odszkodowaniaHome
odszkodowanieOdszkodowania
powypadkowe
kancelaria odszkodowawczaBłędna
diagnostyka prenatalna
kancelaria odszkodowawczaUrazy i błędy
okołoporodowe
kancelaria odszkodowawczaOdszkodowanie za
błąd lekarski
prawo spadkowePrawo
spadkowe
kancelaria odszkodowawczaWypadek
przy pracy
kancelaria odszkodowawczaWypadki
rolnicze
krop pytania i odpowiedziPytania i odpowiedzi
kancelaria odszkodowawczaBlog
kancelaria odszkodowawczaKontakt

Blog

Zielone wody płodowe konsekwencje dla dzieckaZielone wody płodowe konsekwencje, jakie są skutki dla dziecka?

Zmiany koloru wód płodowych mogą być tragiczne w skutkach i powodować długofalowe konsekwencja u dziecka. Prawidłowe wody płodowe powinny być przezroczyste, a pod koniec ciąży mogą zrobić się zmętniałe. Niewątpliwie każde odchylenie od normy, jeżeli chodzi o barwę wód płodowych, powinno skłonić lekarzy do pogłębienia diagnostyki.

bezpłatna konsultacja prawna

Zielone wody płodowe konsekwencje

Po pierwsze zielone wody płodowe mogą wynikać z nieprawidłowości w przebiegu porodu oraz są spowodowane, między innymi aspiracją smółki płodu.

Po drugie, w skrajnych przypadkach zielone wody płodowe oznaczają niebezpieczne dla dziecka konsekwencje w postaci niedotlenienia. Oczywiście, zielone wody płodowe mogą być również spowodowane powikłaniami dotyczącymi ciąży, jakimi są infekcje, czy ciąża przenoszona.

Zielone wody płodowe konsekwencje

Wody płodowe chronią nienarodzone dziecko, a zatem zapewniają mu bezpieczne warunki do wzrostu i rozwoju. Zmiana barwy wód płodowych wymaga przeprowadzenia pogłębionej diagnostyki i specjalistycznych badań, aby ocenić, czy dziecku nic nie zagraża. Podczas takich badań lekarz decyduje o tym, czy należy rozwiązać ciążę przez cesarskie cięcie. Niestety, często zbyt późna decyzja o cesarskim cięciu może kosztować życie.

Zielone wody płodowe konsekwencje i skutki dla dziecka

Oczywiście, nie zawsze wystąpienie zielonych wód płodowych oznacza konieczność porodu operacyjnego. Jednakże, należy mieć na uwadze fakt, iż dziecko nie może zbyt długo przebywać w zielonych wodach płodowych ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia infekcji, a nawet sepsy.

Co więcej, zielone wody płodowe mogą oznaczać stres wewnątrzmaciczny, upośledzenie funkcji oddechowej i poważne niedotlenienie u płodu, które ostatecznie skutkuje mózgowym porażeniem dziecięcym, opóźnieniem psycho-ruchowym, czy nawet w skrajnych przypadkach śmiercią. Niewątpliwie niska punktacja w skali Apgar oraz nieprawidłowe wyniki badania gazometrii powinny wzbudzić w rodzicach niepokój. Powyższe może oznaczać, że dziecko w przyszłości nie będzie rozwijało się prawidłowo.

zadzwoń teraz

Zielone wody płodowe – czy dziecko będzie zdrowe?

Jeżeli do płuc dziecka przedrze się infekcja to może dojść do tzw. smółkowego zapalenia płuc. Na szczęście, zielone wody płodowe nie zawsze oznaczają poważne konsekwencje dla zdrowia dziecka. W wielu przypadkach, dzieci urodzone z zielonych wód płodowych nie mają zaburzeń oddechowych oraz są w pełni sprawne.

Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych przeanalizuje Twoją dokumentację medyczną

Jeżeli Twój lekarz zbagatelizował zielone wody płodowe, a Twoje dziecko urodziło się z niską punktacją w skali Apgar, skontaktuj się z Krajowym Rejestrem Osób Poszkodowanych.

  • Opowiedz nam swoją historię, a my przeanalizujemy Twoją dokumentację medyczną, a następnie ocenimy, czy lekarz popełnił błąd medyczny.
  • Nasze konsultacje są bezpłatne. Nie musisz nic płacić z góry.
  • Korzystając z naszych usług zapewniasz sobie bezpieczną przyszłość,
  • Uzyskane odszkodowanie pokryje koszty leczenia, oraz zapewni środki na utrzymanie Ciebie i Twojej rodziny.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz – to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl