odszkodowaniaHome
odszkodowanieOdszkodowania
powypadkowe
kancelaria odszkodowawczaBłędna
diagnostyka prenatalna
kancelaria odszkodowawczaUrazy i błędy
okołoporodowe
kancelaria odszkodowawczaOdszkodowanie za
błąd lekarski
prawo spadkowePrawo
spadkowe
kancelaria odszkodowawczaWypadek
przy pracy
kancelaria odszkodowawczaWypadki
rolnicze
krop pytania i odpowiedziPytania i odpowiedzi
kancelaria odszkodowawczaBlog
kancelaria odszkodowawczaKontakt

Blog

Śmierć w wypadku samochodowym odszkodowanieŚmierć w wypadku samochodowym odszkodowanie

Śmierć osoby bliskiej to niewątpliwie ogromna tragedia dla rodziny i bliskich osób zmarłego. Tym większy dramat i poczucie niesprawiedliwości, jeśli do śmierci dochodzi w wyniku wypadku samochodowego spowodowanego przez osobę trzecią.

Tak też było w przypadku naszego Klienta, pana Roberta, który w wypadku stracił ukochaną żonę Tamarę będącą w 37 tygodniu ciąży. Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych prowadzi obecnie sprawę o odszkodowanie i zadośćuczynienie z OC sprawcy wypadku.

bezpłatna konsultacja prawna

Śmierć w wypadku samochodowym odszkodowanie dla osób najbliższych

Oczywiście bliscy ofiary (jeśli nie była ona sprawcą wypadku) mogą domagać się odszkodowania i zadośćuczynienia z OC sprawcy.

Podstawowym świadczeniem w tym przypadku jest zazwyczaj zadośćuczynienie, które ma zrekompensować krzywdę i cierpienie po stracie bliskiej osoby. Najczęściej zasadne jest również ubieganie się o odszkodowanie za szkody materialne.

Śmierć w wypadku samochodowym odszkodowanie

Odszkodowanie jest świadczeniem wypłacanym z tytułu poniesionych kosztów leczenia po wypadku oraz późniejszych kosztów pogrzebu.

Kwota odszkodowania może być różna i zależy od wielu czynników. Nie ma zatem jednej ustalonej sumy, którą otrzymuje osoba bliska. Należy pamiętać, że każdy przypadek jest inny i w każdej sprawie kwestię wysokości odszkodowania i zadośćuczynienia ustalamy indywidualnie, w odniesieniu do konkretnej sprawy.

zadzwoń teraz

Historia klienta Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych

Pan Robert i pani Tamara byli kochającym się małżeństwem, które oczekiwało na narodziny ich upragnionego dziecka. Kobieta była w 37 tygodniu ciąży, niedługo miało nastąpić rozwiązanie. Niestety, w drodze do lekarza doszło do tragicznego zdarzenia. Sprawca zbiegł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy poszkodowanej. Dopiero po kilkunastu minutach pojawiła się pomoc. Pani Tamara zmarła w drodze do szpitala. Nie udało się uratować także jej nienarodzonego dziecka.

Prawnicy Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych prowadzą sprawę o odszkodowanie (za koszty pogrzebu) oraz zadośćuczynienie (za stratę, ból, cierpienie).

Profesjonalna pomoc

Ty również straciłeś w wypadku bliską osobę?

  • Po pierwsze nie musisz samodzielnie ustalać, czy należy Ci się odszkodowanie za śmierć bliskiej Ci osoby w wypadku komunikacyjnym. 
  • Po drugie opowiedz nam swoją historię, a my bezpłatnie przeanalizujemy dokumenty i podpowiemy korzystne rozwiązania, abyś uzyskał należne Ci zadośćuczynienie i odszkodowanie.
  • Nasze konsultacje są bezpłatne. Nie musisz nic płacić z góry.
  • Nasz zespół prawny bezpiecznie przeprowadzi Cię przez proces sądowy. Będziemy Cię wspierać na każdym etapie postępowania. Zapewni Ci jednak środki na utrzymanie Ciebie i Twojej rodziny kiedy zmagasz się ze smutkiem i żałobą.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że żadne pieniądze nie są w stanie zrekompensować bólu po stracie, jednakże pamiętaj, że należy Ci się odszkodowanie!

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz – to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl