odszkodowaniaHome
odszkodowanieOdszkodowania
powypadkowe
kancelaria odszkodowawczaBłędna
diagnostyka prenatalna
kancelaria odszkodowawczaUrazy i błędy
okołoporodowe
kancelaria odszkodowawczaOdszkodowanie za
błąd lekarski
prawo spadkowePrawo
spadkowe
kancelaria odszkodowawczaWypadek
przy pracy
kancelaria odszkodowawczaWypadki
rolnicze
krop pytania i odpowiedziPytania i odpowiedzi
kancelaria odszkodowawczaBlog
kancelaria odszkodowawczaKontakt

Blog

Jak pozwać lekarzaJak pozwać lekarza?

Pozew przeciwko szpitalowi o odszkodowanie

Klienci często zgłaszają się do nas z pytaniem, co robić w sytuacji, gdy w czasie ich hospitalizacji czy leczenia, doszło do błędu medycznego. Zazwyczaj są już zdecydowani by walczyć ze szpitalem o należne im odszkodowanie i zadośćuczynienie. Nie wiedzą jednak jak się do tego zabrać i jakie podjąć kroki w tym kierunku. Pamiętać bowiem należy, iż za błąd popełniony przez lekarza, należy Ci się rekompensata pieniężna!

Jedną z podstawowych dróg w walce o odszkodowanie za błąd medyczny jest wytoczenie powództwa (proces w sądzie cywilnym).

bezpłatna konsultacja prawna

Pozew przeciwko szpitalowi za błąd medyczny

Niewątpliwie każdy przypadek jest inny. Każdą zatem sprawę rozpatrujemy indywidualnie i szukamy najlepszych rozwiązań by sprawiedliwości stało się zadość. Zasadniczo nie ma jednego modelu czy schematu postępowania w sytuacji, gdy doszło do błędu z winy personelu medycznego.

Z pewnością jednak, najczęściej w takim przypadku składamy pozew przeciwko szpitalowi i ubezpieczycielowi szpitala, a co za tym idzie, kierujemy sprawę do sądu.

Ogólnie rzecz biorąc, pozew to pismo procesowe, w którym powód (tu: poszkodowany pacjent) określa swoje żądanie względem pozwanego. Pozwanym jest w tej sytuacji szpital oraz jego ubezpieczyciel (szpital musi mieć ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, czyli OC). W pozwie tym domagamy się zasądzenia od pozwanych odszkodowania, zadośćuczynienia i renty.

zadzwoń teraz

Pozew przeciwko szpitalowi – pomoc prawna

Zdecydowanie, należy stwierdzić, iż napisanie pozwu nie należy do rzeczy prostych, dlatego na pewno warto zdać się na pomoc doświadczonego prawnika, który zna tematykę błędów medycznych i dochodzenia roszczeń z tego tytułu.

Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych każdego dnia pomaga poszkodowanym pacjentom oraz ich najbliższym w dochodzeniu ich praw i wygrywa najwyższe rekompensaty w Polsce za błąd medyczny, błąd lekarski.

Pierwszym etapem naszej współpracy jest bezpłatna analiza dokumentacji medycznej w celu oceny szans na dochodzenie roszczeń z tytułu błędu medycznego. Po analizie nasi prawnicy wskażą najskuteczniejszą formę walki o należne Ci pieniądze.

bezpłatna porada

Jak pozwać lekarza? Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl