roszczeń z tego tytułu.

Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych każdego dnia pomaga poszkodowanym pacjentom oraz ich najbliższym w dochodzeniu ich praw i wygrywa najwyższe rekompensaty w Polsce za błąd medyczny, błąd lekarski.

Pierwszym etapem naszej współpracy jest bezpłatna analiza dokumentacji medycznej w celu oceny szans na dochodzenie roszczeń z tytułu błędu medycznego. Po analizie nasi prawnicy wskażą najskuteczniejszą formę walki o należne Ci pieniądze.

bezpłatna porada

Czy można pozwać lekarza za zła diagnozę?

Pacjent lub jego najbliżsi mogą pozwać lekarza za złą diagnozę jeżeli błędna diagnoza doprowadziła do pogorszenia stanu zdrowia lub śmierci pacjenta. Musi być związek przyczynowo skutkowy pomiędzy złą lub opóźnioną diagnozą, a krzywdą pacjenta.

Jak pozwać lekarza? Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl