odszkodowaniaHome
odszkodowanieOdszkodowania
powypadkowe
kancelaria odszkodowawczaBłędna
diagnostyka prenatalna
kancelaria odszkodowawczaUrazy i błędy
okołoporodowe
kancelaria odszkodowawczaOdszkodowanie za
błąd lekarski
prawo spadkowePrawo
spadkowe
kancelaria odszkodowawczaWypadek
przy pracy
kancelaria odszkodowawczaWypadki
rolnicze
krop pytania i odpowiedziPytania i odpowiedzi
kancelaria odszkodowawczaBlog
kancelaria odszkodowawczaKontakt

Blog

odszkodowanie za wypadek komunikacyjnyIle wynosi odszkodowanie za wypadek komunikacyjny?

Wypadek komunikacyjny czy z pozoru niegroźna kolizja może skutkować uszkodzeniem pojazdu, a nawet uszczerbkiem na zdrowiu.Za doznaną szkodę i krzywdę przysługuje Ci odszkodowanie i zadośćuczynienie. Zadzwoń do nas, abyśmy mogli bezpłatnie przeanalizować dokumenty i odnieść się do decyzji ubezpieczyciela. Zwrot poniesionych kosztów należy Ci się z OC sprawcy zdarzenia.

bezpłatna konsultacja prawna

Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny – Propozycja ubezpieczyciela a postępowanie cywilne

Odszkodowanie i zadośćuczynienie jest wypłacane z obowiązkowej polisy OC. Ubezpieczyciel określając wysokość odszkodowania, a także i zadośćuczynienia, zaniża proponowaną kwotę. Nieuniknione okazuje się wystąpienie na drogę postępowania cywilnego w celu uzyskania pieniędzy, które faktycznie znajdą odzwierciedlenie w stosunku do poniesionych kosztów.

Należy podkreślić, iż każda sprawa jest inna, gdyż wypadek niesie za sobą różnego rodzaju konsekwencje. Zdajemy sobie sprawę, że żadne pieniądze nie wymarzą z pamięci traumatycznych wydarzeń. Nasi klienci często są zrezygnowani, gdyż nie mają zdrowia ani siły na dalszą walkę po tak dotkliwych przejściach. Przykład naszych klientów, daje jednak nadzieję, że wytrwałość i cierpliwość popłaca w walce o sprawiedliwe odszkodowanie i zadośćuczynienie.

zadzwoń teraz

Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny – Wyrok sądu a pierwotne stanowiska stron

Starsze małżeństwo doznało licznych obrażeń ciała w związku z wypadkiem drogowym. W jego wyniku nasi klienci przebywali w szpitalu ponad siedem dni, jednocześnie potrzebowali pomocy osoby trzeciej w codziennych czynnościach. Małżeństwo było unieruchomione przez okres około 2 miesięcy, tym samym nie mając możliwości sprawowania opieki nad resztą rodziny. Zdarzenie negatywnie odbiło się na zdrowiu psychicznym. Oboje do dnia dzisiejszego mają traumę związaną z jazdą samochodem. Uszczerbek na zdrowiu został ustalony w wysokości 4 i 5 %. W imieniu klientów żądaliśmy po 20 tysięcy złotych zadośćuczynienia dla każdego z poszkodowanych wraz z odsetkami. Ponadto ubiegaliśmy się o zwrot kosztów procesu, jak i ustalenie odpowiedzialności strony pozwanej za skutki wypadku mogące wystąpić w przyszłości.

Ubezpieczyciel proponował wypłatę 3000 złotych dla żony, 2400 złotych dla męża. Jednocześnie uwzględnił odszkodowanie za zniszczony samochód, odzież, zwrot kosztów dojazdów i leczenia. Sąd ustosunkowując się do dwóch odrębnych stanowisk, zasądził 15 tysięcy wraz z odsetkami dla żony, 20 tysięcy złotych wraz z odsetkami dla męża, jak i zwrot kosztów procesu. To tylko jeden z wielu przykładów, w których to różnica pomiędzy proponowaną kwotą ubezpieczyciela a tą, którą zasądza sąd, jest tak odmienna.

Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny – Pomoc naszych prawników

Należy Ci się wypłata adekwatnych pieniędzy za rehabilitację, leki, uszkodzone auto, utracone zarobki, jak i traumę związaną ze zdarzeniem. Zatem zadzwoń do nas już dziś. Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych udzieli Ci odpowiedzi na pytania dotyczące wypadków komunikacyjnych. Bezpłatnie przeanalizujemy dokumenty dotyczące zdarzenia, aby móc ocenić Twoją sytuację i wskazać właściwą drogę.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl